Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

1 minute ago, Roger Sanchez said:

Populacija je 77% vakcinisana (69,5 % UK) i kreće se gotovo slobodno kao prije pandemije.

 

Ja ću sad malo generalizirati - išao sam u turizam u epicentar omikrona naoružan busterom i nisam pokupio ništa

 

Nadam se da ce tako i da ostane. I ja sam vakcinisan, nisam pokupio nista, to nista ne mora da znaci. Poenta je da je sada vec potpuno jasno da sadasnje vakcine ne pomazu protiv transmisije omikron soja (ovo sam boldovao da ne bih opet morao da kolutam ocima na odgovore tipa - kako vakcina ne pomaze, jesi li normalan), to je potvrdjeno cak i iz Fajzera. Kako stvari trenutno stoje, verovatno su vece sanse da Novak pokupi virus nego da zarazi bilo koga.

Link to comment
6 minutes ago, Lancia said:

we-are-all-gonna-die-scared.gif

 

Well, that's for sure. Nije za ovaj topik ali ako se i istrazivanjima potvrdi da omikron ne proizvodi teze klinicke slike, narocito kod vakcinisanih ljudi, mozda ne bi bilo bas toliko nepametno kombinovati obaveznu vakcinaciju sa onim "svedskim modelom" pustanja virusa da proleti kroz populaciju. Ionako, kad se saberu prosecne brojke novozarazenih u Srbiji s time koliko dugo sve ovo traje, ne bi me zacudilo da smo ovde prakticno svi u jednom trenutku bili zarazeni ovim sranjem.

  • +1 1
Link to comment
Just now, harper said:

 

Well, that's for sure. Nije za ovaj topik ali ako se i istrazivanjima potvrdi da omikron ne proizvodi teze klinicke slike, narocito kod vakcinisanih ljudi, mozda ne bi bilo bas toliko nepametno kombinovati obaveznu vakcinaciju sa onim "svedskim modelom" pustanja virusa da proleti kroz populaciju. Ionako, kad se saberu prosecne brojke novozarazenih u Srbiji s time koliko dugo sve ovo traje, ne bi me zacudilo da smo ovde prakticno svi u jednom trenutku bili zarazeni ovim sranjem.

Kako stvari stoje, izgleda da će se švedski scenario skalirati na globalni nivo hteli to mi ili ne. 

  • +1 1
Link to comment

Koliko kapiram, a izbagavam da se unosim u strucnutm materiju, grafikone, itd, itd... i %, Omicron nas je zajeb'o.

Glede uspesnosti, efikasnosti vakcinacije.

Ali, a to je civilizacijsko pitanje svih pitanja, nikako ne bi trebalo dozvoliti antivakcinasima i ostalim slobodarima da se naslone i odaju pobedonosnom kliktanju da smo dzabe krecili se vakcinisali, jer, eto...

Polaze se ispit drustvene samozastite, drustvene odgovornosti, sta je tu je, idemo dalje, mora se: utoliko pre na znacaju dobija insistiranje na merama poput obaveznog i sto dobrovoljnijeg, svesnog nosenja maski, izbegavanja javnih skupova, itd, itd..., sta vec sve spada u vekovima savladane lekcije kada su epidemije u pitanju, a bice i novih saznanja i iskustava sigurno...

Utoliko pre sto smo, svi skupa, neko iz ovih, neko iz onih razloga - omanuli: od najrazvijenijih i najbogatijih, do sirotinje.

Politika je bankrotirala, skroz, nauka je barem donekle, osvetlala obraz: ako nicim drugim - sve manipulacije, farmakokorupcije i ostalo na stranu, time sto nas je okacila na vakcinu.

Ovo narocito zbog toga sto je vise nego sigurno da je Korona bila samo opomena: ne gine nam u buducnosti jos ovakvih desavanja, ona su naprosto bila neizbezna, bilo je samo pitanje vremena, a buduci da smo civilizacija koja bez kretanja i mesanja ne moze - i ne treba da moze - brzo sirenje se nikako nece moci da izbegne.

Sve u svemu, polaze se svojevrstan ispit: elementarna drustvena pamet i odgovornost vs neodgovornosti, prepustanju tviter i ostalih podgrevanja naucnih :isuse: istina, bahatosti, politickim i politicarskim manipulacijama, zameni teza o slobodama kao alternativama medicinskim, naucnim merama i saznanjima...

