Jump to content
IGNORED

Bajden - jedno staro i očekivano presidency?


theanswer

Recommended Posts

16 hours ago, braca said:

 

Znam. Nije optužen za saobraćajni prekršaj, nego za učestvovanje u pokušaju državnog udara, i dalje nastavlja radnje na tome.

Nisam pravnik, ali puštanje na slobodu do sudjenja valjda izričito zabranjuje nastavljanje kriminalnog delovanja. 'Hapšenje' je iskoristio za dalju promociju suludih teorija zavere i podrivanje države. 

 

Zašto nije u zatvoru ? 

 

P.S. U stvari izleteo sam se, nije optužen za državni udar niti bilo šta u direktnoj vezi sa tim. Te optužnice nećemo videti još godinama, ako ih uopšte ikad budu seka perse izrodile. Optužen je za opstrukciju, sere im direktno po glavama, a oni mu pružaju tribinu da još više sere. Zašto bi uopšte iko ozbiljno saradjivao sad sa njima, ako nema nikakvih posledica ? Mož misliti, oduzeli mu pasoš, daće mu žuti tri pasoša čim sjebe ove seka perse.

Nije bas da se ne radi nista po tom pitanju:

https://www.rollingstone.com/politics/politics-features/jan6-rally-trump-2020-election-capitol-congress-gosar-1253392/

 

 

Link to comment
54 minutes ago, Peter Fan said:

 

Da, baš se radi, intenzivno... Čak ni ti trećerazredni redneckovi nisu u zatvoru, nego daju intervjue po novinama. Ljudi koji su upali u Capitol sa namerom da linčuju (!) potpredsednika i zakonodavce koji im nisu po volji, mlatili koga su dohvatili itd. dobijaju po par meseci zatvora, eno ih skoro svi već napolju.

 

Meni je totalno suludo da im GOP ponovo sprema državni udar, koji najverovatnije ovaj put neće biti promašen, tu pred očima, a oni se igraju 'pravne države'. Iste te face koje oni 'istražuju' ih javno ismevaju, voze svoju agendu, i spremaju se naveliko. Bannon dobio krila otkako je 'uhapšen'. GA nepostojeći, sudija koji će nekog od njih da strpa u zatvor za primer ni od korova, a nije da sudije ne znaju ponekad da zatvore svedoke koji odbijaju da svedoče ili čak advokate, vidjeno već. Ovde se radi o samom opstanku države, oni se prave blesavi.

 

Neko reče par postova ranije da će Trampa pre skembati zbog muljavine sa porezom nego zbog državnog udara. Skembaće ga sutra malo, pa on ih 40+ godina voza na te fore po sudovima, i uvek em se izvuče, em je posle još bogatiji. U medjuvremenu GOP prekraja okruge, briše birače, ucenjuje i zaplašuje izborne komisije i njihove članove i zvecka oružjem.

 

Američki 6. oktobar. Obiće im se oglavu vrlo brzo. 2022 će biti predigra, kad se dokopaju ponovo Senata ubaciće ga u petu brzinu i vozi Miško. Američka demokratija kakvu je poznajemo živi svoje poslednje dane. Mark my words.

 

Edited by braca
Link to comment

Braco, jedan od tih što je upao na Kapitol je dobio 5 godina zatvora. Banon  već ima zakazan dejt sa sudijom zbog odbijanja saradnje. Kongres je izglasao  preporuku da se podigne optužnica protiv Trampovog chief of staff u vezi odbijanja saradnje. To su sve ljudi koji su u ime Trampa radili posao za njega. Dok oni ne završe u zatvoru (a onda se naprasno ne predomisle i reše da saradjuju), nema dokaza protiv Trampa. 

  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, braca said:

 

Da, baš se radi, intenzivno... Čak ni ti trećerazredni redneckovi nisu u zatvoru, nego daju intervjue po novinama. Ljudi koji su upali u Capitol sa namerom da linčuju (!) potpredsednika i zakonodavce koji im nisu po volji, mlatili koga su dohvatili itd. dobijaju po par meseci zatvora, eno ih skoro svi već napolju.

 

Meni je totalno suludo da im GOP ponovo sprema državni udar, koji najverovatnije ovaj put neće biti promašen, tu pred očima, a oni se igraju 'pravne države'. Iste te face koje oni 'istražuju' ih javno ismevaju, voze svoju agendu, i spremaju se naveliko. Bannon dobio krila otkako je 'uhapšen'. GA nepostojeći, sudija koji će nekog od njih da strpa u zatvor za primer ni od korova, a nije da sudije ne znaju ponekad da zatvore svedoke koji odbijaju da svedoče ili čak advokate, vidjeno već. Ovde se radi o samom opstanku države, oni se prave blesavi.

 

Neko reče par postova ranije da će Trampa pre skembati zbog muljavine sa porezom nego zbog državnog udara. Skembaće ga sutra malo, pa on ih 40+ godina voza na te fore po sudovima, i uvek em se izvuče, em je posle još bogatiji. U medjuvremenu GOP prekraja okruge, briše birače, ucenjuje i zaplašuje izborne komisije i njihove članove i zvecka oružjem.

