Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

16 minutes ago, Lancia said:

Jebat ga, ja sam stukao sve tri doze bez razmisljanja ali uopste nisam lud od srece sto sam vakcinisan, niti jos uvek primecujem da mi se zivot nesto poboljsao, ajde nema karantina, ali sve ostalo je go kurac. Jedino cemu se nadam da ce sve zemlje slediti primer Austrije i da zavrsimo sve price. Dzaba to sto smo ovde vecinom vakcinisani, kad je kontrola turista blagi uzas. 

 

edit. bem ti prste.

+1

  • +1 2
Link to comment
11 minutes ago, Lancia said:

Jebat ga, ja sam stukao sve tri doze bez razmisljanja ali uopste nisam lud od srece sto sam vakcinisan, niti jos uvek primecujem da mi se zivot nesto poboljsao, ajde nema karantina, ali sve ostalo je go kurac. Jedino cemu se nadam da ce sve zemlje slediti primer Austrije i da zavrsimo sve price. Dzaba to sto smo ovde vecinom vakcinisani, kad je kontrola turista blagi uzas. 

 

edit. bem ti prste.

 

Uvoditi obaveznu vakcinaciju iz bilo kojeg razloga osim benefita vakcinisanog sada kad je vise nego jasno da trenutne vakcine ne rade protiv omikrona bi samo davalo vetar u jedra antivakserima. Sam vlasnik Fajzera je izjavio da oni spremaju vakcinu protiv omikrona za april ali da ni oni sami nemaju pojma da li gube vreme i da li nove vakcine imaju smisla jer ko zna sta do aprila sa virusom moze da se desi. Ispalo bi da se vakcinisemo vakcinisanja radi a ne zato sto to nosi neke benefite kad je u pitanju transmisija virusa. Danas moze 100% ljudi na svetu da bude vakcinisano i brojke novih zarazenih ne bi bile skoro nista manje nego sto jesu.

 

Obaveznu vakcinaciju je trebalo proglasiti na globalnom nivou cim su se pojavila prva istrazivanja da vakcine rade ali, surprise-surprise, tada su ovi bogati sedeli na gomilama vakcina koje su kasnije bacali jer im je istekao rok upotrebe a siromasni su mogli da se vakcinisu kurcem. Posto je virus ocigledno pametniji od raznih mudrih Konova i Vucica koji su se strateski rasporedili svuda po svetu, on se lepo raspistoljio po Juznim Afrikama i slicnim mestima koja su cekala da im se Sveti Fajzer konacno smiluje i predriblao nas na petoparcu.

 

Antivakseri su odlicno posluzili politickim elitama da se nadje zrtveni jarac na kojeg ce se svaliti krivica za katastrofu koja je u velikoj meri posledica njihove monumentalne inkompetencije. Ta sumanuta bratija je ionako inicijalni proizvod razvijenih drustava u kojima je najveci saobracaj kombinacije prava na jebeno misljenje i prisutnosti drustvenih mreza a odatle se prosirio na drustva poput naseg gde pre 20-30 godina niko nije ni racunao s tim da se moze odbiti vakcina, osim u procentima manjim od statisticke greske. Da je broj tih "new age old religion" ludaka ukupno nula iste stvari bi se desavale kao sto se desavaju i sada, virus bi se i dalje sirio i mutirao kao sto se siri i mutira i sada, samo bi one Orbanove ograde od zice prema siromasnima bile dva metra vise i sa strujom visokog napona.

  • +1 2
Link to comment
On 14.1.2022. at 13:53, Taurean_rulez said:

U Zakonu o Javnom zdravlju je pobrojano čime se sve bavi; dakle, ako nas (u opštem interesu) niko ne pita da li treba da se prska protiv komaraca ili poljski klozeti zamene kanalizacijom - tako nema šta ko da "smatra" i za vakcinaciju. 

 

Verujem da su mnogi antivakseri baš zato u čudu, jer hja, za neke stvari se sloboda "mišljenja" ne priznaje. 

Sjajna je, @Valkyrie.

Spoiler

759717393_HeartEyesEmojiDownloadiPhoneEm

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Lancia said:

Jebat ga, ja sam stukao sve tri doze bez razmisljanja ali uopste nisam lud od srece sto sam vakcinisan, niti jos uvek primecujem da mi se zivot nesto poboljsao, ajde nema karantina, ali sve ostalo je go kurac. Jedino cemu se nadam da ce sve zemlje slediti primer Austrije i da zavrsimo sve price. Dzaba to sto smo ovde vecinom vakcinisani, kad je kontrola turista blagi uzas. 

 

edit. bem ti prste.

