Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Jbt, ja ne mogu da skontam sta je ljudima da pisu ovakve hvalospevne tekstove kao Vedrana. Da se u hrvatskoj desilo nesto takvo, da je neki srpski pisac, mislilac dosao u hrvatsku na turisticku vakcinaciju u uslovima kada ocigledno nema vakcina ni za sve hrvate prioritetne hrvate (naravno mislim gradjane hrvatske) - kontam da bi ona prva napravila clanak gde bi to najostrije osudila...

Ali ovde se ljudi prodaju za sendvic i vakcinu. Jeste provalili da ni nezavisni mediji uopste vise ne ispituju prioritete u vakcinaciji - prestali su sa dodavanjem novinara u listu... A prije je bilo pa zasto vojska, zasto policajci, ovi, oni...

Edited by Spooky
  • +1 3
Link to comment
5 hours ago, Aleksija said:

svako ima pravo da se ponekad oseca lose ili na izmaku snagu u ovoj situaciji - to ne znaci da je depresivan ili da reaguje nenormalno. a ima pravo i da se posle oseti bolje ili super.

i tako cemo nekako dogurati do proleca :)

 

Mene baš brine šta će biti na proleće. Zimu ćemo nekako već otaljati, verujem da makar neće doći do pucanja zdravstvenog sistema. Ipak, nekako ne verujem da će doći do značajnijeg pada broja zaraženih i usporavanja cirkulacije virusa, a deluje mi da će masovna vakcinacija postati sve manje masovna kad se iscpre sve prioritetne i "prioritetne" grupe. A kad otopli, nema šanse da ljudi ostanu izolovani, biće ogroman pritisak da se otvori sve što se otvoriti može, a tada će oni koji budu najviše izloženi i dalje biti bez imunizacije. Bojim se da onda upadamo u novi začarani krug.

Link to comment
1 hour ago, mraki said:

Moji još nisu dobili poziv, a prijavio sam ih pre više od dve nedelje.

Trebalo bi da spadaju u neku prioritetnu grupu, i po godinama i po zdravstvenom stanju.

 

 

Isti slucaj, samo sam ja moje prijavio pre tacno 2 nedelje

Link to comment

kada se popunjava ona prijava, zapravo uopšte nije bitno gde živiš. koliko sam skapirala, bitno je gde hoćeš da se vakcinišeš

moj muže je prijavljen u starom gradu i za stari grad se i prijavio za vakcinu, zvali su ga vrlo brzo, mene nisu, ali ok, ja sam i mlađa, nego smo se mi vakcinisali onda kada su mogli svi

 

hoću da kažem, da možda razmislite da se prijavite (koga nisu zvali), na neku drugu opštinu

e sad mi nije jasno, kada se menja ona prijava, da li oni to vode kao ponovno prijavljivanje (tako deluje), pa da se ''ne izgubi red'', mada ne deluje da stvari tako funkcionišu

Link to comment
54 minutes ago, Halvard said:

Mene baš brine šta će biti na proleće. Zimu ćemo nekako već otaljati, verujem da makar neće doći do pucanja zdravstvenog sistema. Ipak, nekako ne verujem da će doći do značajnijeg pada broja zaraženih i usporavanja cirkulacije virusa, a deluje mi da će masovna vakcinacija postati sve manje masovna kad se iscpre sve prioritetne i "prioritetne" grupe. A kad otopli, nema šanse da ljudi ostanu izolovani, biće ogroman pritisak da se otvori sve što se otvoriti može, a tada će oni koji budu najviše izloženi i dalje biti bez imunizacije. Bojim se da onda upadamo u novi začarani krug.

racunam da cemo ipak imati malo vecu prirodnu prokuzenost - ali i vakcinalnu - nego sto smo imali u julu prosle godine, recimo. a primetili smo da boravak na otvorenom ipak pomaze.

a ako situacija sa novim varijantama bude napredovala , verujem da ce i vakcinacija ici sa vise motivacije. videcemo kako ce biti, jos uvek ne dominira ni britanac, ni daleko bilo juznoafrikanac. ako budu masovniji, verovatno ce biti mnogo ociglednije zasto se moraju postovati mere. nazalost.

mislim da trenutno mnogo parametara nije moguce predvideti. osim sigurno tog umora od izolacije, koji je vec siroko prisutan.

u sustini, malo svetla i vazduha ce nam biti mnogo vaznije za mentalno zdravlje, s obzirom da ce ovo trajati sigurno jos neko vreme.

 

a ovako citajuci, izgleda da cemo mi obicni smrtnici videti fajzera u drugom ili trecem krugu vakcinisanja, za koju godinu. ili ako mozda puste nekad privatnu vakcinaciju, kad se 'elita' izvakcinise za dz.

 

 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Aleksija said:

racunam da cemo ipak imati malo vecu prirodnu prokuzenost

 

problem sa prirodnom prokuženošću je što ne stvaraju svi (isti) imunitet. Eno mi od jutros pacijent na infektivnoj, ponovo pozitivan, a pre mesec dana bio prvi put pozitivan pa negativan

Link to comment
51 minutes ago, dùda said:

kada se popunjava ona prijava, zapravo uopšte nije bitno gde živiš. koliko sam skapirala, bitno je gde hoćeš da se vakcinišeš

moj muže je prijavljen u starom gradu i za stari grad se i prijavio za vakcinu, zvali su ga vrlo brzo, mene nisu, ali ok, ja sam i mlađa, nego smo se mi vakcinisali onda kada su mogli svi

 

hoću da kažem, da možda razmislite da se prijavite (koga nisu zvali), na neku drugu opštinu

e sad mi nije jasno, kada se menja ona prijava, da li oni to vode kao ponovno prijavljivanje (tako deluje), pa da se ''ne izgubi red'', mada ne deluje da stvari tako funkcionišu

 

ja sam se za stari grad prijavila prvog dana ali me ignorisu. mozda zato sto sam strankinja (sa boravkom u bgd), mada, ako je to, glupo je, jednako mogu da prenosim virus kao i domicilno stanovnistvo. doduse ni godinama ni zdravstvenim stanjem nisam prioritet i to je u redu.

Link to comment
1 minute ago, Kelt said:

 

problem sa prirodnom prokuženošću je što ne stvaraju svi (isti) imunitet. Eno mi od jutros pacijent na infektivnoj, ponovo pozitivan, a pre mesec dana bio prvi put pozitivan pa negativan

problem ce biti i sa vakcinalnom prokuzenoscu, svakako, bar za neke vakcine za koje u startu znamo da imaju skromniji procenat - a mozda i za neke za koje cemo tek videti kako se pokazuju u realnim uslovima. ali moramo racunati da ce nesto ostati, bar malo vise nego posle prvog talasa.

inace ce biti prilicno strasno. a nije da ne moze da se zamisli.

Link to comment
 
problem sa prirodnom prokuženošću je što ne stvaraju svi (isti) imunitet. Eno mi od jutros pacijent na infektivnoj, ponovo pozitivan, a pre mesec dana bio prvi put pozitivan pa negativan
Jel moguće da je do testova? To je baš mali vremenski raspon.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...