Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

1 hour ago, Nikodije said:

sad mi pade na pamet, gde je i sta radi sinofarm fabrika vakcina u srbiji?

ozbiljno su radili pristupne saobraćajnice, vijore se zastave kine, srbije i emirata :blink:

 

ako ne radi, deluje sulice da će da proradi koliko prekosutra

  • +1 2
Link to comment

Juce odradio treceg Pfizer-a, proslo je tacno 6 meseci otkad sam bio pozitivan.

Skoro da nema nikog, ovi sto dolaze su uglavnom sa decom koja su napunila 6 godina.

 

Sin isto primio trecinu doze. Neka mala igla pa nije ni osetio. Dobio punu kesu nekih sitnica na temu vakcinicije  i korone. 

Kod njega u razredu sad su svi vakcinisani.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

 

Quote

Vaccination remains critically important in the battle against COVID-19 but is only part of the solution, first author Ziyad Al-Aly, MD, said in a Washington University news release.

"Vaccinations reduce the risk of hospitalization and dying from COVID-19," he said. "But vaccines seem to only provide modest protection against long COVID. People recovering from breakthrough COVID-19 infection should continue to monitor their health and see a health-care provider if lingering symptoms make it difficult to carry out daily activities."

Al-Aly noted that an estimated 8% to 12% of vaccinated people test positive for COVID-19. "Our current approach will likely leave a large number of people with chronic and potentially disabling conditions that have no treatments," he said. "This will not only affect people’s health, but their ability to work, life expectancy, economic productivity and societal well-being."

He called for the implementation of sustainable long-COVID risk-reduction strategies such as nasal vaccines that are more convenient or potent than the currently available versions and other types of vaccines or drugs.

https://www.cidrap.umn.edu/news-perspective/2022/05/vaccines-lower-risk-long-covid-15-death-34-data-show

 

Edited by vememah
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Jel u najavi neka apdejtovana* verzija vakcine, pa da se sačeka ona, ili da se cepa treća vakcina.
Napominjem treća, ne ova četvrta.
Prve dve bile AZ.



....shiit has hit the fan.

  • Haha 1
Link to comment
Jel u najavi neka apdejtovana* verzija vakcine, pa da se sačeka ona, ili da se cepa treća vakcina.
Napominjem treća, ne ova četvrta.
Prve dve bile AZ.



....shiit has hit the fan.
I mene ovo zanima , sad će dvije godine ozbiljnog preležavanja i godina od dva x kineza, poslije niti sam opet zakačio niti se vakcinisao a imao sam bolesnih u kući i široj porodici i prilično dobro sam prošao .

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

Link to comment
  • 3 weeks later...
Quote

[US federal health] Officials are hoping vaccine makers — Moderna and Pfizer and its German partner, BioNTech — are able to make the updated shots available as soon as early to mid-September instead of later in the fall, said three officials who spoke on the condition of anonymity because they were not authorized to talk about the issue.

The retooled boosters will contain components from the omicron subvariants BA.4 and BA.5 as well as the original formula, which was based on the version of the virus that spread globally in early 2020. The hope is that the redesigned boosters will be more effective in dealing with an evolving virus.

https://www.washingtonpost.com/health/2022/07/22/booster-shots-coronavirus-under-50/

Edited by vememah
  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ja sam juče primila četvrtu dozu. Treća bila pre tačno godinu dana. Znam da treba da se pojavi  ta apdejtovana vakcina na jesen, ali nije mi do čekanja. Počinje mi školska godina, smenjivaće mi se 30 po 30 učenika u učionici, ovako mi je sigurnije.

  • +1 6
Link to comment
13 hours ago, Kampokei said:

Ako starija osoba ima uvecan d dimer (ne zna se da li je long covid ili je mozda cak ta vrednost od pre), pretpostavljam da to nije razlog da ne primi vakcinu?

Zar to ne može da se pita kod doktora na razgovoru pre vakcinacije?

Link to comment
3 hours ago, Lena said:

Ja sam juče primila četvrtu dozu. Treća bila pre tačno godinu dana. Znam da treba da se pojavi  ta apdejtovana vakcina na jesen, ali nije mi do čekanja. Počinje mi školska godina, smenjivaće mi se 30 po 30 učenika u učionici, ovako mi je sigurnije.

I ja razmisljam o tome intenzivno. Jesi li imala koronu nekada? 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...