Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

22 minutes ago, Arkadija said:

Ko je naš uvaženi br1 ? nisam poznata sa likom i delom ili se varam' Ajde, Renne , živa nisam.

ona trojica što jedini mogu da pišu na ban logu

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, renne said:

ona trojica što jedini mogu da pišu na ban logu

... objavljuju reklame, reklamiraju drugaretm, doduse nekomercijalno :isuse:, ogradjuju su zidovima odobravanjem, probiranjem (podobnih) pitanja modeaciji...:fantom:

I pritom, k'o i sve шалтеруше, kukaju da ne znaju gde im je glava od posla...:fantom:

Link to comment
On 5.1.2022. at 0:48, Have_Fun said:

https://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2022&mm=01&dd=04&nav_id=2083030

what?!

Da li ovo vazi i za AT nastala vakcinacijom? :blink:
Mislim, antitela su antitela, am? :unsure:

Da bi se razvila autoimuna bolest potrebna su autoantitijela, a to nisu antitijela koja nastaju vakcinacijom.

Inace je poznato da su bakterijske i virusne infekcije moguci izazivaci autoimunih bolesti. Ovi otkrivaju toplu vodu.

  • +1 1
Link to comment
On 6.1.2022. at 8:51, renne said:

Nego, jel vi znate da naša moderacija ona glavna koja odlučuje o svemu, smatra da je korona obična prehlada?

 

Moderacija dobro zna šta mislim o njihovom radu  ali ovo što ti radiš je opasan nivo parapsihopatologije™

On 6.1.2022. at 0:12, braca said:

ma jok, prehlada...

 

:covid19:

 

Da li si pročitao tekst? Znači imaju neka antitela koja možda mogu nešto da proizvedu koja možda mogu da dovedu do nečega kao što je neka reuma

Link to comment

ovo sa vakcinama je postala baš , ma ne znam šta da kažem.

 

i ne samo sa vakcinama nego generalno, sa virusom jbg

 

danas čujem da je bolestan mlad čovek ( i to opet dobro bolestan) koji je prvo preboleo (bio u bolnici), pa potom primio tri vakcine

jedino ne znam koje

 

ono, odavno znamo da i vakcinisani prenose, ostala je nada da barem štite sebe, ako već ne štite druge (ili makar slabo) 

a i sa tom zaštitom sebe, jasno je, ima proboja, kako i zašto i koliko, da li ćemo ikada saznati i shvatiti :cry:

Link to comment

Pravo u metu:



Svakako da neću moći da zapamtim sve COVID pacijente koji su prošli kroz moju bolnicu ali jednog svakako neću zaboraviti. U pitanju je pacijent srednjih godina koji je na prijemu u bolnicu u anamnezi naveo: "Nisam se vakcinisao protiv COVIDa jer želim da prebolim virus prirodno."

Nakon toga je zbog COVID upale pluća neko vreme ležao na COVID odeljenju gde je, prirodno, dobijao dodatni kiseonik, prirodnu antikoagulantnu terapiju da bi se prirodno sprečio nastanak tromboembolije i još par specifičnih i nespecifičnih, nadasve prirodnih lekova.

Pošto je zbog slabog stanja bio u krevetu, prirodno su ga negovale medicinske sestre, i povremeno je, prirodno, bio na snimanju pluća kako bi se potvrdilo da bolest progredira, što se već videlo klinički. Zbog toga je, prirodno, prebačen na potentnije modalitete oksigenoterapije.

Zbog dalje progresije bolesti bio je, prirodno, prevezen u drugu ustanovu, višeg ranga. Tamo je, prirodno, lečen u jedinici intenzivne terapije, gde je za njega, prirodno, brinulo još više lekara i sestara. Uz pomoć prirodne tehnologije, danas dostupne. Preživeo je.

Nakon toga je zbog, ovaj put zaista prirodne, slabosti svih mišića usled dvomesečnog ležanja, upućen u treću ustanovu, na rehabilitaciju, kako bi ga digli na noge. Opet angažovanje prirodnog saniteta uz pratnju. I nakon toga još bar jedno mesec dana, prirodne, rehabilitacije.

