Jump to content
IGNORED

NBA 20/21


1n54jd3r

lakers repeat?  

77 members have voted

  1. 1. lakers repeat?



Recommended Posts

Bio je faul, Pauel iz nekog razloga radi reach-in. Ko je kriv Portlandu što izgubi utakmicu sa pola koša prednosti i loptom na 5sek do kraja. Srećom izvadiće ih Čančar i ekipa u nedelju. Valjda će mrtvi Dalas dobiti preostale 2. 

Link to comment

Bilo je elemnata za faul, mali dodir po ruci, ali reach in nije automatski faul. I pre tog svirana su dva meh faula Nurkica na obrucu. Oba puta je cisto blokirao gore, uz neki kontakt telom. Jedan od ta tri da je pusten, kao sto je pusteno najmanje 7-8 Dameovih prodora, utakmica je gotova. Sve je to moglo, a i nije moralo da se svira, ali bas sva tri da se dunu, malo je previse, pogotovo u kontekstu pustenog kontakta na drugoj strani tokom cele utakmice.

 

Inace, ova i dve poslednje utakmice Lakersa, sve su isle na jednu loptu, sve porazene ekipe su imale prednost u poslednjih 20 sekundi. Jedna da je otisla u suprotnu stranu, Lakersi su u play inu. Nestvarno ih kenja. 

Link to comment

Ne bih se iznenadio, igraju ko kurac. Ali ovi ce verovatno odmarati Sabonisa i jos nekog, voditi do poslednjeg poseda u kom ce Wes Matthews dati kos dupetom.

  • Haha 2
Link to comment
18 minutes ago, J.R. Cash said:

Bilo je elemnata za faul, mali dodir po ruci, ali reach in nije automatski faul. I pre tog svirana su dva meh faula Nurkica na obrucu. Oba puta je cisto blokirao gore, uz neki kontakt telom. Jedan od ta tri da je pusten, kao sto je pusteno najmanje 7-8 Dameovih prodora, utakmica je gotova. Sve je to moglo, a i nije moralo da se svira, ali bas sva tri da se dunu, malo je previse, pogotovo u kontekstu pustenog kontakta na drugoj strani tokom cele utakmice.

 

Inace, ova i dve poslednje utakmice Lakersa, sve su isle na jednu loptu, sve porazene ekipe su imale prednost u poslednjih 20 sekundi. Jedna da je otisla u suprotnu stranu, Lakersi su u play inu. Nestvarno ih kenja. 

 

Gledao sam drugo poluvreme i nisam baš stekao utisak da je Portland nešto oštećen. Oštećen je najviše što je dozvolio Pejnu da radi šta hoće a i Krejg je odigrao fantastičnu rolu. Nema trunke odbrane u Portlandu, zabeležio sam jednu Pauelovu ukradenu loptu protiv prilično lošeg Bukera noćas i to je to. Ova situacija sa Nurkićem se desila jer im je Bridges prodao fintu uručenja, mogli su bar koji sekund više da izdrže da ne bude 2 za 1 a oni faul posle 3 sekunde. Zato i jeste uveo Mela na kraju, mislim to jeste wtf al ono. Generalno je i nekih 3,4 minuta gde je Finiks stao posledica Finiksovih promašaja nego li neke odbrane Blejzersa. Šarić je sam promašio 3 jako bitna bacanja i jednu otvorenu trojku. 

 

Uzgred ne znam baš tačno pravila ali ako je ta izmena legalna bila ne bi smela da bude. Al ajde. 

Edited by theanswer
Link to comment

Da

 

Zaboravio sam i otvoreni floater Mekkoluma, zašto je uopšte šutirao floater umesto jumpshot, i onda faul koji je napravio na skoku dok je bio bonus. 

Edited by theanswer
Link to comment
21 minutes ago, theanswer said:

 

Gledao sam drugo poluvreme i nisam baš stekao utisak da je Portland nešto oštećen. Oštećen je najviše što je dozvolio Pejnu da radi šta hoće a i Krejg je odigrao fantastičnu rolu. Nema trunke odbrane u Portlandu, zabeležio sam jednu Pauelovu ukradenu loptu protiv prilično lošeg Bukera noćas i to je to. Ova situacija sa Nurkićem se desila jer im je Bridges prodao fintu uručenja, mogli su bar koji sekund više da izdrže da ne bude 2 za 1 a oni faul posle 3 sekunde. Zato i jeste uveo Mela na kraju, mislim to jeste wtf al ono. Generalno je i nekih 3,4 minuta gde je Finiks stao posledica Finiksovih promašaja nego li neke odbrane Blejzersa. Šarić je sam promašio 3 jako bitna bacanja i jednu otvorenu trojku. 

