Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Just now, Lena said:

i kod nas u školi je kotlarnica, i to za čitav blok zgrada koji je u blizini. i jedan deo škole je nedavno pretvoren u vrtić. ali ništa od grejanja.

ne znam, iskreno, kod nas je uglavnom toplo i kad nigde nije, ne znam na koju foru. i ranijih godina kad se zavrsi grejna sezona, ako malo zahladni, radijatori su bar mlaki.

doduse, u celom gradu greju ujutru do jedno 10 -11. 

  • +1 1
Link to comment
12 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

ahtung ahtung‼️

 

vakcina-vinkovci.jpg

 

12 hours ago, gospa buba said:

vracam se za grebe tebiii emoji38.pngol:

 

dođi diko biće poljubaca...

 

Spoiler

Gori lampa nasrid Vinkovaca
dođi diko, bit će poljubaca

Oj, jadi, jadi,
jadi, jadi ne valja što radi

 

Sati biju ajziban se kreće
ode moje mirisavo cvijeće

 

Diko moja, četiri su sata
skidaj ruke sa mojega vrata

Prid zoru je lipo milovanje
kad se dika sprema na oranje

Sedam uri, ide lola curi
ne voli je, pa se i ne žuri

Devet sati, ide lola Kati
ide Kati, pa se i ne vrati

Ej lolo moja,
Lolo moja ljubim usta tvoja

 

 

 

vakcina-vinkovci-put.jpg

  • +1 1
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment

znam druze, istina je, srce mi je u opcini drenovci, al imam neku genetiku u zagrebu, koju mnogo redovnije obilazim :hihi:
 
 
edip. gori lampa :wub: ... (btw, nije za ovde, ono kad si prichao o 99 dukata, uradila sam mali risrch u familiji, imam dve odlichne priche o dukatima, pomenucu te gde ispricham da vidish [emoji38]ol: )

Edited by gospa buba
  • Wub 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 21.10.2022. at 1:01, gospa buba said:

vracam se za grebe tebiii emoji38.pngol:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

jutros je na n1 govorila sandra petrušić, novinarka nina koja je pratila sve muljaže oko vakcina ovde... spomenula je hrvatsku, kako možemo tamo da odemo bez problema da primimo, ali uslov je da smo prethodno primili 2 fajzera... ne može posle kineske njihov buster. tako sam razumela.

  • +1 1
Link to comment
On 2.11.2022. at 18:30, decak Kejt said:

nema veze sa covid vakcinama, ali moram da podelim iskustvo: primila sam sezonsku vakcinu protiv gripa prateći uputstvo koje je @Vjekoslav ovde okačio, sa rukom blago savijenom u laktu ali iza ledja - i ovo je prvi put da me ruka ne boli, nije teška i nemam osećaj da je tudja.

hvala Vjekoslave!

 

Ja sam se bocnula četvrti put pre dve nedelje tom novom vakcinom, primenila ovo šta je Vjekoslav rekao i nije nešto pomoglo, ruka se opet zamrzla gore sve do vrata, kao i do sad, ALI je barem sad trajalo samo pola dana. Kao da je svakog sledećeg puta trajalo sve kraće (valjda se i telo naviklo na hemiju?), a inače od bustera nisam imala baš ništa od propratnih pojava.

Link to comment
2 hours ago, slepa živana said:

jutros je na n1 govorila sandra petrušić, novinarka nina koja je pratila sve muljaže oko vakcina ovde... spomenula je hrvatsku, kako možemo tamo da odemo bez problema da primimo, ali uslov je da smo prethodno primili 2 fajzera... ne može posle kineske njihov buster. tako sam razumela.

 

kad sam se raspitivao za Tsaija, i razgovarao sa sefom epidemioloske sluzbe osjecko-baranjske zupanije oko buster doze, drugacije mi je rekao. jer tocno sam ga pitao da li je bitno kojom se vakcinom primarno cijepilo, rekao je da nije (da moze biti i kinesko i rusko), medjutim da jeste bitno znati reci lijecniku kojom si se vakcinom primarno cijepila, jer na osnovu toga biraju kojim se cijepivom mozes docijepiti. uostalom, nisu se ni gradjani Hrvatske svi cijepili iskljucivo fajzerom.

 

nije problem okrenuti telefonski broj epidemioloskog zavoda grada gdje zelis ici, i prije nego sjednes u auto, utvrditi tocne cinjenice.

  • +1 2
Link to comment

ja sam se recimo cijepio astrazenekom prvi put, astrazenekom drugi put, modernom treci put, i tek cetvrti put fajzerom. i btw. dobro je da su te stvari zapisane u sustav, jer na pitanje lijecnika kod buster doze kojim sam se cjepivima dosad cijepio ja sam hladno ispalio "fajzer + moderna". i onda on pogleda na ekran, i kaze, hmmm... nije tako. evo pogledajte. ups! nekima je, dakle, potrebna i buster doza memorije.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...