Jump to content
IGNORED

Bajden - jedno staro i očekivano presidency?


theanswer

Recommended Posts

 

Poredi se juris na skupstinu zbog kradje i nelegularnosti izbora sa jurisom ekstremista da bi se ukrali izbori koji su bili sudski (60 puta) potvrdjeni kao regularni.

Nema Orvelovskijeg spina od ovoga - war is peace jedan na jedan. Tacno ono sto je i Lukasenko trubio.

Takvi argumenti jasno odvajaju demokrate od anti-demokrata i tu nema previse prostora za discusiju.

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Anduril said:

 

Ne, to nije idiotsko nego sustinski anti-demokratsko poredjenje.

Poredi se juris na skupstinu zbog kradje i nelegularnosti izbora sa jurisom ekstremista da bi se ukrali izbori koji su bili sudski (60 puta) potvrdjeni kao regularni.

Nema Orvelovskijeg spina od ovoga - war is peace jedan na jedan. Tacno ono sto je i Lukasenko trubio.

Takvi argumenti jasno odvajaju demokrate od anti-demokrata i tu nema previse prostora za discusiju.

 

da ne govorimo o ucitavanju meni da sam fasista i da stavljam zute trake napacenim rodoljubima i qanonistima koji ne mogu da se pomire sa izgubljenim izborima narandzastog firera.

Link to comment
14 minutes ago, Anduril said:

 

Ne, to nije idiotsko nego sustinski anti-demokratsko poredjenje.

Poredi se juris na skupstinu zbog kradje i nelegularnosti izbora sa jurisom ekstremista da bi se ukrali izbori koji su bili sudski (60 puta) potvrdjeni kao regularni.

Nema Orvelovskijeg spina od ovoga - war is peace jedan na jedan. Tacno ono sto je i Lukasenko trubio.

Takvi argumenti jasno odvajaju demokrate od anti-demokrata i tu nema previse prostora za discusiju.

Čekaj. Na skupštinu je jurušao Nogo, ne zbog pokradenih izbora nego zbog toga što je Nogo. A okupljanje je bilo zbog najave zatvaranja zbog Korone. Treba ipak baratati činjenicama. 

 

U interpretacije se ne bih upuštao. Meni je npr. teza da je ono na kapitolu bio pokušaj puča i oružanog prevrata naprosto smešno, ali ok, to je moje viđenje, možda i nisam u pravu. Svetonazori ljudi koji su upali u skupštinu i jurišali na kapitol i u Bg i u DC su poprilično slični...

  • +1 4
Link to comment
47 minutes ago, Budja said:

 

Ne shvatam.

 

Da li to znaci da je Bengazi trebalo istrazivati 853 dana?


praviš se blesav. Treba dozvoliti da se profesionalno istraži zašto i kako se desio 6 januar. 

Link to comment
47 minutes ago, Budja said:

Ne shvatam.

 

Da li to znaci da je Bengazi trebalo istrazivati 853 dana?

 

To je kolateralna šteta sa svim takvim pošalicama, legitimizacija navodno neželjenih pojava.

 

Slično kao ono što sam trubio ranije, oni komentari tipa "vidi kako ove ne streljaju a da su crnci streljali bi sigurno, neće belac na belca pa to ti je, pu majku im jebem..."

 

Link to comment
1 minute ago, dragance said:


praviš se blesav. Treba dozvoliti da se profesionalno istraži zašto i kako se desio 6 januar. 

 

To ne sledi nuzno iz memea. Jer meme moze da se protumaci i tacno onako kako sam ga protumacio.

Ti ga tumacis tako jer si na toj ideoloskoj poziciji.

To je problem svodjenja politike na gotcha i licemerje.

Nema vrednosne vertikale.

Link to comment
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Čekaj. Na skupštinu je jurušao Nogo, ne zbog pokradenih izbora nego zbog toga što je Nogo. A okupljanje je bilo zbog najave zatvaranja zbog Korone. Treba ipak baratati činjenicama. 