  • +1 5
Link to comment
2 minutes ago, harper said:

 

Well, that's for sure. Nije za ovaj topik ali ako se i istrazivanjima potvrdi da omikron ne proizvodi teze klinicke slike, narocito kod vakcinisanih ljudi, mozda ne bi bilo bas toliko nepametno kombinovati obaveznu vakcinaciju sa onim "svedskim modelom" pustanja virusa da proleti kroz populaciju. Ionako, kad se saberu prosecne brojke novozarazenih u Srbiji s time koliko dugo sve ovo traje, ne bi me zacudilo da smo ovde prakticno svi u jednom trenutku bili zarazeni ovim sranjem.

to bi bila zapravo loša vest, jer bi značilo da preležana bolest ne ostavlja trajni imunitet i da se može oboleti od svake nove varijante korole, sam si pomenuo uk i njihove brojke uprkos tome da 95% odrasle populacije ima antitela na korolu, no ono što je značajnije je da se kod njih za sada duplirao prosečan broj umrlih na dnevnom nivou u odnosu na situaciju uoči sv nikole

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Roger Sanchez said:

Potvrđeno je za 2/3 kuru.

 

 

I nema nikakvih nagovestaja da bi 3/3 bilo drugacije. Ljudi spremaju za april novu vakcinu koja stiti i od omikron soja, ne bi to radili da veruju u efikasnost postojecih vakcina. Mi smo jednostavno izgubili bitku s ovim virusom, to je sada vise nego jasno, sad je samo pitanje hocemo li izgubiti bitku protiv sebe samih i nasih trapavih pokusaja da se sa virusom izborimo. Ja sam vec 11 meseci, od nekih dve nedelje nakon dobijanja druge doze, potpuno opusten po pitanju straha od korone. Izbegavam rizicne situacije i velike guzve, nosim masku i dalje uopste ne razmisljam o tome. Ako dodje jebi ga, ako ne dodje super.

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, gone fishing said:

to bi bila zapravo loša vest, jer bi značilo da preležana bolest ne ostavlja trajni imunitet i da se može oboleti od svake nove varijante korole, sam si pomenuo uk i njihove brojke uprkos tome da 95% odrasle populacije ima antitela na korolu, no ono što je značajnije je da se kod njih za sada duplirao prosečan broj umrlih na dnevnom nivou u odnosu na situaciju uoči sv nikole

 

Znam ali opcije nam se dramaticno suzavaju. Sve ovo traje vec duze od dve godine a mi smo, ne racunajuci vakcine koje su najveci pojedinacni uspeh, sprovodili i sprovodimo mere od kojih vecina nije predvidjena da traje u duzim vremenskim periodima jer, kad traju, ozbiljno remete funkcionisanje zajednica koje ih sprovode. Nisam siguran da uopste vise ima dobrih resenja.

Link to comment
7 minutes ago, harper said:

 

I nema nikakvih nagovestaja da bi 3/3 bilo drugacije. Ljudi spremaju za april novu vakcinu koja stiti i od omikron soja, ne bi to radili da veruju u efikasnost postojecih vakcina. Mi smo jednostavno izgubili bitku s ovim virusom, to je sada vise nego jasno, sad je samo pitanje hocemo li izgubiti bitku protiv sebe samih i nasih trapavih pokusaja da se sa virusom izborimo. Ja sam vec 11 meseci, od nekih dve nedelje nakon dobijanja druge doze, potpuno opusten po pitanju straha od korone. Izbegavam rizicne situacije i velike guzve, nosim masku i dalje uopste ne razmisljam o tome. Ako dodje jebi ga, ako ne dodje super.

Ovo je hiljadita manifestacija logičke greške ''po mojoj proceni sudariću se svejedno pa ne moram ni da kočim''

 

E pa svi su obvezni stiskati kočnicu dokle ide, pa i Novak, čak ako se i sudare nakon toga. I zbog svojih nogu i zbog onoga u kojeg će udariti

Edited by Roger Sanchez
  • +1 3
Link to comment
Just now, Roger Sanchez said:

Ovo je hiljadita manifestacija logičke greške ''po mojoj proceni sudariću se svejedno pa ne moram ni da kočim''

 

Manjkas s logikom. Zapravo je logicki niz - kocicu koliko mogu ali vidim da sudar ne mogu da izbegnem pa cu se potruditi da ga docekam sto je moguce bezbednije i sa sto je moguce vecom koncentracijom da reagujem kad se desi.

Link to comment
11 minutes ago, harper said:

 

Tesko ali sada vec ima sasvim dovoljno primera da koronu kace i oni koji su je vec prelezali, cuo sam juce za slucaj zene koja je drugi put fasovala tri meseca nakon prvog puta.

 

juce deset posto od registrovanih u makedoniji

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...