Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Quote

U.K. government advisers have recommended against giving a fourth dose of COVID-19 vaccine to nursing home residents and people over 80 because data shows that a third shot offers lasting protection against admission to the hospital.

For people over 65, protection against hospitalization remains at about 90% three months after the third dose, according to data compiled by the U.K. Health Security Agency.

As a result, the Joint Committee on Vaccination and Immunization on Friday advised the government that there was no need to offer a fourth dose, or second booster, to vulnerable people at this time. Instead, the government should focus on giving a third dose to as many people as possible to boost protection against the highly transmissible omicron variant.

“The current data show the booster dose is continuing to provide high levels of protection against severe disease, even for the most vulnerable older age groups,’’ said Prof. Wei Shen Lim, the committee’s chair. “For this reason, the committee has concluded there is no immediate need to introduce a second booster dose, though this will continue to be reviewed.’’

https://abcnews.go.com/Health/wireStory/uk-govt-advisers-recommended-4th-vaccine-dose-82148615

Edited by vememah
Link to comment

Jebote, razgovaram sa drugom, on i žena imaju nekih problema sa začećem.

I ladno im i dalje 2 doktora govore da nikako ne primaju vakcinu. Oni su ustvari primili dve doze na svoju ruku, ali sad kao buster ne nikako. :frust:

Edited by mraki
Link to comment
1 minute ago, mraki said:

Jebote, razgovaram sa drugom, on i žena imaju nekih problema sa začećem.

I ladno im i dalje 2 doktora govore da nikako ne primaju vakcinu. Oni su ustvari primili dve doze na svoju ruku, ali sad kao buster ne nikako. :frust:


Pisao sam da su i mojoj drugarici u Nemackoj isto to rekli.

A u Poljskoj su drugarici koja ima long kovid, rekli da se ne vakcinise dok joj to ne prodje :blink:

Link to comment

A užas, znam da je bilo dosta tih priča na početku vakcinacije, ali mislio sam da je do sad to prestalo, pogotovo jer je dosta nevakcinisanih trudnica nastradalo.

Edited by mraki
Link to comment
A užas, znam da je bilo dosta tih priča na početku vakcinacije, ali mislio sam da je do sad to prestalo, pogotovo jer je dosta nevakcinisanih trudnica nastradalo.
Ma de prestalo, to se "lepi" najviše.
Pisao sam priču moje doktorke:
-Zašto se niste vakcinisali?
Pacijent, žena ~53 godine, dvoje dece:
-Neću da ostanem sterilna.







... Shiit has hit the fan

  • Haha 3
  • Hvala 1
Link to comment

Planiram da se učlanim u neko planinarsko društvo i tako surfujem malo da vidim ko šta nudi, kad ne lezi vraže, kod jednih kažu " vakcinisani da potpišu na sopstvenu odgovornost za sve aktivnosti u društvu"!

Vala ove 3 što sam primio i ni jednu više .

Link to comment

Da budemo realni, baš danas čitam kako je neko iz Pfizer-a izjavio da sadašnje vakcine ne pružaju skoro nikakvu zaštitu od omikrona, ne samo po pitanju zarazavanja.

 

Ali nema razloga za brigu, jer oni spremaju verziju 1.1 negdje u martu koja će nas štititi. I to ćemo morati da primimo.

 

Ne znam, i ja više postajem umoran od svega ovoga.

 

Link to comment
 
Da budemo realni, baš danas čitam kako je neko iz Pfizer-a izjavio da sadašnje vakcine ne pružaju skoro nikakvu zaštitu od omikrona, ne samo po pitanju zarazavanja.
 
Ali nema razloga za brigu, jer oni spremaju verziju 1.1 negdje u martu koja će nas štititi. I to ćemo morati da primimo.
 
Ne znam, i ja više postajem umoran od svega ovoga.
Koliko znam treći Fajzer pomaže za omicron.

Da smara sve to, pa kontam sve jednog čoveka na planeti zemlji...

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
8 minutes ago, red star forever said:

baš danas čitam kako je neko iz Pfizer-a izjavio da sadašnje vakcine ne pružaju skoro nikakvu zaštitu od omikrona, ne samo po pitanju zarazavanja

 

Nisam video tu izjavu, ali ako je i izjavio, to jednostavno nije tačno. Sijetl ima podatke zaključno sa 3.1. i vakcinisani se po stopama hospitalizacije i smrtnosti ne približavaju nevakcinisanima.

 

e0qhWVz.png

 

wCUmf7T.png

 

 

https://www.nytimes.com/2022/01/11/briefing/omicron-deaths-vaccinated-vs-unvaccinated.html

Edited by vememah
  • +1 2
Link to comment

Ovo je vijest - 

https://www.news.com.au/technology/science/human-body/pfizer-boss-says-two-doses-provides-limited-protection-if-any-against-omicron/news-story/9d76126d080e2010f05eb0b4ae5e0c45

 

 

Ali da, rekao je da "misli" da pruža dobru zaštitu od smrti, onako od hospitalizacije itd. Naravno,  ako primiš treću.

I borim se sada da ovo ne doživim kao reklamu njihovog novog proizvoda, kao Gilette brijači. 🤣

Link to comment

Dakle, nije "sadašnje vakcine", već "dve doze sadašnjih vakcina". Sa busterom je situacija već dosta bolja, što pokazuju i podaci o efektivnosti iz Engleske koje sam kačio na opštoj temi.

Edited by vememah
Link to comment

Da, u mom slučaju treću imam zakazanu za kraj januara, ali onaj tekst već vidim kao nagovještavanje četvrte. Jer "ta je baš, baš za omikron".

 

Poenta je da sve ovo pomalo smatra.. ma dobro, nebitno.

Link to comment
2 hours ago, vememah said:

 

Nisam video tu izjavu, ali ako je i izjavio, to jednostavno nije tačno. Sijetl ima podatke zaključno sa 3.1. i vakcinisani se po stopama hospitalizacije i smrtnosti ne približavaju nevakcinisanima.

 

e0qhWVz.png

 

wCUmf7T.png

 

 

https://www.nytimes.com/2022/01/11/briefing/omicron-deaths-vaccinated-vs-unvaccinated.html

 

Sta znaci ovo "fully"?

 

Nevakcinisani, bez druge doze ili bez bustera?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...