Jump to content
IGNORED

NBA 20/21


1n54jd3r

lakers repeat?  

77 members have voted

  1. 1. lakers repeat?



Recommended Posts

5 minutes ago, theanswer said:

 

Pa imaju 2 max ugovora Mareja i Jokića, pritom Jokića koji je cornerstone franšize na ovu i još 2 sezone. Mareja su dugoročno vezali za 5. Gerija koga su takođe masno platili imaju ovu i još jednu sezonu. Znači odlučio si šta ti je jezgro ekipe, njima si dao ukupno recimo jače od 75 miliona samo ove sezone. Nema šta dalje da čekaš. Ne obavezuješ toliko para ako nećeš da pobediš odmah. Pritom dovodiš Milsapa recimo, trejduješ za Grenta itd. Nego da se šutaju u dupe što Jokić nije tip Hardena koji će već sledećeg leta da krene da zateže oko ekipe. Mada, ko zna, nije ni to nemoguće potpuno, i čudnije su se stvari dešavale. 

brate, oni tek po 3top ugovora nisu ni blizu vrha

opet to su sve mladi igraci i njihovi od starta karijere

tu je jedini zajeb donekle geri

al opet to je smesno sa npr filom koja bobijevog drugara placa 35ove, a poslednje sezone gotovo 40milki

Link to comment

Ne protivrečim sebi nego me ne razumeš. Kažem da budućnost Denvera i franšize u narednih 10 godina zavisi od Jokića, od toga da li će biti tu uopšte, kakvog zdravstvenog stanja, kakvog učinka itd. Gube jer su loši, jer su takvu ekipu napravili. Ili ćemo sad i od tebe da čujemo da možda Jokić treba još bolje da igra od ovoga i da ovo ništa nije bitno što on radi dok gube. Upravo zato sam i zagovornik promena. A dok je Marej kao nekonstantan ovako kako jeste i MPJ koji btw ne da nije fit uz Jokića nego.... dok god su oni drugi i treći najbolji igrači ekipe ovakvi kakvi jesu sada, naravno da im nema makca, to je upravo moja poenta. 

 

I nebitna je visina ugovora pobogu, kakve veze ima Fila ili tvrdiš da oni nisu u win now modu takođe? 

Edited by theanswer
Link to comment
28 minutes ago, theanswer said:

 

Pa imaju 2 max ugovora Mareja i Jokića, pritom Jokića koji je cornerstone franšize na ovu i još 2 sezone. Mareja su dugoročno vezali za 5. Gerija koga su takođe masno platili imaju ovu i još jednu sezonu. Znači odlučio si šta ti je jezgro ekipe, njima si dao ukupno recimo jače od 75 miliona samo ove sezone. Nema šta dalje da čekaš. Ne obavezuješ toliko para ako nećeš da pobediš odmah. Pritom dovodiš Milsapa recimo, trejduješ za Grenta itd. Nego da se šutaju u dupe što Jokić nije tip Hardena koji će već sledećeg leta da krene da zateže oko ekipe. Mada, ko zna, nije ni to nemoguće potpuno, i čudnije su se stvari dešavale. 

 

Jbg, Gerija kad su platili toliko bio je jedan od boljih bekova u ligi, nije bio ovaj ofanzivni raspad od juče. Uostalom, pisao je već neko na Tviteru da su Gerija (neuspešno) pokušavali da zavaljaju, tako da je on tu samo silom prilika, pravo jezgro ekipe su samo Jokić i Marej i uz božiju pomoć Porter, ali to već nije win-now, već win u narednih par godina u najboljem slučaju. Win now bi bio da su bacili sve da dobiju Hardena ili makar Jrue-a (a da je ostao Grant).

Edited by Time Crisis
  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, theanswer said:

Ne protivrečim sebi nego me ne razumeš. Kažem da budućnost Denvera i franšize u narednih 10 godina zavisi od Jokića, od toga da li će biti tu uopšte, kakvog zdravstvenog stanja, kakvog učinka itd. Gube jer su loši, jer su takvu ekipu napravili. Ili ćemo sad i od tebe da čujemo da možda Jokić treba još bolje da igra od ovoga i da ovo ništa nije bitno što on radi dok gube. Upravo zato sam i zagovornik promena. A dok je Marej kao nekonstantan ovako kako jeste i MPJ koji btw ne da nije fit uz Jokića nego.... dok god su oni drugi i treći najbolji igrači ekipe ovakvi kakvi jesu sada, naravno da im nema makca, to je upravo moja poenta. 

