Jump to content
IGNORED

199x vs 201x, društvo i odnosi, kad je bilo gore...


radisa

Recommended Posts

Lično, ne smeta mi ni cent stranih para upumpanih u bunt devedesetih, smeta mi šta smo napravili od države i društva beyond 2000. Jasno je da bez pomoći spolja ne bismo imali šanse da sklonimo Miloševića, žalosno je šta smo uradili sa tom izvojevanom slobodom posle.

A onda su se, najzad, radikali dočepali vlasti...

  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, Filozof manijak said:

Lično, ne smeta mi ni cent stranih para upumpanih u bunt devedesetih, smeta mi šta smo napravili od države i društva beyond 2000. Jasno je da bez pomoći spolja ne bismo imali šanse da sklonimo Miloševića, žalosno je šta smo uradili sa tom izvojevanom slobodom posle.

A onda su se, najzad, radikali dočepali vlasti...

Ti ne razumeš da je to povezano. Gađenje prema krezubom narodu vratilo se kao bumerang. 

 

Plus, ako se sećaš (i ovde se slično pisalo), jak argument za nema veze što će da dođu radikali je bio i da neće moći da se bahate jer će međunarodna zajednica da ih sankcioniše. Važi, vidimo kako to šljaka,

 

Navikli smo da će neko drugi da rešava probleme i to nam se obilo o glavu. 

  • +1 5
Link to comment
23 minutes ago, Filozof manijak said:

Lično, ne smeta mi ni cent stranih para upumpanih u bunt devedesetih, smeta mi šta smo napravili od države i društva beyond 2000. Jasno je da bez pomoći spolja ne bismo imali šanse da sklonimo Miloševića, žalosno je šta smo uradili sa tom izvojevanom slobodom posle.

A onda su se, najzad, radikali dočepali vlasti...

 

slaba ja bila sansa da se izvojevana pobeda napravi stabilnom. posebno posle ubistva zorana djindjica. problem su bile regije gde su crveno-crni vladali do 2000-e. u takvim sredinama jednostavno nisi mogao nista veliko napraviti jer nisi imao kvalitetne kadrove da odrzavaju vlast na lokalu. iole sposobni ljudi su vec godinama bili crveno-crni kadrovi ili su napustali takve sredine i odlazili dalje. ili si morao one prve da trpis ili da radis sa "unsullied" ekipom bez iskustva, znanja i veza. ono prvo je bilo "no way" a drugo se pokazalo kao propast. 

Edited by Ros
Link to comment
34 minutes ago, Filozof manijak said:

Ajmo kontra pitanje, koliko je novca ispumpano od građana, tokom devedesetih?

To, nazalost, nije kontra pitanje - to je legitimno komplementarno™ pitanje. Odgovor je - opet nazalost - isti: "Puno".

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Suština svega

To je lako reci danas i ovde a onda™ je najmanje 90% naroda koji je 'zavrsio' posao 5. oktobra mislio - a mnogi od njih isto misle i dan danas - da je sve bilo spontano™. 

Link to comment

Moj deda je bio visoki oficir KOSa, čuvao sam ga kad je posenilio pa sam čuo njegovo mišljenje (inače bi smutio nešto tipa 'deda je po zanimanju statističar')... Ja sam idiot za te stvari, a on je tvrdio da su Đinđića ubile specijalne jedinice bez ikakve bitne pomoći, asistencije ili zahteva spolja, jer ih nije ispoštovao. Jednostavno, oni su se borili u ratu za tu državu, onda je neko odjednom hteo da ih se odrekne i taj neko se morao odrobijati. A njima nije najgora stvar u životu da robijaju. 

 

Računam da je nekakav stručnjak jer je formirao naše prve posleratne specijalne jedinice (sećam se priče da je skautovanje trajalo 2 godine, po celoj SFRJ). Gledali smo zajedno snimak atentata, ja klinac debil kažem: Pogledaj kako su ga neozbiljno ubili! Misleći na ono šetanje oko vrata. Deda se zagrcne od smeha, kaže: Neozbiljno ubiju čoveka, sine, ako preživi. Ako ne preživi ozbiljno su ga ubili. 

