Jump to content
IGNORED

NBA 20/21


1n54jd3r

lakers repeat?  

77 members have voted

  1. 1. lakers repeat?



Recommended Posts

pa objasni onda sta je trebao facu da uradi, posto je nemoguce da stane u mestu odjednom. okrenuo ledja prema davisu cisto da ublazi kontakt tj da bude manje bolan i to je to. jasno je da je isao da uspori davisa koji je isao na sutera ali to nije dovoljan razlog. da je obrnuta situacija kurac bi dobio faul argentinski anonimus

Link to comment
34 minutes ago, pbg12345 said:

utisak da mu je uleteo u putanju  i razneo ga

 

Jos se smejem na ovo razneo ga prcko od metar 70 :lolol:

  • Haha 1
Link to comment
10 minutes ago, 189- said:

pa objasni onda sta je trebao facu da uradi, posto je nemoguce da stane u mestu odjednom. okrenuo ledja prema davisu cisto da ublazi kontakt tj da bude manje bolan i to je to. jasno je da je isao da uspori davisa koji je isao na sutera ali to nije dovoljan razlog. da je obrnuta situacija kurac bi dobio faul argentinski anonimus

trebalo je da nastavi pravo, kao sto nije, umesto da skrene u putanju odbrambenog igraca. ja stvarno ne mogu da se nabedjujem kako izgleda pravolinijko trcanje, vidi se na snimku ko hoce da vidi. 

 

uostalom, eno vam adam mades™ i ekipa svi priznali faul, a oni bi prvi kukali. 

  • +1 1
Link to comment

Elem, u danu kada se prica o Vestbrukovoj genijalnosti i tripl dablovima. U poslednje vreme mi je upecatljivo koliko Jokica ne zanima jurenje statistike, koliko skokova koje moze lagano da uzme - prosto prepusti saigracima. 

Link to comment
najjace mi ovo objasnjavanje kosarkaskom sudiji sta ima pravo da se radi. 
Ma ok, atipična je situacija, a ljudi ovde gledaju mnogo više košarke od mene, pogotovo NBA. Ponavljam, meni izgleda da Kampaco inicira kontakt, dok je kretanja Dejvisa prirodna pre kontakta. Posle se prosuo za oskara. :)

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, pbg12345 said:

kako jebemu ima pravo da se krece gde hoce

to je i ansver pisao, ne znam konkretna pravila, ali mi zvuci suludo

 

dakle ako igrac izlazi da blokira sut, drugi protivnicki igrac ima pravo da mu uleti u putanju i time pomogne saigracu da ostane sam na sutu

nece biti da je tako

 

 

Zvuči ti suludo da igrač ima slobodu kretanja na terenu? 

 

Brate ako igrač izlazi da blokira šut on nema preče pravo odredjenog prostora na terenu od igrača u napadu jer se obojica kreću, niko nije zauzeo odredjeni deo terena kao položaj, šta ima veze što Dejvis izlazi da blokira šut, on je isto u kretnji. Drugo bi bilo potpuno da Dejvis stoji mirno pa ga Kampaco pokupi dok se kreće. Mislim pogledaj šta si napisao, ako igrač izlazi da blokira šut protivnički igrač ima pravo da mu uleti u putanju. Naravno da ima pravo, to se zove blok u košarci i igrači to nonstop rade :D Ovo nije ista situacija kao da je recimo postavljen pindown jer se obojica igrača kreću i sa tim u vezi nije faul odbrane u startu ko što bi bio, ali naravno da Kampaco ima pravo da istrči gore umesto u korner, ne mogu da verujem da o tome uopšte raspravljamo. 

 

Elem, konstatacija da mora biti faul zato što je Adam Mareš neosporeni autoritet za sva pitanja u košarci rekao tako je ludačka, a ko btw sluša Mareša zna da on uopšte nije u tom fazonu da preterano homeriše. A što se Đoleta tiče, on je korektan lik, samo se ne slažemo u ovom slučaju. Dozvoljavam da imam pravo na svoje mišljenje pošto se i ja bavim košarkom a ne streličarstvom. 

 

A Joe D može slobodno da prošeta do KKCZ topika i kaže ekipi tamo da je sudija uvek u pravu kad se već pravi pametan. 

Edited by theanswer
Link to comment
5 minutes ago, pbg12345 said:

@theanswer

e hvala ti sto si mi otkrio pojam bloka

 

potpuno sam prevideo da je kampaco unapred zauzeo polozaj na terenu, a da je dejvis onda naleteo na njega :rolleyes:

 

Nisi prevideo jer se nije desilo niti sam ja to napisao, šta više izričito sam napisao drugačije. A što si to ignorisao to već ne znam. 

Link to comment

ne znam onda sto si me prosvetlio sa blokom

 

postoje neka ogranicenja u kretanju igraca koja kazu da igrac ne sme da zauzme polozaj u putanji protivnickog igraca dovoljno blizu da ovaj nema vremena da promeni smer ili da se zaustavi

 

kad sam napisao da ne poznajem pravila, mislio sam na deo kako je to tacno definisano u nba, a ne da ne znam osnovna pravila igre

Link to comment
  • James Marshall locked, unlocked, locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...