 

I nebitna je visina ugovora pobogu, kakve veze ima Fila ili tvrdiš da oni nisu u win now modu takođe? 

ne vidim da je iko pri zdravom razumu pisao da na prvom mestu ne zavise od jokica

ono o cemu smo pisali (ili sam ja jebemu to tako shvatio) je sta je to sto pravi razliku od nivoa npr prosle sezone i ovog sad kako izgledaju

 

marej jeste nekonstantan ali jbg meni je mnogo bitnije kakva je zver bio u PO u odnosu na 10ak uvodnih utakmica ove (i ovakve) sezone

tacno ga nikad ne bih menajo za nesto konstantnijeg 30godisnjaka, definitivno se usrao dugorocno, a kratkorocno gledao u pasulj kako ce se taj uklopiti u ekipu na prvom mestu sa jokicem

 

momak je 97 godiste, porter 98

kakav bre sad i odmah mod, gde je najstariji od top3 igraca u  25oj godini

meni je to negde sve vreme poenta

 

jbt, dzordan i lebron su prve titule uzimali sa 28, 27 punih godina

 

i pogledaj konkurenciju, imas 3-4 "super ekipe" sa 2 ili 3 top 10-15 igraca, jbg denver (jos uvek) nije tu

 

SC si ti uveo u pricu, potom i visinu top 3 ugovora, nemoj sad u vec znas cijem stilu pomerati stative

kakva je poenta pomenuti njihova top 3 ugovora, a ne uzeti u obzir top 3 ugovore konkurencije?

Edited by pbg12345
Link to comment

bacih pogled, u poslednjih 40 godina 5puta su mvp finala bili igraci mladji od jokica u vreme sledeceg PO

3 puta su to bili igraci sparsa dankan 99, parker 03 i lenard 14

pored njih medzik i vejd

 

ok je denver ali nisu bas sparsi tih godina, a ni melon nije bas greg popovic :D

 

 

a ima nesto i do konkurencije a ona kaze da su 3 igraca koja su bili 8 od 9 poslednjih godina mvp finala redom upareni sa igracem koji je u protekle 2 sezone bio u prvoj petorci lige

durant ima i dodatak u irvingu koji je pretprosle bio u drugoj petorci

 

cak i stef ako bi ga uzeli za glavnog protagonistu umesto one igudaline sezone kad je bio mvp finala pored sebe je u startu imao kleja i grina

 

sve ovo svi znaju ali cisto podsecanja radi koliko su jokic i marej sa 25/26 i 23/24 godine u win now modu

 

cak i gsw na koji nagetsi ponajvise lice po nacinu sklapanja ekipe su prvu titulu uzeli kad su stef i klej imali 27, odnosno 25 godina

 

dakle, sledeca je definitivno denverova :D

 

Edited by pbg12345
Link to comment

Hahahahha, ti ne odustaješ nikako :D

 

Aj ovako, da probam da budem najjasniji moguć. Denver je u win now modu, ne Jokić i Marej. Dali su 2 max ugovora njima dvojici. Jokić ima ovu i još 2 sezone. Znači suštinski ima ovu i još jednu sezonu da mu Denver pokaže da može da pobeđuje. Pošto je to Jokić vrlo je moguće da ga savršeno boli kurac da juri titule ili šta ti znam, ali garantujem da mu se ni ne tavori na marginama plejof trke. Denver je doveo Pola Milsapa pre koliko godina? Dao mu jak ugovor, veteran čovek, nije od 22,23 godine. Zašto? Da bi pobeđivali sada ili da bi gradili tim za budućnost? Ekipa je prošle godine igrala finale zapadne konferencije. Znači bili su u 4 tima u ligi. Ali, ne, ajde da čekaju da vide šta će se desiti za 7 godina, bolje sigurno da grade budućnost nego da probaju do titule sada. 

 

Svaka čast Lebronu što je sa 27 tek osvojio titulu. Možeš li da mi kažeš samo šta to znači Klivlendu? Pošto je osvojio tu titulu u Majamiju brate a ne u timu gde su ga draftovali :D Između ostalog što mu je najbolji saigrač u tom periodu bio Zidraunas Ilgauskas. Sve iz ere Džordana takođe je neozbniljno porediti, lepo sam napisao da je druga epoha, superstarovi potpisuje jako kratke ugovore, igrači imaju leverage da idu gde žele i kad potpišu max, traže trejd ako im se ne sviđa. Za 2 godine možeš imati neki novi superteam u tipa Majamiju, danas je u Bruklinu, ko zna šta će se desiti. 

 

I nisam pisao o SC kao SC nego o max ugovorima igračima kao dokaz da su odredili šta im je jezgro tima i da treba da počnu da pobeđuju odmah. 

Link to comment
2 hours ago, theanswer said:

Hahahahha, ti ne odustaješ nikako :D

 

Aj ovako, da probam da budem najjasniji moguć. Denver je u win now modu, ne Jokić i Marej. Dali su 2 max ugovora njima dvojici. Jokić ima ovu i još 2 sezone. Znači suštinski ima ovu i još jednu sezonu da mu Denver pokaže da može da pobeđuje. Pošto je to Jokić vrlo je moguće da ga savršeno boli kurac da juri titule ili šta ti znam, ali garantujem da mu se ni ne tavori na marginama plejof trke. Denver je doveo Pola Milsapa pre koliko godina? Dao mu jak ugovor, veteran čovek, nije od 22,23 godine. Zašto? Da bi pobeđivali sada ili da bi gradili tim za budućnost? Ekipa je prošle godine igrala finale zapadne konferencije. Znači bili su u 4 tima u ligi. Ali, ne, ajde da čekaju da vide šta će se desiti za 7 godina, bolje sigurno da grade budućnost nego da probaju do titule sada. 