Nakon rehabilitacije biće mu potrebno bar još šest meseci, ako ne i godinu dana, da dođe blizu nivoa fizičkih mogućnosti koje je imao pre bolesti. Verovatno nikada neće uspeti da dostigne isti nivo koliko god se, prirodno, trudio. Ali to je ono što je i želeo. Ili ipak ne?

Da smo poštovali njegovu inicijalnu želju, koje se on svakako odrekao onog momenta kada je zakoračio u bolnicu, i da smo ga pustili da prirodno preboli virus, njega posle par dana već ne bi bilo. On je preživeo uz pomoć desetina ljudi koji se, evo, već dve godine lavovski bore.

Vakcina je došla pre godinu dana i na žalost nije ispunila sva očekivanja. Ali je i više nego dovoljna da spreči ovakve teške forme bolesti. I zato je nemoguće opisati osećaj kada svaki dan gurate sebe do maksimuma da ispravite ono što je moglo da se reši prostom vakcinacijom.

Mi ne biramo svoje pacijente. Podjednako lečimo i one koji su odgovorni prema sebi i ove druge. Ali i mi smo ljudi, sa svim spektrom emocija koje su, kako pandemija teče, sve naglašenije. Te emocije ne utiču na naš posao, ali utiču na nas lično. I na poslu i van njega.

I zato ne možemo ćutke da gledamo na poteze raznoraznih anonimnih i javnih ličnosti koje iz svog sebičluka i samoživosti, ljudske gluposti, ograničenosti i zatucanosti, rade sve kako bi sabotirali borbu protiv virusa i otežali nam posao. To nije samo pitanje razuma već i emocija.

Kao što svako ima pravo da se poziva na svoje slobode i pravo da se ponaša kako mu se digne, isto tako i mi imamo pravo da nas bole kurci za to vaše trabunjanje i bulažnjenje koje je samo paravan za vaš egocentrizam. I ne, ne zanimaju nas vaše filozofije, to se žalite mami.
[bold]
Kada jednog dana zbog svoje gluposti zaglavite u bolnici, a to će se desiti, lečićemo vas po svim protokolima ali ne očekujte ni zrnce empatije jer to nećete dobiti. Bićemo poslovično uljudni ali znajte da iza toga preziremo svaku vijugu vašeg štetočinskog mozga. [\bold]
Do viđenja.









... Shiit has hit the fan

  • +1 5
Link to comment
37 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ali i mi smo ljudi, sa svim spektrom emocija koje su, kako pandemija teče, sve naglašenije. Te emocije ne utiču na naš posao, ali utiču na nas lično. I na poslu i van njega.

 

Zapamtiću ovo kao odgovor svakom ko me nazove provax histerikom.

  • +1 1
Link to comment
44 minutes ago, Frank Pembleton said:

Pravo u metu:
 

  Reveal hidden contents



Svakako da neću moći da zapamtim sve COVID pacijente koji su prošli kroz moju bolnicu ali jednog svakako neću zaboraviti. U pitanju je pacijent srednjih godina koji je na prijemu u bolnicu u anamnezi naveo: "Nisam se vakcinisao protiv COVIDa jer želim da prebolim virus prirodno."

Nakon toga je zbog COVID upale pluća neko vreme ležao na COVID odeljenju gde je, prirodno, dobijao dodatni kiseonik, prirodnu antikoagulantnu terapiju da bi se prirodno sprečio nastanak tromboembolije i još par specifičnih i nespecifičnih, nadasve prirodnih lekova.

Pošto je zbog slabog stanja bio u krevetu, prirodno su ga negovale medicinske sestre, i povremeno je, prirodno, bio na snimanju pluća kako bi se potvrdilo da bolest progredira, što se već videlo klinički. Zbog toga je, prirodno, prebačen na potentnije modalitete oksigenoterapije.

Zbog dalje progresije bolesti bio je, prirodno, prevezen u drugu ustanovu, višeg ranga. Tamo je, prirodno, lečen u jedinici intenzivne terapije, gde je za njega, prirodno, brinulo još više lekara i sestara. Uz pomoć prirodne tehnologije, danas dostupne. Preživeo je.