 

Američki 6. oktobar. Obiće im se oglavu vrlo brzo. 2022 će biti predigra, kad se dokopaju ponovo Senata ubaciće ga u petu brzinu i vozi Miško. Američka demokratija kakvu je poznajemo živi svoje poslednje dane. Mark my words.

 

Pa ne znam, ja bih rekao da pravna drzava ipak dejstvuje. Optuzeni su za ono sto mogu biti osudjeni, a ne za ono sto bi prijeki sudovi presudili. Recimo onaj rogonja je dobio 3-1/2 godine, dok je one odgovorne za "politicku pozadinu" malo teze goniti, ali Bannon i ostali ce dobiti svoje kad se ovo sve protrese.

 

A da je americka demokratija propala, to se donekle mogu sloziti, pogotovo od Citizens United naovamo.

Link to comment

@ObiW

Dokaza protiv Trampa ima koliko hoćeš. Javnih. On se čak i ne krije, ponosi se time. Pre par postova sam naveo njegov govor u kojem šalje ljude na Capitol da se bore. "Fight like hell" i ostalo. Naveo sam takodje javne izjave u kojima poziva Pence-a da jednostavno poništi izbore i njega proglasi za predsednika. Nema tu mnogo prostora za tumačenja, to je veleizdaja i pokušaj državnog udara, nikakvi dodatni dokazi nisu potrebni.

 

 

Edited by braca
Link to comment
7 minutes ago, Peter Fan said:

Pa ne znam, ja bih rekao da pravna drzava ipak dejstvuje. Optuzeni su za ono sto mogu biti osudjeni, a ne za ono sto bi prijeki sudovi presudili. Recimo onaj rogonja je dobio 3-1/2 godine, dok je one odgovorne za "politicku pozadinu" malo teze goniti, ali Bannon i ostali ce dobiti svoje kad se ovo sve protrese.

 

A da je americka demokratija propala, to se donekle mogu sloziti, pogotovo od Citizens United naovamo.

 

Teško, vrlo teško. S obzirom da ih nisu strpali u zatvor, sve će ići i dalje ovom puževom brzinom, pa kad za par godina to stigne na dnevni red nekog suda, Tramp će ponovo jahati i ekspresno ih pomilovati, kao i prošli put što je uradio svojim pulenima. U medjuvremenu oni spremaju državni udar na oči celog sveta.

Link to comment
3 hours ago, Peter Fan said:

Nije Biden zrtva GOP, on je zrtva nerazumnih u vlastitoj stranci koji hoce sve i hoce odmah.To sto je Biden dobio vecinu na predsjednickim izborima mu ne daje mandat da bude novi FDR.

A ako je BBB toliko dobar, siguran sam da ce vrli predsjednik i lijevo krilo to znati da artikulisu, te dobiti siroku podrsku na jesen.

 

Ovo sto je u BBB ima zapravo siroku podrsku kod Amerikanaca, kako glasaca tako i neglasaca, a u sirem evropskom kontekstu, to je zapravo minimum.

To su stvari koje su jos Klinton i Obama obecavali a GOP uspesno torpeduje  vec 30 godina.

Demsi su na tome dobili predsednika, vecinu u Kongresu i tesnu vecinu u Senatu.

To je to, ako ne sada onda nikada i jedina promena na bolje ili gore ce iti preko promene u sistemu jer sadasnji vec odavno ne radi za vecinu.

Link to comment
1 hour ago, braca said:

@ObiW

Dokaza protiv Trampa ima koliko hoćeš. Javnih. On se čak i ne krije, ponosi se time. Pre par postova sam naveo njegov govor u kojem šalje ljude na Capitol da se bore. "Fight like hell" i ostalo. Naveo sam takodje javne izjave u kojima poziva Pence-a da jednostavno poništi izbore i njega proglasi za predsednika. Nema tu mnogo prostora za tumačenja, to je veleizdaja i pokušaj državnog udara, nikakvi dodatni dokazi nisu potrebni.

 

 

Izgleda da javni tužioc ne misli kao i ti. 

 

Tramp je izgradio karijeru na dvosmislenim izjavama. da je sve to baš doslovno kao što si ti sad rekao, on bio bi već optužen. 

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Peter Fan said:

Nije Biden zrtva GOP, on je zrtva nerazumnih u vlastitoj stranci koji hoce sve i hoce odmah.To sto je Biden dobio vecinu na predsjednickim izborima mu ne daje mandat da bude novi FDR.

 

A ko je FDRu dao mandat da bude FDR?

 

Peter Fan, kada je Vrhovni Sud hteo da blokira FDRov New Deal, FDR je zapretio da će da poveća broj sudija Vrhovnog suda, ubaci svoje sudije i progura New Deal. Onda su sudije rekle “ne zaboga, evo slažemo se da je New Deal saglasan sa zakonom”, i problem je rešen. FDR je postao FDR zato što je bio street fighter, a ne zato što je dobio izbore sa 100% glasova.

