Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

15 minutes ago, Lucia said:

Mi smo mamu bili prijavili samo za Pfizer koji je stigao vrlo brzo posle prvih Sinofarm. Ona je vakcinisana u toj prvoj turi, mi smo u sledecoj, mesec dana kasnije. Vec tada smo znali da su vakcine tipa Sinofarm slabe narocito kod starijih i onih sa losijim imunim sistemom. Za one koji su uzeli Sinofarm odmah na samom pocetku kad nije bilo druge realne opcije, kad je doslo do bustera bilo je doktora koji su za takve slucajeve jasno preporucivali Pfizer (napr dr Ana Banko). Od covid sertifikata se gleda najsveziji, tako da bi Pfizer buster resio i to.

Prvo odgovor na ovo poslednje, ne, ne bi rešila fora sa busterom problem, jer Austrija zahteva potpunu vakcinaciju njima priznatim vakcinama. Druga je stvar što ljudi smuljaju na foru graničnike pokazujući im npr. EU sertifikat samo treće doze i sl.

 

A ne, fajzera dugo nije bilo običnim smrtnicima. Ja sam se prijavio u prvim satima prijave za sve vakcine i do kineza došao u martu. Prijatelji koji su čekali fajzera, uz par srećnih ranijih vakcinacija su bili pozivani masovno tek krajem aprila početkom maja. E sad sam je još srećan ispao, jer za 2 dana putujem u USA, a oni priznaju sinopharm, ali ne i sputnika, pa sam srećan što je u martu nisu zvali na sputnika.

 

Znači trebali smo svi početkom godine da predvidimo šta će druge države priznavati u budućnosti i rizikovati dodatne mesece nevakcinisani ne bi li sad imali veću slobodu kretanja.

  • +1 3
Link to comment

@Spooky moja mama je pfizer dobila u februaru, nas troje u martu. Sve smo obicni smrtnici. Nas troje smo oko 50 godina, mama preko 80, pretpostavljam da ste vi dosta mladji. Stariji obicne smrtnike koje znam isto su pozvani pre mene, utisak mi je da se islo po godistu (mozda i po datumu prijavljivanja) . Medicinari i profesori koje znam iako dosta mladji od mene jesu bili privilegovani pfizer-om pre nas, ali meni je to ok. Mada jedna prijateljica anesteziolog kao prvoborac u covid bolnici 2x kinez  (sad buster naravno pfizer). 

Link to comment
Just now, renne said:

ja sam se prijavio prvog dana i prvos sata, pa tek krajem februara dogurao do AZ, kao i polovina foruma ovde

isto. do 70og godishta je ishao kinez masovno, od 70og astra. sa izuzecima naravno. i zvani su na kineza i ljudi koji su trazili sve osim kineza, a upadali u godishte. pa secate se koje smo drame imali, ko se kad prijavio a koga su zvali :lolol:

Link to comment

Plus su nakon sto su se iscrpili prvobitni prioriteti ljudi random pozivali, pa smo mi izvodili zaključke da li je zbog opština (secam se da su u jednom trenutku da li vracar ili savski venac sve pozvali, a mi na paliluli svi jos cekali), pa su neki menjali prijave zbog promene opstine na sedmicnom nivou u nadi da ce ubosti dobitnu kombinaciju. Tako da nemojte sada te price da je vakcina bilo vrlo rano i da su svi mogli birati... Istorija ovog foruma pokazuje drugacije...

Edited by Spooky
Link to comment

ma da, menjali smo prijave po 3x. roditelje 75+ mi nisu zvali ni na shta, jer nisu hteli kineza, a mladje, koji bash nisu hteli kineza, zvali su na kineza :lolol:

 

haos je bio prilichan, sad kad smo to obavili, deluje kao uklesano u kamen.

Link to comment

@Spooky I zbog cega Rusi nisu zavrsili sertifikaciju Sputnjika kod WHO  i tako omogucili da se putuje i sa tom vakcinom? Koliko mi je poznato neki Rusi su vakcinisani u Srbiji Fajzer vakcinom.

 

Uostalom i na drugim mestima se cekalo za vakcine zbog godina jer su ljude vakcinisali po opadajucem redosledu shodno godinama i zdravstvenim prioritetima i intenzitetom inficiranosti u nekoj oblasti, a nije bilo drop-in mogucnosti.

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
4 minutes ago, Moonwalker said:

@Spooky I zbog cega Rusi nisu zavrsili sertifikaciju Sputnjika kod WHO  i tako omogucili da se putuje i sa tom vakcinom? Koliko mi je poznato neki Rusi su vakcinisani u Srbiji Fajzer vakcinom.

 

Otkud ja znam što nisu, a posebno otkud sam to mogao znati u februaru ili martu dok sam čekao prvu dozu bilo koje vakcine. Tada je još ruska delovala daleko superiornije opcija od kineske. Tako da je moja mogućnost da prekosutra putujem u USA čista sreća tadašnjeg izbora...

U ovom vakcionalnom rasizmu me posebno ljuti odluka nekih evropskih zemalja da priznaju samo britansku astrazeneku, ali ne i indijsku. Indijska pri tome nije nikakva neovlašlena kopija, nego licencirana vakcina pravljena u najvećoj fabrici vakcina u svetu po protokolima definisanim od strane britanaca, tako da je teško da je lošijeg kvaliteta.

Što je najgore - ljudi koji su se ranije zajebali u izboru da budu odgovorni i prime šta im prvo dođe sada ne mogu dobiti potpunu vakcinaciju nekom drugom vakcinom ni na jedan legalan način - čak ni uz opciju da plate vakcine.

Edited by Spooky
  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Spooky said:

Otkud ja znam što nisu, a posebno otkud sam to mogao znati u februaru ili martu dok sam čekao prvu dozu bilo koje vakcine to mogao znati. Tada je još ruska delovalo daleko superiornija opcija od kineske. Tako da je moja mogućnost da prekosutra putujem čista sreća...

U ovom vakcionalnom rasizmu me posebno ljuti odluka nekih evropskih zemalja da priznaju samo britansku astrazeneku, ali ne i indijsku. Indijska pri tome nije nikakva neovlašlena kopija, nego licencirana vakcina pravljena u najvećoj fabrici vakcina u svetu po protokolima definisanim od strane britanaca, tako da je teško da je lošijeg kvaliteta.

 

Ja sam moju prvu vakcinu dobila u maju prosle godine, a prilicno sam sigurna da sam starija od tebe. Doduse moji uslovi da izbegnem infekciju su bili mnogo bolji i nije bilo Nestora and co. da ismevaju virus i avax idiota u mejnstrim medijima, onako na kvarno.

Edited by Moonwalker
Link to comment

@gospa buba mi nismo menjali nista. Prijavili smo sve cetvoro istovremeno cim je moglo i izabrali samo Pfizer. Jedna prijateljica je mamu prvo prijavila isto tako, zatim se uspanicila, dodala kineza, odmah stigao poziv, vakcinisana a za nedelju dana zatim ponovo sms stize ali za pfizer. 

Link to comment
20 minutes ago, gospa buba said:

isto. do 70og godishta je ishao kinez masovno, od 70og astra. sa izuzecima naravno. i zvani su na kineza i ljudi koji su trazili sve osim kineza, a upadali u godishte. pa secate se koje smo drame imali, ko se kad prijavio a koga su zvali :lolol:

opasne drame je bilo

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...