 

U interpretacije se ne bih upuštao. Meni je npr. teza da je ono na kapitolu bio pokušaj puča i oružanog prevrata naprosto smešno, ali ok, to je moje viđenje, možda i nisam u pravu. Svetonazori ljudi koji su upali u skupštinu i jurišali na kapitol i u Bg i u DC su poprilično slični...

Nećemo se valjda opterećivati činjenicama. Lakše je ispaljivati parole i odlučno se obračunavati s narodnim nepeijateljima.

Činjenica je:

1. Procenat fašista među glasačima republikanaca nije veći nego među protivnicima Vučića.

2. Vučić na osnovu toga sve svoje protivnike optužuje da su fašisti. Mirne šetnje je pratilo "linč, silovanje, nasilje", Kad su oni nesrećnici izvodili performans posvećen seči stabala ispalo je dasu hteli da seku novinar.

3. Od kad je otišao Boška glavni fašista je postao Đilas. 

Suštinska razlika da u u SAD nije na vlasti totalitarni režim, ali ovo što se

 ovde propoveda je totalitarizam 1/1. Svi koji ne glasaju za nas su fašisti, eventualno komunisti. Proglašavati 60 milionima fašistima je tipična Pinkovska propaganda. Ne znam čemu to može da vodi sem žutim trakama.

 

25 minutes ago, dragance said:


praviš se blesav. Treba dozvoliti da se profesionalno istraži zašto i kako se desio 6 januar. 

Naravno da treba istražiti da li je postojala neka organizacija i planovi. Ako je neko stvarno planirao onako da uvede diktaturu u SAD treba da ide u instituciju zatvorenog tipa. Ko nema podršku vojske, policije, tajnih službi, ili bar jaku logistiku i podršku sa strane, ne može da organizuje puč nigde. Voleo bih da čujem neki kontraprimer.

  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

To je kolateralna šteta sa svim takvim pošalicama, legitimizacija navodno neželjenih pojava.

 

Slično kao ono što sam trubio ranije, oni komentari tipa "vidi kako ove ne streljaju a da su crnci streljali bi sigurno, neće belac na belca pa to ti je, pu majku im jebem..."

 


Ne znam šta ti nije jasno da je “zaštita” protiv BLM bila daleko više naoružana i masovnija nego protiv ovih rednekova.

 

11 minutes ago, duma said:

Naravno da treba istražiti da li je postojala neka organizacija i planovi. Ako je neko stvarno planirao onako da uvede diktaturu u SAD treba da ide u instituciju zatvorenog tipa. Ko nema podršku vojske, policije, tajnih službi, ili bar jaku logistiku i podršku sa strane, ne može da organizuje puč nigde. Voleo bih da čujem neki kontraprimer.


Kao što sam pisao i tokom izbora da ovaj neće otići mirno, rečeno je tada da puč neće biti klasični puč (vojska, itd) već budale u raznim milicijama, koje će Trump iskoristiti da naprave sranje. On “možda” nije organizovao isti, ali je izazivao insurrection/pobunu. Njemu je trebalo da se “desi narod” da bi napravio pritisak i poništi izbore. Samo, pošto je to Trump, koji je nesposoban da organizuje bilo šta (videti pod primerima “advokata” Djulianija & co, i njihovi argumenata pred sudovima) ovo je još dobro i prošlo.

Link to comment
28 minutes ago, dragance said:

Ne znam šta ti nije jasno da je “zaštita” protiv BLM bila daleko više naoružana i masovnija nego protiv ovih rednekova.

 

Ništa nije nejasno, to je banalno zapažanje kojim se normalizuje naoružana, masovna, militarizovana policija. (Koja specifično ubija građane koje navodno štiti, jer su primedbe mahom bile o tome a ne o broju i naoružanju, ali isti princip.)

Link to comment
1 hour ago, duma said:

Činjenica je:

1. Procenat fašista među glasačima republikanaca nije veći nego među protivnicima Vučića.

 

Je l'? Daj podatke

Link to comment
2 hours ago, Hamlet Strašni said:

Čekaj. Na skupštinu je jurušao Nogo, ne zbog pokradenih izbora nego zbog toga što je Nogo. A okupljanje je bilo zbog najave zatvaranja zbog Korone. Treba ipak baratati činjenicama. 