Nakon toga je zbog, ovaj put zaista prirodne, slabosti svih mišića usled dvomesečnog ležanja, upućen u treću ustanovu, na rehabilitaciju, kako bi ga digli na noge. Opet angažovanje prirodnog saniteta uz pratnju. I nakon toga još bar jedno mesec dana, prirodne, rehabilitacije.

Nakon rehabilitacije biće mu potrebno bar još šest meseci, ako ne i godinu dana, da dođe blizu nivoa fizičkih mogućnosti koje je imao pre bolesti. Verovatno nikada neće uspeti da dostigne isti nivo koliko god se, prirodno, trudio. Ali to je ono što je i želeo. Ili ipak ne?

Da smo poštovali njegovu inicijalnu želju, koje se on svakako odrekao onog momenta kada je zakoračio u bolnicu, i da smo ga pustili da prirodno preboli virus, njega posle par dana već ne bi bilo. On je preživeo uz pomoć desetina ljudi koji se, evo, već dve godine lavovski bore.

Vakcina je došla pre godinu dana i na žalost nije ispunila sva očekivanja. Ali je i više nego dovoljna da spreči ovakve teške forme bolesti. I zato je nemoguće opisati osećaj kada svaki dan gurate sebe do maksimuma da ispravite ono što je moglo da se reši prostom vakcinacijom.

Mi ne biramo svoje pacijente. Podjednako lečimo i one koji su odgovorni prema sebi i ove druge. Ali i mi smo ljudi, sa svim spektrom emocija koje su, kako pandemija teče, sve naglašenije. Te emocije ne utiču na naš posao, ali utiču na nas lično. I na poslu i van njega.

I zato ne možemo ćutke da gledamo na poteze raznoraznih anonimnih i javnih ličnosti koje iz svog sebičluka i samoživosti, ljudske gluposti, ograničenosti i zatucanosti, rade sve kako bi sabotirali borbu protiv virusa i otežali nam posao. To nije samo pitanje razuma već i emocija.

Kao što svako ima pravo da se poziva na svoje slobode i pravo da se ponaša kako mu se digne, isto tako i mi imamo pravo da nas bole kurci za to vaše trabunjanje i bulažnjenje koje je samo paravan za vaš egocentrizam. I ne, ne zanimaju nas vaše filozofije, to se žalite mami.
[bold]
Kada jednog dana zbog svoje gluposti zaglavite u bolnici, a to će se desiti, lečićemo vas po svim protokolima ali ne očekujte ni zrnce empatije jer to nećete dobiti. Bićemo poslovično uljudni ali znajte da iza toga preziremo svaku vijugu vašeg štetočinskog mozga. [\bold]
Do viđenja.
 









... Shiit has hit the fan
 

pa nije pravo u metu..

pravo u metu bi bilo da se pustaju i jedna i druga strana price..

kad je u medijima objavljeno da je preminuo neko ko je vakcinisan?

ti si postavio tekst kako je jedan bandoglaver preteko na prirodan™ nacin, a gde su tekstovi za one koji i pored sve nege nisu uspeli da se izvuku a dobili su kovid neposredno nakon vakcinacije?

 

da li se prilikom vakcinacije radi kompletan sistematski? da se vidi da li uopste moze da primi vakcina, i ako da, koja..

koliko vas vakcinisanih je radilo ozbiljan sistematski i konsultacije sa lekarom?

to sto se preko medija radi masovno zastrasivanje i pusta samo jedna strana prica, i sto strucnjaci™ savateju kako je bitno samo se vakcinisati(bez ikakvih pregleda), i da je ne bitno kojom, i pri tom sustinski ni ne garantuju da ce te to ista sacuvati, dapache, moze da izazove ozbiljne kontra indikacije, svakako nisu nesto sto ce ohrabriti one se par grama mozga..

 

kakvi antivakseri, kakvi statusi selebretija, dal je nolo vakcinisan, dal je rijana vakcinisana..

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...