Nije još sigurno kako će to ovde u austriji da se završi. U martu treba da počne ali menjaju priču, kao preskupo je da se kontroliše baza za svakog rezidenta, šalju kazne, odgovora na žalbe, sudski presuđuje. Planirano je da kazna bude 200 evra mesečno u toj prvobitnoj varijanti. A pošto je to preskupo sada se pojavila alternativa po kojoj se ne kontroliše svako nego pandur ako te zaustavi na ulici (#nijesedesilo za 15 godina koliko sam ovde, ni kao pešaku ni kao vozaču) može da ti traži potvrdu da si vakcinisan, a za takve vrste prekršaja je kazna 90 evra jednokratno, ne mesečno. Smešna cifra realno, a i nikoga nikada ne zaustavlja pandur, nema ih na ulicama. To je manja motivacija nego restrikcije koje već važe za nevakcinisane.

 

I ja sam isto uredno vakcinisan 3 puta, žena se trudna vakcinisala i delim utisak da nimalo ne živim bolje. Popčirkarah se sa Hermeticom oko toga, posle sam morao da se izvinjavam preko dm-a. Eto odgovora na pitanje da li obrišem nekad pre nego što pošaljem - ne, nekad se pokajem kada previše oštro reagujem. 

 

 

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, harper said:

 

Uvoditi obaveznu vakcinaciju iz bilo kojeg razloga osim benefita vakcinisanog sada kad je vise nego jasno da trenutne vakcine ne rade protiv omikrona bi samo davalo vetar u jedra antivakserima. Sam vlasnik Fajzera je izjavio da oni spremaju vakcinu protiv omikrona za april ali da ni oni sami nemaju pojma da li gube vreme i da li nove vakcine imaju smisla jer ko zna sta do aprila sa virusom moze da se desi. Ispalo bi da se vakcinisemo vakcinisanja radi a ne zato sto to nosi neke benefite kad je u pitanju transmisija virusa. Danas moze 100% ljudi na svetu da bude vakcinisano i brojke novih zarazenih ne bi bile skoro nista manje nego sto jesu.

 

Obaveznu vakcinaciju je trebalo proglasiti na globalnom nivou cim su se pojavila prva istrazivanja da vakcine rade ali, surprise-surprise, tada su ovi bogati sedeli na gomilama vakcina koje su kasnije bacali jer im je istekao rok upotrebe a siromasni su mogli da se vakcinisu kurcem. Posto je virus ocigledno pametniji od raznih mudrih Konova i Vucica koji su se strateski rasporedili svuda po svetu, on se lepo raspistoljio po Juznim Afrikama i slicnim mestima koja su cekala da im se Sveti Fajzer konacno smiluje i predriblao nas na petoparcu.

 

Antivakseri su odlicno posluzili politickim elitama da se nadje zrtveni jarac na kojeg ce se svaliti krivica za katastrofu koja je u velikoj meri posledica njihove monumentalne inkompetencije. Ta sumanuta bratija je ionako inicijalni proizvod razvijenih drustava u kojima je najveci saobracaj kombinacije prava na jebeno misljenje i prisutnosti drustvenih mreza a odatle se prosirio na drustva poput naseg gde pre 20-30 godina niko nije ni racunao s tim da se moze odbiti vakcina, osim u procentima manjim od statisticke greske. Da je broj tih "new age old religion" ludaka ukupno nula iste stvari bi se desavale kao sto se desavaju i sada, virus bi se i dalje sirio i mutirao kao sto se siri i mutira i sada, samo bi one Orbanove ograde od zice prema siromasnima bile dva metra vise i sa strujom visokog napona.

Sa svim recenim se u principu slazem, moj post je bio vise kratka licna rezignacija na sve sto se desavalo i sto se jos uvek desava. OK, mozda se nekom posrecilo kao Rodzeru, pa zivi komotno i srecno, moje okruzenje i mojih drugara govori salje neku drugu sliku, da cemo ostatak zivota ziveti neki sasvim drugi film, ko stvoren za  manipulacije svih vrsta a sve u ime demokratije i slobode. Tezak sam pesimista, mada ne izgledam tako :D

Link to comment
2 minutes ago, Lancia said:

Sa svim recenim se u principu slazem, moj post je bio vise kratka licna rezignacija na sve sto se desavalo i sto se jos uvek desava. OK, mozda se nekom posrecilo kao Rodzeru, pa zivi komotno i srecno, moje okruzenje i mojih drugara govori salje neku drugu sliku, da cemo ostatak zivota ziveti neki sasvim drugi film, ko stvoren za  manipulacije svih vrsta a sve u ime demokratije i slobode. Tezak sam pesimista, mada ne izgledam tako :D

 

Nista ni drugacije ni novo od prethodnih generacija, samo sto se sada o nasoj glavi radi pa nam je blize od onog sto znamo iz udzbenika. Pisao sam vec o tome, mehanizam je odavno poznat: 1. iskoristi prirodnu katastrofu da bi mobilisao stanovnistvo, 2. nametni drakonske mere sa obrazlozenjem da si ih nametnuo zbog Opsteg Dobra, 3. pronadji neprijatelja Opsteg Dobra i napujdaj svoju mobilisanu populaciju. Biblija populizma.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Valkyrie said:

Imamo još jednog doktora na forumu!! :s_w:

Weelcoomeee, spremi se da nam tumačiš rezultate i nalaze svake vrste. 

