Jump to content
IGNORED

Sve o senfu


Anonymous

Recommended Posts

Ne znam da li je to opšte znanje ovde, ali u metrou austrijske kobasice, bečki Radatz, ima ga po Beču svuda. Kupio bele kobaje, potpuno su odlične, kao tamo da sam ih naručio. 1000 dinara kilo i vredi svaku paru.

 

Muka je sa senfom, tragičan je izbor u metrou, hajncov senf je gadan. Jel' ima negde da se kupi bavarski slatki kod nas? U lidlu ga nisam viđao.

Link to comment
2 hours ago, Anonymous said:

 

Muka je sa senfom, tragičan je izbor u metrou, hajncov senf je gadan. Jel' ima negde da se kupi bavarski slatki kod nas? U lidlu ga nisam viđao.

onaj the senf delezov je odličan,

a u merkatoru je bio neki austrijski, još bolji. davno sam ga uzeo, jednu tubu, ne sećam se naziva. zelenkasta je ambalaža

Link to comment
16 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

onaj the senf delezov je odličan,

a u merkatoru je bio neki austrijski, još bolji. davno sam ga uzeo, jednu tubu, ne sećam se naziva. zelenkasta je ambalaža

 

Jel' to onaj (delezov) čuveni dižonski? Taj mi ne ide uz bele kobasice. Ovaj u Merkatoru obećava, gledaću da odem tamo.

 

U lidlu ima onaj poljski, koji je začuđujuće dobar, svakako mnogo bolji od hajncovog, a nekoliko puta jeftiniji. Ali ja bih slatki senf uz ovo.

 

Hvala u svakom slučaju.

Link to comment
8 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

onaj the senf delezov je odličan,

a u merkatoru je bio neki austrijski, još bolji. davno sam ga uzeo, jednu tubu, ne sećam se naziva. zelenkasta je ambalaža


Vjerovatno je to ovaj:

spacer.png

A ako i nije svakako ga preporučujem jer je upravo taj odličan za ono što je anonimus planirao.
 

  • +1 1
Link to comment

bavarski slatki senf se napravi za 15 minuta... jedino što mora da se čeka makar tri nedelje da se jede :)

150gr semena slačice (idealno bi bilo pola bela, pola crna, ali ne sećam se da sam tamo viđao crnu)
150ml vinskog sirćeta, belog, kvalitetnog
100ml vode

50ml soka od jabuke

80gr nekog finog braon šećera koji ima karamel notu (ili karamelizovati običan)

jedan manji luk

jedan čen belog luka

zrno najkvirca

jedan karanfilić

jedna borovnica

dva zrna bibera

mali list lovora

četvrt kašičice muskatnog oraha

pola kašičice soli

sve osim slačice turiš da provri, smanjiš vatru i ostaviš da polupoklopljeno brboće 10 minuta. skloniš sa vatre, poklopiš i ostaviš da odstoji sat vremena. onda procediš u sterilisanu teglu.
slačicu samelješ krupno u nekom multipraktiku i umešaš u tečnost u tegli. biće dosta retko, ali zgusnuće se vremenom. e sad u ladan špajz ili u frižider, pa tek posle tri nedelje može da se jede, a može da stoji 5-6 meseci. u početku je i dosta ljut, ali i to se ublaži kasnije.

ima i jednostavnijih recepata, ali meni ovaj baš pravi bavarski.

  • +1 3
Link to comment
6 hours ago, fikret selimbašić said:


Vjerovatno je to ovaj:

spacer.png

A ako i nije svakako ga preporučujem jer je upravo taj odličan za ono što je anonimus planirao.
 

 

E upravo taj sam kupovao u Beču, ali ovde ga nikad nisam video, samo onaj estragon ima.

 

Ovo Aramovo bih mogao da probam, ali da izbacim tu borovnicu i najkvirc. Gde ću najkvirc da nađem?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...