 

Svaka čast Lebronu što je sa 27 tek osvojio titulu. Možeš li da mi kažeš samo šta to znači Klivlendu? Pošto je osvojio tu titulu u Majamiju brate a ne u timu gde su ga draftovali :D Između ostalog što mu je najbolji saigrač u tom periodu bio Zidraunas Ilgauskas. Sve iz ere Džordana takođe je neozbniljno porediti, lepo sam napisao da je druga epoha, superstarovi potpisuje jako kratke ugovore, igrači imaju leverage da idu gde žele i kad potpišu max, traže trejd ako im se ne sviđa. Za 2 godine možeš imati neki novi superteam u tipa Majamiju, danas je u Bruklinu, ko zna šta će se desiti. 

 

I nisam pisao o SC kao SC nego o max ugovorima igračima kao dokaz da su odredili šta im je jezgro tima i da treba da počnu da pobeđuju odmah. 

sto bi odustao? ne moramo se sloziti svakako

 

pa sta jbt da rade sa takva dva mlada igraca?

naravno da ce im dati najbolje moguce inace ce otici 

samo ne znam kako iz toga sledi da su sad i odmah u win now modu

moguce da ja taj izraz pogresno kapiram, ali ako da onda je vise od pola lige u tom istom modu

svakako nisu u fazonu da tankuju, ali nije valjda da to zelis "dokazati"?

naravno da su u fazonu da pobedjuju, rade to vec duze vreme, samo to je razlicito od ajde da napadnemo titulu po svaku cenu, razjebemo sve sto imamo i dovedemo 2,3 veterana, probamo ove i eventualno sledece sezone, posle sta nam bog da, jer jbg mozda ode jokic pa rokamo all-in iako znamo da bar tri protivnika za stolom imaju  solidno jace karte u rukama

 

i naravno da se ne radi o periodu od 7godina, vec o tome da imaju jezgro koje bi trebalo biti sve bolje, a vec sad su priicno visoko

 

 

u kom god smislu da si pominjao ugovore, ponavljam to apsolutno nista ne znaci bez poredjenja sa drugim timovima

 

 

Edited by pbg12345
Link to comment

e: naravno da ce i za godinu dve postojati supertim/ovi ali oni igraju na to da ce i oni tad imati 2 ili 3 allstar igraca

i ne deluje mi da su se lose 'kladili"

imaju definitivno najboljeg centra lige, uz to lik je i najbolji asistent, svake godine sve bolji

imaju beka koji je u stanju zabiti 40p u 7oj utakmici PO spoljnoj liniji beverli-lenard-dzordz, jbga ima 23 pa nivo ume znatno da mu opadne

i imaju 3/4 klinca koji ce izvesno u narednoj deceniji biti medju najboljim poenterima lige

 

ako neko ima luksuz da ne sece u korenu to su oni

 

a valja imati na umu i da je to denver, pa ako prdnu u cabar,  izvesno je nece posle toga potpisati lebron i dejvis vec ce ili smrdeti u ispodprosecnosti ili krenuti da stvaraju od nule

 

 

Link to comment
14 hours ago, theanswer said:

Denver je doveo Pola Milsapa pre koliko godina? Dao mu jak ugovor, veteran čovek, nije od 22,23 godine. Zašto? Da bi pobeđivali sada ili da bi gradili tim za budućnost?

 

Milsapa su doveli kad još nisu bili ni plejof tim, a cilj je bio da za početak igraju plejof, u prvoj sezoni s Milsapom se nisu ni plasirali koliko se sećam.

Link to comment

Milsap je svakako neko ko je utegao tim u defanzivi. Ok, moze da se razglaba o tome da li je placen previse, ali se uklopio u kulturu tima, doneo veteran lidership i na neki nacin bio mentor pre svega Jokicu dok je ovaj bio u nezreloj decackoj fazi. Sve u svemu, mislim da se Koneli ne kaje sto ga je doveo.

Link to comment
22 minutes ago, spaceploitator said:

Evo kaze Marej vuce povredu lakta od pocetka sezone, to objasnjava neke stvari

zapravo je vuce od 28. januara...pre toga prosto nije bio u kondiciji, ni treningu...dva meseca je dao sebi oduska da provede sa njegovima u Kanadi...i ko da ga krivi zbog toga nakon svega sto je dao u bubble-u

Link to comment
16 minutes ago, 1n54jd3r said:

zapravo je vuce od 28. januara...pre toga prosto nije bio u kondiciji, ni treningu...dva meseca je dao sebi oduska da provede sa njegovima u Kanadi...i ko da ga krivi zbog toga nakon svega sto je dao u bubble-u

28. decembra...my bad

Link to comment

Murray kanadska vucibatina, nije offseason noci proveo udarajuci po pivi i pelinkovcu okruzen klopkama za muve i tulumareci na novak djokovic/dejan milojevic corona party

Link to comment
  • James Marshall locked, unlocked, locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...