Hvala, ali mislim da imate mnogo ozbiljnije spec. od mene - patofiziologijom se služim malo i vrlo specifično :).

 

Link to comment
8 hours ago, Taurean_rulez said:

Ima nešto što mi nije baš jasno - zašto medicinski radnici neće da se vakcinišu? 

Znam nebrojeno kolega/koleginica koji, načelno, nisu antivaksi, ali nisu vakcinisani, uprkos realnom riziku (nisu u administraciji, rade s ljudima). 

 

 

Zato sto i medju njima ima neznalica, budala, cudaka i ludaka. Pocni od Nestorovica i Kisicke, pa redjaj. Ja nisam lekar, ali sam nekom igrom slucaja okruzen raznim lekarima, neki od njih su u top 5% svoje profesije. Svi su medju prvima vakcnisani, vakcinisana su im deca, svi nose ffp2 maske, izbegavaju bilo kakve rizicne aktivnosti mimo posla i pridzavaju se mera.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Valkyrie said:

Pa evo piše žena Taurus iznad, nemoj samo mene da čitaš dudo.

I stani u red, već sam joj ja poslala svoju krvnu sliku i fotku jednog mladeža da baci pogled. 

ajooooj :isuse:, za mene 

 

nego, nema brige, slabo se obraćam lekarima u poslednje vreme, ja sam u uzrastu u kome na svaki problem odmahnem rukom i pripišem krštenici :D, mislim, neću ja napraviti gužvu :) 

 

a i čitam dijagonalno vala, ne može se ni ovde više sve postići, gusto je na jugu :D

 

  • Haha 1
Link to comment
18 minutes ago, Taurean_rulez said:

Hvala, ali mislim da imate mnogo ozbiljnije spec. od mene - patofiziologijom se služim malo i vrlo specifično :).

Meni to savršeno i odgovara, daš samo clue, hint, tako nešto, a onda ja dalje sama bunarim, nadrilekarim i paranoišem :lolol:

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Lancia said:

 da cemo ostatak zivota ziveti neki sasvim drugi film, ko stvoren za  manipulacije svih vrsta a sve u ime demokratije i slobode. Tezak sam pesimista, mada ne izgledam tako :D

 

@LanciaDocim smo do sada ziveli zivot postedjen manipulacija.

 

Offtopic - si video novi zakon o radu? Je-bo-te. U Spaniji vise nema poslova na odredjeno! Hurej! Svi ugovori moraju da budu za stalno! Fantazija. S tim sto tim stalnim ugovorom mozes tacno dupe da obrises, odnosno mozes da dobijes otkaz uz minimalnu naknadu u bilo kom trenutku. U oblastima gde dominiraju privremeni ugovori tacno ce da smanje plate za iznos predvidjene otpremnine. Pritom ovo nema veze sa covidom vec s brigom za malog coveka. :isuse:

Link to comment

4 doze nisu dovoljne :fantom:

 

Israeli trial, world’s first, finds 4th dose ‘not good enough’ against Omicron

Expert at Sheba Medical Center says jab raises COVID antibody levels, but there are ‘still a lot of infections’ among those who received it
 

Nearly a month after Sheba Medical Center launched a landmark study to test the efficacy of a fourth COVID shot, the hospital said Monday that this fourth booster was only partially effective in protecting against the Omicron strain.

“The vaccine, which was very effective against the previous strains, is less effective against the Omicron strain,” Prof. Gili Regev-Yochay, a lead researcher in the experiment said.

“We see an increase in antibodies, higher than after the third dose,” Regev-Yochay said. “However, we see many infected with Omicron who received the fourth dose. Granted, a bit less than in the control group, but still a lot of infections,” she added

“The bottom line is that the vaccine is excellent against the Alpha and Delta [variants], for Omicron it’s not good enough,” she said.

Regev-Yochay added that it is still probably a good idea to give a fourth shot to those at higher risk, but intimated that perhaps the current campaign, which also offers the jab to the over-60s, should be amended to only include even older groups. She did not elaborate.

The hospital did not release more specific data. Regev-Yochay said the results of the research are only preliminary, but indicated that she was providing the initial information since there was high public interest in the matter.




 
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...