 

Mislim on je reko da će nekog da ubiju čim je formirana Žandarmerija. Kaže, ne može nisu pitali ove. Roknuće nekoga. Kad ono stvarno.

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Hermetico said:

specijalne jedinice

...

oni su se borili u ratu za tu državu

Meni je uvek muka kad vidim ekipu okupljenu u specijalnim jedinicama koje su se borile u ovim ratovima... Ok, nije to materijal za Petnicu al' opet - ovi sto leze po zatvorima za to ubistvo i oni sto stoje iza njih na slobodi - to ponajvise lici na grupu sitnih i srednjih™ kriminalaca koja je iznenada shvatila da 'otadzbina zove', ne?

Link to comment
2 minutes ago, iDemo said:

to ponajvise lici na grupu sitnih i srednjih™ kriminalaca koja je iznenada shvatila da 'otadzbina zove', ne?

Aman covece pa to i JESU bili sitni i srednji kriminalci, bas kao sto su i danas, sta ce ti to da 'liče'? :fantom: 

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Hermetico said:

Moj deda je bio visoki oficir KOSa, čuvao sam ga kad je posenilio pa sam čuo njegovo mišljenje (inače bi smutio nešto tipa 'deda je po zanimanju statističar')... Ja sam idiot za te stvari, a on je tvrdio da su Đinđića ubile specijalne jedinice bez ikakve bitne pomoći, asistencije ili zahteva spolja, jer ih nije ispoštovao. Jednostavno, oni su se borili u ratu za tu državu, onda je neko odjednom hteo da ih se odrekne i taj neko se morao odrobijati. A njima nije najgora stvar u životu da robijaju. 

 

Računam da je nekakav stručnjak jer je formirao naše prve posleratne specijalne jedinice (sećam se priče da je skautovanje trajalo 2 godine, po celoj SFRJ). Gledali smo zajedno snimak atentata, ja klinac debil kažem: Pogledaj kako su ga neozbiljno ubili! Misleći na ono šetanje oko vrata. Deda se zagrcne od smeha, kaže: Neozbiljno ubiju čoveka, sine, ako preživi. Ako ne preživi ozbiljno su ga ubili. 

 

Mislim on je reko da će nekog da ubiju čim je formirana Žandarmerija. Kaže, ne može nisu pitali ove. Roknuće nekoga. Kad ono stvarno.

 

:heart: za dedu.

Deda je 1 :nobles:

 

Ako je ziv iskoristi priliku da ga malo bolje i pazljivije slusas, ako, na zalost nije - bice ti zao.

I treba da ti bude. :) 

Link to comment
Just now, iDemo said:

Meni je uvek muka kad vidim ekipu okupljenu u specijalnim jedinicama koje su se borile u ovim ratovima... Ok, nije to materijal za Petnicu al' opet - ovi sto leze po zatvorima za to ubistvo i oni sto stoje iza njih na slobodi - to ponajvise lici na grupu sitnih i srednjih™ kriminalaca koja je iznenada shvatila da 'otadzbina zove', ne?

Verovatno nisu ti koje je deda skupljao posle rata jer je UDBA škola bila prilično ozbiljna. Njegova priča je bila sledeća: To je 50 ljudi koji mogu da naprave haos kao 50 hiljada, nisu nužno alavi na pare ali ne smeju da sede besposleni. Ako nema akcije - izmisli. Inače sranje. 

 

Kolko sam ja skontao od njega vođenje tih jedinica je ozbiljna nauka u bilo kojoj državi. A Đinđić je navodno bio 'dobar čovek, ali pacer' i nije skontao mentalni sklop, prenosim šta sam čuo. Msm deda je otišo u penziju s 45, sigurno ne zato što je uživao u poslu. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...