 

U interpretacije se ne bih upuštao. Meni je npr. teza da je ono na kapitolu bio pokušaj puča i oružanog prevrata naprosto smešno, ali ok, to je moje viđenje, možda i nisam u pravu. Svetonazori ljudi koji su upali u skupštinu i jurišali na kapitol i u Bg i u DC su poprilično slični...


Onda ne pricamo o istom dogadjaju. Nisam mislio na Noga niti se to uopste moze porediti sa onim sto je Tramp radio. 
Termin koji se najvise koristi je pobuna a ne toliko puc. Kad jedan deo vladajuce strukture (predsednik) podrzi nasilje protiv drugog dela drzave, to naravno da nije samo obicna demonstracija ili protest. Puc ili prevrat ne znaci da mora vojska da bude umesana mada cesto jeste. Dakle, elemenata ima i to sto se sve odvijalo amaterski, jer Tramp jeste amater, ne znaci da takve stvari ne treba uzimati ozbiljno. Tako je i onaj puc nacista iz 1923. u Minchenu ismevan. Deset ili dvadeset godina kasnije nikome vise nije bilo smesno. Tramp je pripremio teren za mnogo opasnije ludake.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Anduril said:


Onda ne pricamo o istom dogadjaju. Nisam mislio na Noga niti se to uopste moze porediti sa onim sto je Tramp radio. 
Termin koji se najvise koristi je pobuna a ne toliko puc. Kad jedan deo vladajuce strukture (predsednik) podrzi nasilje protiv drugog dela drzave, to naravno da nije samo obicna demonstracija ili protest. Puc ili prevrat ne znaci da mora vojska da bude umesana mada cesto jeste. Dakle, elemenata ima i to sto se sve odvijalo amaterski, jer Tramp jeste amater, ne znaci da takve stvari ne treba uzimati ozbiljno. Tako je i onaj puc nacista iz 1923. u Minchenu ismevan. Deset ili dvadeset godina kasnije nikome vise nije bilo smesno. Tramp je pripremio teren za mnogo opasnije ludake.

Izvini, moja greška. Shvatio sam da o letos pričaš a ne o 5. oktobru. 
 

Ali ipak ne bih upoređivao Minhen i Vašington. Zanimljiva ideja ali mislim da ipak ne stoje paralele. 

Link to comment
2 hours ago, Anduril said:


Onda ne pricamo o istom dogadjaju. Nisam mislio na Noga niti se to uopste moze porediti sa onim sto je Tramp radio. 
Termin koji se najvise koristi je pobuna a ne toliko puc. Kad jedan deo vladajuce strukture (predsednik) podrzi nasilje protiv drugog dela drzave, to naravno da nije samo obicna demonstracija ili protest. Puc ili prevrat ne znaci da mora vojska da bude umesana mada cesto jeste. Dakle, elemenata ima i to sto se sve odvijalo amaterski, jer Tramp jeste amater, ne znaci da takve stvari ne treba uzimati ozbiljno. Tako je i onaj puc nacista iz 1923. u Minchenu ismevan. Deset ili dvadeset godina kasnije nikome vise nije bilo smesno. Tramp je pripremio teren za mnogo opasnije ludake.

 

Ako i kada ti ludaci budu sprovodili pravi puč, neće nikakve mase zaluđenika upadati u institucije izvršne vlasti nego će to uraditi regularne jedinice vojske i čitava stvar će biti koordinisana sa Pentagonom koji će u tom trenutku biti uzduž i popreko prošaran ludacima istog kalibra.

 

Pričali smo već o definiciji ovoga što je Tramp uradio i mislim da je napad na ustavni poredak odnosno narušavanje istog sasvim odgovarajuća klasifikacija. Ovo je pogotovo važno ako neko zaista želi da stvar istera pred sudom ili nekom ozbiljnom istražnom komisijom. Frljanje terminima tipa puč, veleizdaja i tome slično, samo će umanjiti šanse da se to istera kako treba.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...