Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Инфо са лица места из једне фабрике у Кини - директори и менаџери су пелцовани синовцем, а радничка класа синофармом. Није било нежељених ефеката.

Edited by dekki
  • +1 1
Link to comment

ma, druga jedna stvar tu mene kopka. Inaktivisana vakcina se najlakše pravi, to je stari način, ... da se Torlak™ nije kompletno raspao, čak bi i mi mogli to da napravimo. Zašto se niko, sem Kine i Indije, nije odlučio na to? I Nemačka i USA imaju know-how kako da je naprave. Čak su i rusi upotrebili noviju tehnologiju. Pa, opet, niko nije.

  • +1 2
Link to comment

pa kad su napravili virus, mogu i vakcinu

:covid19:

 



 

XXI vek je, sve informacije prebrzo putuju tako da će i ova dilema vrlo brzo biti passe. sad, kome nije urgentno, neka malo sačeka, bar ću ja tako...

 

Link to comment

Vidim da se vecina vakcinisala bez poziva i ne spadaju u rizicne grupe, hvale organizaciju mada veruju da radikali nisu zasluzni nego neko "nas", brojke koje Vucic iznosi smatraju impresivnim...

 

Danilo ce ovde da vlada sve do svoje duboke starosti.

  • +1 6
  • -1 3
Link to comment
57 minutes ago, Kelt said:

ma, druga jedna stvar tu mene kopka. Inaktivisana vakcina se najlakše pravi, to je stari način, ... da se Torlak™ nije kompletno raspao, čak bi i mi mogli to da napravimo. Zašto se niko, sem Kine i Indije, nije odlučio na to? I Nemačka i USA imaju know-how kako da je naprave. Čak su i rusi upotrebili noviju tehnologiju. Pa, opet, niko nije.

Pa bilo je više članaka na tu temu,  guglaj. Najlakše je tehnologija,  ali se najteže skalira, tj treba ti neki živi medijum u kome umnožavaš virus. Najčešće embrion jaja ili insekti...

 

Sa RNK je to potpuno sintetički,  skupa tehnologija, al kad napraviš samo  štampaš (mašine se zovu RNA štampači) i umnožavaš enzimima....

 

Plus su i inaktivirane manje efikasne...

 

Fajzer smanjio kapacitet jer do kraja feb upgraduje fabriku za veći kapacitet.  Zašto pored nje nije napravio novu, nije mi jasno....

Link to comment
26 minutes ago, jimi said:

Vidim da se vecina vakcinisala bez poziva i ne spadaju u rizicne grupe, hvale organizaciju mada veruju da radikali nisu zasluzni nego neko "nas", brojke koje Vucic iznosi smatraju impresivnim...

Ti si naseo na Vučićevu matricu "država to sam ja"?  Ne treba da idemo u bolnice i primamo vakcine, jer su to Vučićeve bolnice/vakcine? Brojke zasad jesu impresivne i organizacija je iznenađujuće dobra. Ko to konstatuje on je za Vučića?

 

Opozicija u Srbiji treba da shvati da Vučića neće pobediti zbog stanja u zdravstvu, pa i u ekonomiji. Mnogo ljudi mota kablove za minimalac, ali većina tih ljudi pre nije imala ni taj minimalac. U zdravstvu definitivno nije gore nego što je bilo.

Treba insistirati pre svega na kriminalu i korupciji, bahatosti, uništavanju životne sredine. Valjda će to neko shvatiti. Što se to pre shvati, to bolje.

Edited by duma
  • +1 3
Link to comment

 

8 minutes ago, duma said:

Ti si naseo na Vučićevu matricu "država to sam ja"?  Ne treba da idemo u bolnice i primamo vakcine, jer su to Vučićeve bolnice/vakcine? Brojke zasad jesu impresivne i organizacija je iznenađujuće dobra. Ko to konstatuje on je za Vučića?

 

Opozicija u Srbiji treba da shvati da Vučića neće pobediti zbog stanja u zdravstvu, pa i u ekonomiji. Mnogo ljudi mota kablove za minimalac, ali većina tih ljudi pre nije imala ni taj minimalac. U zdravstvu definitivno nije gore nego što je bilo.

Treba insistirati pre svega na kriminalu i korupciji, bahatosti, uništavanju životne sredine. Valjda će to neko shvatiti. Što se to pre shvati, to bolje.

Kakav prelom mozga.

Edited by jimi
Link to comment
4 hours ago, de Sisti said:

Treba mi jedan savet, prelomio sam, vakcinisacu se kineskom, za fajzera ce me zvati nikad. Ali imam jedan problemcic, pre 7 dana sam imao neku alergijsku reakciju, kao osip sa 10ak bubuljica, krug precnika ~3cm na stomaku, a nikad ranije nisam imao neku alergiju. Sad to dosta bolje izgleda, sasusilo se ali se vidi jos uvek. Da li da sacekam jos malo ili mogu da primim vakcinu? Znam da treba da pitam lekara ali ne ide mi se u bolnicu...

Bitno je da ostaaneš 20-30 minuta posle primanja vakcine pod nadzorom, ako ti se ništa ne desi, neće ti se ni desiti.

  • Hvala 1
Link to comment
8 hours ago, Блок_64 said:

 

Ti jos nisi pelcovan.Ja sam ruku mogao da dam da ces ti vakcinu primiti medju prvih 100 ne u Srbiji nego u svetu.

 

Nisam brt dajem starijima par nedelja fore :fantom:

 

Btw objasnio jos marta, vec godinama imam stalne aritmije i ne zelim da rizikujem. Dakle nije tada bila bezrazlozna panika nego uzasavanje nad kurcoboljom drzave i cinjenica da o virusu nismo znali nista, u to vreme su Kinezi po mraku prskali sablasno prazne vuhanske ulice a Italijani u kamionskim kolonama (takodje nocu) odvozili mrtve.

 

Kada se Boshove slike presele u realan svet a Nestor tvrdi da je to samo na internetu, kod mene se pali crvena lampica, racunam da je to normalno.

 

edit, dva drugara su mi umrla ovog meseca od kovida, jedan moje godiste drugi mladji cetiri godine, bio zdrav ko dren.

 

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
7 hours ago, Kubrick said:

Da li se spominje ozbiljnija, sira, vakcinacija sportista? Nba npr, s obzirom koliko ima do kraja i koliko vec igraca propusta meceve...tenis, zapadnoevropski fudbal? 

U Madjarskoj su i oni prioritet, odmah nakon zdr radnika, starih, hronicnih bolesnika, vojske i policije.

Link to comment
9 hours ago, jimi said:

Vidim da se vecina vakcinisala bez poziva i ne spadaju u rizicne grupe, hvale organizaciju mada veruju da radikali nisu zasluzni nego neko "nas", brojke koje Vucic iznosi smatraju impresivnim...

 

Danilo ce ovde da vlada sve do svoje duboke starosti.

Ovo nema veze s mozgom

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...