Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

13 minutes ago, Moonwalker said:


Ja ne znam zasto baka nije primila treceg fajzera. To pitaj Gojka. Mnoga deca na Balkanu nece vise videti ne bake i deke, nego roditelje. U dobu kad mu vreme nije.

Pa, to ti kažem - imaš primiti vakcinu koja ti je određena i ništa drugo nije prihvatljivo. Zašto nisi, ko te jebe. Nebitno da li je ona bila dostupna ili ne ili si se ne daj bože sam ili u savetu sa lekarom odlučio za trejdof za drugačijim odnosom stepena zaštite i verovatnoće neželjenih efekata, ta vakcina ili odjebi. O eventualnoj primeni pravila koja primenjuju raspadi od država Nemačka i Austrija (obavezna vakcinacija) da negativni test i preležana bolest omogućavaju slobodu kretanja ne treba ni sanjati.

Edited by Heaviside
Link to comment
2 minutes ago, Heaviside said:

Pa, to ti kažem - imaš primiti vakcinu koja ti je određena i ništa drugo nije prihvatljivo. Zašto nisi, ko te jebe. Nebitno da li je ona bila dostupna ili ne ili si se ne daj bože sam ili u savetu sa lekarom odlučio za trejdof za drugačijim odnosom stepena zaštite i verovatnoće neželjenih efekata, ta vakcina ili odjebi. O eventualnoj primeni pravila koja primenjuju raspadi od država Nemačka i Austrija (obavezna vakcinacija) da negqticni test i preležana bolest omogućavaju slobodu kretanje ne treba ni sanjati.


Whatever, ajde nastavite o australijskim kovid nacosima.

Edited by Moonwalker
Link to comment
25 minutes ago, harper said:

 

Napisao si da je mozda ne bi uopste bilo da su se ljudi vakcinisali kad su mogli. Velika vecina ljudi se vakcinisala cim je mogla. Naravno, to ne znaci da su ovi koji nisu hteli a mogli su manji supci nego sto jesu ali delta je jednostavno pretekla vakcinu i to je cinjenica.

 

Znam Šta sam napisao i pojasnio sam jerbo glumiš sad australijskog carinika. 

 

A bold je potpun fijasko.

 

Ako ovo treba da se pomera, briše, samo dajte.

 

 

 

 

Link to comment
Quote

 

The World Health Organisation (WHO) on Wednesday said vaccination status should not be used to disqualify people from travelling internationally and that governments should only use vaccine mandates as a “last resort”.

The comments came in response to questions from the Sydney Morning Herald and The Age about the ongoing row surrounding world’s No.1 men’s tennis player Novak Djokovic.

 

https://www.smh.com.au/world/europe/who-says-vaccine-mandates-should-be-last-resort-amid-djokovic-row-20220113-p59nub.html

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
53 minutes ago, Budja said:

Jer, Srbija NIJE MOGLA DA KUPI PFIZER U ISTO VREME KAO AUS I ISR. Nije bio dostupan. Samo male kolicine.

 

Dakle, ljudi koji su se na vreme vakcinisali su kaznjeni zbog toga sto zive u Srbiji i sto su revnosno sledili zdravstvene savete. Sta je trebalo da rade? Da cekaju sest meseci da dodje Fajzer?

 

1. U doba davanje prve/druge doze, još nije bilo poznato da sinofarm slabije radi kod starije populacije.


2. Od kako je krenulo davanje bustera (treće doze), svo vreme je dostupan fajzer svima koji to žele (*). Pa i pored toga, "zdravstveni savetnici" u Srbiji nisu savetovali starije osobe da za treću dozu uzmu fajzera.

(*) moguće je da u manjim mestima nije moglo da se bira hoću ovu ili onu vakcinu

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, kralj said:

 

Suština je da nevakcinisani ljudi ugrožavaju širi smisao vakcinacije i sabotiraju stvaranje kolektivnog imuniteta. Ma kako oni bili u trenutku prelaska granice negativni i imali antitela, u nekom sledećem trenutku ih neće imati i predstavljaće plodno tle virusu da evoluira/mutira. Takoreći, nevakcinacija - to je saradnja sa okupatorom. :s_c:

 

Ludačka je sreća što se ovaj soj ovako manijaklno širi, a pritom ne donosi tešku kliničku sliku u meri u kojoj su to radili prethodni. Da se delta ovako razmnožavala ne smem ni da pomislim na šta bi zdravstveni sistemi ličili. Samo to ne treba da bude olakšavajuća okolnost za nevakcinisane, jer da su se vakcinisali kad su mogli, možda ni delte ne bi bilo, a svakako bi manje života odnela.

