Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

10 minutes ago, Kubrick said:

Je l dosao taj kontigent od 250k Sputnjika? Cale se prijavio samo za tu prvog dana, i sad se nervira sto sve druge zove a njega ne :D

 

Moj se matori prijavio za Ruju..pa ga zvali i primio Kineza. 

Kanda prvo moraju Kineze da potrose.

Link to comment

Ne treba potceniti činjenicu da je neophodno što pre vakcinisati što više ljudi.

Vlast trenutno ima nešto vakcina i želi da tu zalihu zaista podeli ljudima.

 

I pored svega dobrog pomenutog oko vakcinacije,  idemo mnogo sporo.

Link to comment

Je l istina da onaj glavni lupez rekao negde veceras otprilike sta imamo trenutno od vakcina to nam, ne daju nam vise, mora Torlak da se reaktivira?
Mislim ove prazne price oko Torlaka znam, nego me zamima uvoz.

Link to comment

 

8 minutes ago, Bogotac said:

po meni,prvo su dobili koliko moraju da vakcinisu i do kog datuma od strane EU

EU je izuzetno zabrinuta za vakcinaciju u Srbiji. Siguran sam da nas pritiskaju samo tako.

9 minutes ago, Bogotac said:

standardna zelja da ovaj vice da smo najbolji u svemu.

ne treba ni podceniti to da su zabrinuti za BG izbore koji slede.

Nesumnjiva je ta želja da se viče da smo dobri, ali je nesumnjivo i da su morali masno da lažu da bi prikazali da smo dobri u nečemu. Sve se obično svodilo na reklamu i obmanu. Na vodeća mesta su došli partijski kadrovi i to je urušilo sve živo, tako da je slabo šta radilo dobro.

Za razliku od toga, ovo ide izuzetno dobro. Ne samo da ima vakcina, nego je i logistika dobra. Pokrili su celu Srbiju za par dana. Aktivirali mnogo punktova. Prijavljuje se danas, zakazuje sutra za prekosutra.

 Ovo očigledno ne organizuju neki bivši grobari, keramičari, šoferi i sendvičari, već ozbiljni ljudi.

  • +1 1
Link to comment
Just now, duma said:

 

EU je izuzetno zabrinuta za vakcinaciju u Srbiji. Siguran sam da nas pritiskaju samo tako.

Nesumnjiva je ta želja da se viče da smo dobri, ali je nesumnjivo i da su morali masno da lažu da bi prikazali da smo dobri u nečemu. Sve se obično svodilo na reklamu i obmanu. Na vodeća mesta su došli partijski kadrovi i to je urušilo sve živo, tako da je slabo šta radilo dobro.

Za razliku od toga, ovo ide izuzetno dobro. Ne samo da ima vakcina, nego je i logistika dobra. Pokrili su celu Srbiju za par dana. Aktivirali mnogo punktova. Prijavljuje se danas, zakazuje sutra za prekosutra.

 Ovo očigledno ne organizuju neki bivši grobari, keramičari, šoferi i sendvičari, već ozbiljni ljudi.

mislim da jesu,ne sumnjam da ce oni svoje da ispelcuju do 30 setptembra kako je frau Merkel rekla,ostali za njima,posebno Balkan.

Link to comment
4 hours ago, Aleksija said:

 

evo poslastice za nerdove - okrugli sto drustva imunologa srbije.

ja sam negde na pola, imunoloskinja iz uk (naseg porekla) upravo prica kako bi inaktivisane vakcine - dakle, kineske - mogle imati prednost u odgovoru na nove mutacije.

 

Odgledao, korisno je pogledati. Kolko sam ovakvih stvari pogledao i odslusao u poslednje vreme mogu lagano da postanem jutjuber na ovu temu :D

  • +1 2
Link to comment

Izrael vec pelcovao 37% stanovnistva.

Da li oni imaju dovoljno vakcina da u narednih 40 tak dana zavrse posao i najvecim eksperimentom u istoriji ljudske vrste dokazu da imunitet krda zaista postoji

Link to comment
1 hour ago, gone fishing said:

nisu vakcinisali toliko ljudi, sa današnjim danom njih 950k je trebalo da primi 2 dozu,tako da su pelcovali nekih 26% ljudi, od čega je 10% primilo obe doze

Hvala na info. Ako nastave ovim ritmom za 60 dana ce imati 50+ sa dvije doze a krajem aprlla i gotov eksperiment.

 

Intresantno da je su za sada imali 69 slucajeva korone nakon primljene druge doze.

Ako je taj podatak tacan to znaci od 900k puno vakcinisanih ljudi samo 69 slucajeva u 10 dana tj   0.008%

To je znatno manje nego 80k zarazenih na 9 milion stanovnika Izraele  za isto to vrijeme tj  0.89% . Ispada da je ona efikasnost od 95% poprilicno tacna.

Edited by Moracikus
Link to comment

To svakako varira na dnevnom nivou ali evo jednostavnog modela zadnjih 10 dana

900k vaksinisanih sa dvije doze :                                               69 slucajeva

900k nevakcinisanih ili samo sa jednom dozom   80000/10= 8000 slucajeva

 

Mislim da po ovome efikasnost dodje 99% sto je fantasticno

Edited by Moracikus
Link to comment

Izrael manje testira petkom. Zato je svakog petka niži broj novih slučajeva. Trebalo bi da se sačeka sa tim da opada broj zaraženih. Mislim da je procenat pozitivnih sličan kao i prethodnih dana.

Sa druge strane ako je minimalan broj onih koji su dva puta pelcovani, to je ohrabrujuće.

Link to comment
8 hours ago, Bogotac said:

mislim da jesu,ne sumnjam da ce oni svoje da ispelcuju do 30 setptembra kako je frau Merkel rekla,ostali za njima,posebno Balkan.

Zabole ih baš za vakcinaciju u Srbiji. Naročito od momenta kad su uzete i kineske vakcine. Jedino što su oni tražili od Srbije je plan vakcinacije da bi mogle da se dobijaju vakcine iz programa EuroVax.

Teško da će do kraja septembra EU da vakciniše svoje gradjane, jer praktično će sad morati da prekinu vakcinaciju i da čuvaju druge doze ze one koji su već primili. Pfizer će da isporučuje manje, ko zna koliko. Moderna je isporučila praktično ništa. Astra Zeneca još nije valjda ni dobila odobrenje od EMA. Ovde već pričaju da će sve ovo trajati  i kroz dobar deo 2022. Osim ako na brzinu ne uvedu u igru i ovu domaću vakcinu koja se daje u samo jednoj dozi, Reithera.

Tako da, EU baš zabole za vakcinaciju u Srbiji, a kamoli da oni nešto insistiraju na rokovima.:laugh:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...