 

  • +1 2
Link to comment
33 minutes ago, Anduril said:

 

Ovo sto je u BBB ima zapravo siroku podrsku kod Amerikanaca, kako glasaca tako i neglasaca, a u sirem evropskom kontekstu, to je zapravo minimum.

To su stvari koje su jos Klinton i Obama obecavali a GOP uspesno torpeduje  vec 30 godina.

Demsi su na tome dobili predsednika, vecinu u Kongresu i tesnu vecinu u Senatu.

To je to, ako ne sada onda nikada i jedina promena na bolje ili gore ce iti preko promene u sistemu jer sadasnji vec odavno ne radi za vecinu.

 

21 minutes ago, ObiW said:

 

A ko je FDRu dao mandat da bude FDR?

 

Peter Fan, kada je Vrhovni Sud hteo da blokira FDRov New Deal, FDR je zapretio da će da poveća broj sudija Vrhovnog suda, ubaci svoje sudije i progura New Deal. Onda su sudije rekle “ne zaboga, evo slažemo se da je New Deal saglasan sa zakonom”, i problem je rešen. FDR je postao FDR zato što je bio street fighter, a ne zato što je dobio izbore sa 100% glasova.

 

 

Ja mislim da nema, jer da ima to bi se odrazilo i na 50-50 sliku u Senatu. Mrzi me da kopam, ali ogroman broj glasova za Biden/Harris tiket su bili glasovi protiv Trampa, a ne za BBB ili GND.

 

A ako to stvarno ima podrsku, vidjece se na jesen ili 2024. Nije podjela broja zastupnika nekakva datost kao 1. zakon fizike, pa da ju je nemoguce promijeniti, all the gerrymandering nothwisthanding. A politika nije samo sta se prodaje, vec ko i kako to radi.

Link to comment
16 minutes ago, Peter Fan said:

 

 

Ja mislim da nema, jer da ima to bi se odrazilo i na 50-50 sliku u Senatu. Mrzi me da kopam, ali ogroman broj glasova za Biden/Harris tiket su bili glasovi protiv Trampa, a ne za BBB ili GND.

 

Mozda ne bi bilo lose da pogledas Bajdenovu izbornu platformu? Meni je logicno da Bajdenovi glasaci nisu glasali protiv Bajdenove platforme.

 

 

Biden_2020.PNG

Link to comment
1 hour ago, ObiW said:

 

Mozda ne bi bilo lose da pogledas Bajdenovu izbornu platformu? Meni je logicno da Bajdenovi glasaci nisu glasali protiv Bajdenove platforme.

 

Glas za Bidena je mogao biti ciljani glas protiv Trumpa, i istovremno uskracivnje podrske kad dodje do BBB tako sto ce se glasati za GOP kongresmena. Takodje, ja ne kazem da Biden neligitimno pokusava da ispuni obecano, vec govorim da to nema toliko siroku podrsku kao sto se to ovdje misli.  Uostalom da ima, ne bi Manchin bio protiv i bojao se za vlasiti reizbor. 

 

Ili mislis da je placen ispod zita da sve to sabotira?

Link to comment
53 minutes ago, Peter Fan said:

Glas za Bidena je mogao biti ciljani glas protiv Trumpa, i istovremno uskracivnje podrske kad dodje do BBB tako sto ce se glasati za GOP kongresmena. Takodje, ja ne kazem da Biden neligitimno pokusava da ispuni obecano, vec govorim da to nema toliko siroku podrsku kao sto se to ovdje misli.  Uostalom da ima, ne bi Manchin bio protiv i bojao se za vlasiti reizbor. 

 

Ja hoću da kažem da Bajden sprovodi politiku koja je obećana pred izbore. To jest, pokuśava da je sprovede. Nikakav epohanalan zaokret u tom smislu nisam video kod njega. Ti sada kažeš da on to “ne pokušava nelegitimno”, a maločas si rekao “da mu niko nije dao mandat da bude FDR”. Ovo poslednje je jedno opšte mesto, poteklo sa Fox News, koje svako može da interpretira kako hoće. Tvoja interpretacija je da nema glasove za to, moja je da hoće da se kaže da je Bajden prevario glasače, pa hoće da sprovede nešto što nije obećao pred izbore. 

 

53 minutes ago, Peter Fan said:

Ili mislis da je placen ispod zita da sve to sabotira?

 

Sve je moguće. 

Link to comment

Manchin je trojanac samo takav. On je u jednoj pro GOP drzavi, i da su izbori bili malo ranije sa Dems programom, verujem da bi imali vecinu i bez njega u senatu. No, ovo je sada jeftino pozicioniranje pred mid terms. Jebe se njemu za dobrobit cele zemlje, samo misli na sebe. Usput, cak i na Foxu je bilo istrazivanje da skoro 60% podrzava Bajdenov BBB. E sad, jebi ga, nesposobnost (aka Manchin i Sinema) dovodi do toga da unisti taj plan, i tako...

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...