 

Tako da, pojednostavljeno, vakcina jeste cilj sam po sebi dok god daje nekakve rezultate. Ove vakcine nisu idealne, ali daju značajne rezultate.

 

E sad, priznavanje vakcina određenih proizvođača je drugi padež. U toj priči bismo se u velikoj meri, pretpostavljam složili.

Slažemo se mi u svemu osim izgleda oko toga kako bi trebalo tretirati nevakcinisane osobe 2022 godine kada znamo neke stvari o dostižnosti kolektivnog imuniteta i efikasnosti vakcina u sprečavanju širenja aktuelnih sojeva. Nevacinisane koji su prelažali i imaju antitela bih u određenom vremenskom intervalu tretirao isto kao i vakcinisane. Ostale ne bih pustio da prdnu bez friškog testa. Kod putovanja i test i obavezan karantin. 

  • +1 2
Link to comment
28 minutes ago, Frile said:

 

1. U doba davanje prve/druge doze, još nije bilo poznato da sinofarm slabije radi kod starije populacije.


2. Od kako je krenulo davanje bustera (treće doze), svo vreme je dostupan fajzer svima koji to žele (*). Pa i pored toga, "zdravstveni savetnici" u Srbiji nisu savetovali starije osobe da za treću dozu uzmu fajzera.

(*) moguće je da u manjim mestima nije moglo da se bira hoću ovu ili onu vakcinu

 

Ja koliko vidim, nigde se ne pominje buster u pravilnku za  ulaz,  tako da je to potpuno irelevantno.

Sta znaci "mixed doses" u slucaju  bustera?

Nisam mogao da nadjem, mozda je Gojko & Stojko pisao o tome.

 

https://covid19.homeaffairs.gov.au/vaccinated-travellers

 

Quote

You are considered to be fully vaccinated for travel to and from Australia if you have completed a course of a vaccine approved or recognised by the Therapeutic Goods Administration (TGA). This includes mixed doses. Current approved or recognised vaccines and dosages accepted for travel are:

  • Two doses at least 14 days apart of:
    • AstraZeneca Vaxzevria
    • AstraZeneca Covishield
    • Pfizer/Biontech Comirnaty
    • Moderna Spikevax or Takeda
    • Sinovac Coronavac
    • Bharat Biotech Covaxin
    • Sinopharm BBIBP-CorV (for people under 60 years of age on arrival in Australia).
  • Or one dose of:
    • Johnson & Johnson/ Janssen-Cilag COVID Vaccine.

The TGA is evaluating other COVID-19 vaccines that may be recognised for inbound travel to Australia in future.

At least 7 days must have passed since the final dose of vaccine in a course of immunisation for you to be considered fully vaccinated. Mixed doses count towards being fully vaccinated as long as all vaccines are approved or recognised by the TGA.

If you have not been vaccinated with the above doses or schedule, you do not meet Australia’s definition of ‘fully vaccinated.’ This includes instances where the dosing schedule or vaccine eligibility differs in your country of origin. There are some exceptions to this as outlined below.

 

 

Link to comment
27 minutes ago, cedo said:

 

kako tamo stoje sa vakcinacijom dece ?

ono sto me interesuje (pretpostavimo da su deca zdrava kao i djokovic ako gledamo koronu), hoces li vakcinisati decu i u kom slucaju ((ne)mandatory vakcina u nemackoj, (ne)mandatory vakcina za putovanja) ?

ako pitanje nije previse indiskretno

 

vakcinisu sad i decu od 5-11. deca od 12-17 su se pocela od jula meseca vakcinisati. moja cerka je 04. januar primila drugog fajzera. nisam putovao ovih dana, pa ne mogu da ti tacno kazem o putovanjima i ulasku u zemlju, ali mislim da mozes da udjes u nemacku nevakcinisan ako imas prebivaliste u nemackoj. bez vakcine moras u karantin kad dodjes. tako nekako. za boravak u zatvorenom moras biti vakcinisan. u zavisnosti od pokrajine moras da imas dodatno i test za restorane osim ako si boosterovan kao ja. 

u skolama sva deca od 7 razreda rade svakodnevno test, bez obzira da li su primili vakcinu i koliko su ih primili.

