Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

52 minutes ago, Milosh76 said:

Nismo još poslali Severnoj Makedoniji vakcine, jer čekamo saglasnost Fajzera - izjavila je predsednica Vlade Srbije, Ana Brnabić, gostujući u Jutarnjem programu TV Pink, besmisleno pravdajući lažno obećanje predsednika Aleksandra Vučića, koji je nedavno kazao da će Severnoj Makedoniji poslati 8.000 doza pomenutih vakcina protiv koronavirusa, od čega na kraju nije bilo ništa.

Srbija čeka odobrenje Fajzera da Severnoj Makedoniji isporuči vakcine?!

Aleksandar Vučić je definitivno želeo da sebe prikaže kao velikog dobrotvora i humanistu, najpre kod svog biračkog tela, a onda i kod Makedonaca, svesno ih slagavši o isporuci vakcina.

Prošlo je skoro dve nedelje od tog obećanja, građani Severne Makedonije na čelu sa premijerom Zoranom Zaevim su se zahvalili, a Vučić se tek sada setio da je prekršio obećanje, pravdajući se preko Brnabićke da je potrebna dozvola Fajzera, što je krajnje besmisleno.

Istina je, međutim, da je kompanija Fajzer smanjila isporuke vakcina, a da je prvi čovek države Srbije iskazao lažno obećanje.

Izjava predsednice Vlade je izazvala reakcije na društvenim mrežama:

- On da odradi posao pošteno do kraja, teško! Milion puta je pogazio zadatu reč. To ozbiljan, odgovoran političar ne sme sebi da dozvoli - smatra Amerisukrivizasve.

- U glavama njegovih glasača je spasio Makedonce - napisao je 5nalog.

Podsetimo, premijer Severne Makedonije, Zoran Zaev, saopštio je 18. januara, da je razgovarao sa Aleksandrom Vučićem, koji je prihvatio da pomogne Severnoj Makedoniji.

- Imamo lepu, srećnu vest. Dobijamo od Srbije 8.000 Fajzer vakcina. Predsednik Vučić mi je danas potvrdio da će nam Srbija pomoći sa vakcinama iz svoje nabavke, koje ćemo platiti po nabavnoj ceni - napisao je premijer Severne Makedonije na Fejsbuku.

 

 

Haha, znao sam! 

Providni klovnovi.

 

On 19.1.2021. at 8:59, Djuro said:

Ma to je samo propaganda, tweet, nista drugo.

Dobar marketing obojici (Zaevu, AV) na lokalnom nivou, bez egzekucije, bez stvarne razmene robe.

 

Barem bih ja to tako uradio na njihovom mestu. :inn:

 

 

 

 

Link to comment
4 hours ago, Apollo Creed said:

Žrtvovali sno se za dobrobit čovečantstva,budimo ponosni mi ppp kinezi!!

ja još držim kinesku zastavu na profilnoj slici na fb

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
5 hours ago, Kelt said:

 

problem sa prirodnom prokuženošću je što ne stvaraju svi (isti) imunitet. Eno mi od jutros pacijent na infektivnoj, ponovo pozitivan, a pre mesec dana bio prvi put pozitivan pa negativan

Prijavi WHO. To je toliko retka situacija da treba ubeležiti. Ovako kako je napisano deluje da je to uobičajena pojava rezaražavanja.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
7 hours ago, Kelt said:

 

problem sa prirodnom prokuženošću je što ne stvaraju svi (isti) imunitet. Eno mi od jutros pacijent na infektivnoj, ponovo pozitivan, a pre mesec dana bio prvi put pozitivan pa negativan

 

Ako sam dobro razumeo, do rezaražavanja je došlo nakon mesec dana?

Link to comment

To može da bude ono što definišu long covid. Nema zabeleženo u svetu na stotine milione da je došlo tako brzo do reinfekcije. 

Izrael je tek sada zabeležio prvi slučaj da neko ima ponovo virus. Čovek od 57 godina u avgustu je bio bolestan, a sada je ustanovljeno da ima novi neki soj, ali bez ikakvih simptoma. Vratio se iz Turske, testirao se ima virus i to južnoafrički, ali nije bolestan. Doduše to je tek jedan slučaj pa ne treba da se izvlači zaključak da će svi koji su preležali da se lako izbore sa novim sojevima.

Link to comment
19 hours ago, Aleksija said:

svako ima pravo da se ponekad oseca lose ili na izmaku snagu u ovoj situaciji - to ne znaci da je depresivan ili da reaguje nenormalno. a ima pravo i da se posle oseti bolje ili super.

i tako cemo nekako dogurati do proleca :)

 

Ne diraj mi depresiju!:tongue:

Link to comment
 
nije, lose mu je i hospitalizovan je. A sad meni krece novi ciklus od ekspozicije, a taman mi je isteklo dve nedelje od prethodnog... 
Mislio sam na onaj negativan test da je greška. Da on, zapravo nikad nije bio negativan i da je sad eskaliralo.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...