 

Pa nije ostecen u smislu ociglednih gresaka, samo nije dopusten isti nivo kontakta. Dame je sutnuo 7 bacanja plus jedno tehnicko, a celu noc im se zabijao pod kos. Pogotovo je u prvom  poluvremenu bampovan kod svakog pika i prodora. U drugom je toga bilo manje jer nisu mogli da lasom da ga uhvate. Fenomenalnu utakmicu je odigrao.

 

Taj fake hand off Bridgesa nema veze s Nurkicem, on je samo korigovao Dameovu gresku. Zasto je Dame uvek u igri kad ti treba samo jedna odbrana je pitanje za coveka na klupi. Nurkica je izveo pred uvodjenje jer su ovi izasli bez centra. To je donekle razumljivo, ali uvodjenje Mela je neverovatan brain fart.

 

Odbrane ima kad igra startnih pet, cim uvede tri defanzivna kratera s klupe da igraju s Dameom, tu mozes samo da se nadas da ce ovi da promase, a sinoc nisu masili nista. Dok Kanter ima sve kraci povodac (i dalje nedovoljno ratak za moj ukus), Mela ne zeli/ne sme da tretira isto. Posto ovaj ocigledno ima garantovanu minutazu. U suprotnom, ne bi video terena ni sekunde posle onoga sto su mu napravili u trecoj cetvrtini.

 

Stotts je morao da nadje nacin da DJJ funkcionise u napadu. Trebalo bi da jednom ofanzivnom geniju to ne predstavlja toliki problem. RHJ-a ume dobro da iskoristi situaciono, ali to je zaboravio da uradi. Defanzivna kataklizma s klupe i povreda Collinsa su razlog zasto ovaj inace sasvim dobar tim, nema mnogo sanse protiv Klipersa.

 

  

16 minutes ago, theanswer said:

Zaboravio sam i otvoreni floater Mekkoluma, zašto je uopšte šutirao floater umesto jumpshot, i onda faul koji je napravio na skoku dok je bio bonus. 

 

Imao je i pas Nurkicu na zicer. Izabrao je najlosije resenje, samo sto je prosao jeftino jer je Saric promasio oba bacanja.

19 minutes ago, kralj said:

jel su Lejkersi svakako u plej inu ako dobije Portland Denvera i Dalas 1/2? 

 

Da.

Edited by J.R. Cash
Link to comment
2 hours ago, pbg12345 said:

 

nego, vidim da pedantni statisticari ne pominju da je liga sinoc opet uradila sve da izgura embida u vrh mvp trke i da je izveo citavih 1 bacanje :fantom:

 

hm, cudno, s'obzirom da je bas-bas agresivno odigrao. kako samo on ume.

imao je cak i dva odbijanca.

sto je ipak duplo manje od broja izgubljenih lopti.

 

jedna mvp partija, takoreci.

 

Link to comment

pa jbg, ovaj put se nije on mnogo pitao posto je naleteo na bama i batlera

kad je protivnik nemocan, onda poseze i za neregularnim potezima koji se kaznjavaju faulom, a posledicno embida nagradjuju bacanjima

 

embid je fenomenalan igrac koji igra sezonu (dosadasnje) karijere

glupo ga je omalozavati i izmislajti teorije zavere i brojati mu bacanja, samo zato sto mu je glavni konkurent za mvp nagradu igrac iz srbije

Link to comment
1 hour ago, kralj said:

jel su Lejkersi svakako u plej inu ako dobije Portland Denvera i Dalas 1/2? 

da

imaju i portland i dalas bolji medjusobni skor protiv lejkersa

a portland i protiv dalasa

Link to comment
17 minutes ago, pbg12345 said:

da

imaju i portland i dalas bolji medjusobni skor protiv lejkersa

a portland i protiv dalasa

A ako budu sve tri ekipe imale isti učinak, Dalas je 5. jer je jedini prvi u diviziji?

Link to comment
Spoiler

More Than Two Teams Tied. In the case of a tie in regular-season records involving more than two teams, the following criteria will be utilized in the following order:

(1) Division winner (this criterion is applied regardless of whether the tied teams are in the same division).

(2) Better winning percentage in all games among the tied teams.

(3) Better winning percentage against teams in own division (only if all tied teams are in same division).

(4) Better winning percentage against teams in own conference.

(5) Better winning percentage against teams eligible for playoffs in own conference (including teams that finished the regular season tied for a playoff position).

(6) Better net result of total points scored less total points allowed against all opponents ("point differential").

 

  • +1 2
Link to comment
  • James Marshall locked, unlocked, locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...