 

inace, 2 puta vakcinisani ima isti status kao i onaj ko je prelezao koronu

Edited by Ros
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

 

Sad tek vidim da je dosta postova koje sam čitao na Đokovićevoj temi u toku mog čitanja prebačeno ovde, a da sam tamo stavio mali odgovor na neke stvari. Ovaj "mixed doses" za koje je Budja pitao je recimo Sinofarm + Fajzer za dolazak iz Srbije, ili npr. AZ + Moderna. Ne zaboravite da je Srbija dobila vakcine (uključujući Fajzer) daleko pre Australije (tako da nema mesta nikakvom vakcinalnom snobizmu u poređenju Srbije i Australije), ja sam ranije pisao da je ovde bio skandal kad se obelodanilo da je Morisonova vlada odjebala Fajzer i njihovu ponudu da Australija bude prva koja njihovu vakcinu kupi za masovnu upotrebu koja bi služila za svetsku referencu (to je uradio Izrael), Morison je poslao ne ministra Hanta da razgovara s njima nego nekog pomoćnika iz ministarstva, pa je posle bivši (laburistički) predsednik vlade Rad zvao direktora Fajzera i izgladio, i urgirao za novi dil, ali to je bilo tek sredinom prošle godine, ona prrva ponuda je bila sredinom 2020. Tako da ono sa hvaljenjem vlade Srbije u ovdašnjim novinama nije zajebancija (@harper, mislim kapiram da inače jeste), u tom trenutku su Italijani blokirali plaćenu pošiljku AZ vakcina za Australiju iako nekoliko evropskih zemalja nije htelo da koristi te vakcine.

 

Mislim, čitava priča sa vakcinama je blam za razvijenije zemlje, uključujući Indiju čija proizvodnja je bila krucijalna i već dogovorena za mnoge siromašnije zemlje, ali je i Indija po izbijanju Delte usmerila sve svoje vakcine u domaću upotrebu. Ja sam ubeđen da su i Kinezi testirali svoje vakcine u UAE i Srbiji, iz Kine neko vreme nije bilo nikakvih podataka (komentarisali smo tada na ovoj temi), tek su posle izbili na vrh po dnevnom broju upotrebljenih vakcina. Time pre je poražavajuća situacija sa prihvatanjem vakcina u pravoslavnim zemljama koje su imale dobar pristup vakcinama, gde čak i Srbija izgleda daleko od najgoreg.

 

Što se tiče preležanog virusa kao uslova za bilo šta u Australiji, ponavljam, broj zaraženih do polovine decembra prošle godine je oiovde bio zanemarljivo mali da bi se uopšte razmatrao za bilo šta u zakonodavnim okkvirima, a vlasti su doslovno sledile ona uputsva SZO iz jučerašnjeg članka iz SMH koji je gore postavio vememah - tj. da povlastice za vakcinisane upotrebljava kao šargarepu za vakcinaciju, to je u mom NSW (a slično i u Viktoriji) trajalo od 11. oktobra (postepen izlazak iz lokdauna samo za vakcinisane) do 15. decembra (izjednačavanje statusa nevakcinisanih i vakcinisanih građana). Posle toga su izgleda došli do zaključka (prenosio sam ranije članak Dr Kotsvorta na tu temu) da je uputno da se što više ljudi zarazi Omikronom da bi se potisnula Delta jer su već skoro svi odrasli vakcinisani, te je odgovornost za zaštitu od sada na pojedincu - što izgleda da se nije baš desilo u razmeri koju smo svi očekivali, glavna NSW doktorka Čent je juče iznela da je procenat novozaraženih od Omikrona 90%, što u prevodu znači da je broj zaraženih Deltom dvostruko veći od vrha koji je bio u avgustu ili septembru prošle godine (nisam siguran za tačan datum).

 

SaE

  • +1 2
Link to comment

Mi smo mamu bili prijavili samo za Pfizer koji je stigao vrlo brzo posle prvih Sinofarm. Ona je vakcinisana u toj prvoj turi, mi smo u sledecoj, mesec dana kasnije. Vec tada smo znali da su vakcine tipa Sinofarm slabe narocito kod starijih i onih sa losijim imunim sistemom. Za one koji su uzeli Sinofarm odmah na samom pocetku kad nije bilo druge realne opcije, kad je doslo do bustera bilo je doktora koji su za takve slucajeve jasno preporucivali Pfizer (napr dr Ana Banko). Od covid sertifikata se gleda najsveziji, tako da bi Pfizer buster resio i to.

  • +1 1
Link to comment

Ma daaaj mi sve dooozeee

Sipaj mi u očiiiiii

 

Da se razumemo, vakcinisan sam i definitivno sam za vakcinu, ali jebote, pa dokle bre ovo ide?

Koliko doza treba da primimo, po 6 svake godine?!

 

Mora se naći neko bolje rešenje.

Vakcinacija, da, ali posle toga mora postojati neki bolji plan od - aj se rokamo svaka 3-4 meseca

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...