Jump to content
IGNORED

Bajden - jedno staro i očekivano presidency?


theanswer

Recommended Posts

Ali je jedna od najglasnijih selebritija koji podržava Demokrate, zar ne?

 

Ja kapiram da prosečnom glasaču te stranke ispranog mozga ona smeta jer joj nije problem da kaže kada nešto nije u redu, kao npr sada, kao npr kada je bila protiv Hilari 2016-e i slično.  

 

  • +1 3
Link to comment
51 minutes ago, copkillah said:

Ali je jedna od najglasnijih selebritija koji podržava Demokrate, zar ne?

 

Da ih podržava, ne bi se izjasnila protiv Demokratskog kandidata 2016. godine. Isto to je uradila i 2000. https://abcnews.go.com/Entertainment/story?id=113646&page=1

 

51 minutes ago, copkillah said:

Ja kapiram da prosečnom glasaču te stranke ispranog mozga ona smeta jer joj nije problem da kaže kada nešto nije u redu, kao npr sada, kao npr kada je bila protiv Hilari 2016-e i slično.  

 

Loše kapiraš. Susan Sarandon je od onih politički nepismenih selebritija koji bi da odseku sopstvenu patku sekirom samo da naude establišmentu. “Ne glasajte za Demokrate” nam je prvi put doneo Buša Jr i rat u Iraku, a drugi put Trampa, Qanon i pokušaj državnog udara 6.1.2021.

Link to comment

Obi, iskreno pitanje, da li uvek glasas za demokratskog kandidata ko god da je? Ili si ok sa tim da preskocis neki put kada ti se ne dopadne kandidat?

Link to comment

J

37 minutes ago, ObiW said:

 

Da ih podržava, ne bi se izjasnila protiv Demokratskog kandidata 2016. godine. Isto to je uradila i 2000. https://abcnews.go.com/Entertainment/story?id=113646&page=1

 

Loše kapiraš. Susan Sarandon je od onih politički nepismenih selebritija koji bi da odseku sopstvenu patku sekirom samo da naude establišmentu. “Ne glasajte za Demokrate” nam je prvi put doneo Buša Jr i rat u Iraku, a drugi put Trampa, Qanon i pokušaj državnog udara 6.1.2021.

 

 

Jeste, Suzan Sarandon je dovela Trampa, ne to što je bilo dovoljno ljudi sa obrazom koji nisu želeli da glasaju za HRC kao manje zlo :lol:

 

To što si napisao je bukvalno savršeni odraz tog izopačenog načina razmišljanja i manjka samosvesti američkih glasača. I to će dovesti samo do toga da u budućnosti dođe neko još gori od Trampa (a to će stvarno biti ozbiljan uspeh, naći takvog).

Link to comment
6 minutes ago, Mos said:

Obi, iskreno pitanje, da li uvek glasas za demokratskog kandidata ko god da je? Ili si ok sa tim da preskocis neki put kada ti se ne dopadne kandidat?

blagodeti jednodvostranacja

lose lose situacija

dje je kauboj kad je najpotrebniji, da objasni da nisu svi isti :fantom:

Link to comment
20 minutes ago, pbg12345 said:

blagodeti jednodvostranacja

lose lose situacija

 

 

Meni je najveca blagodet demokratije kod njihovog izbornog sistema smenjivost nakon isteka mandata i sa tim nema igranja. To ubija mogucnost da ti se zapati neki Putin, Orban, Merkelova 15+ godina i prakticno ustanovi sistem za dalje naslednike, koji ce onda novih 15 godina. Zato mi je biranje sudija for life potpuni opozit i mind fuck. :D 

 

Ovo sa stalnim glasanjem kandidata jedne partije no matter who mi nije jasno. To jest, jasno mi je al' ako prihvatas da ti se apartcik govno umota u mnogo lepsi celofan nego kod druga Ksija na svakih 8 godina. 

Link to comment
49 minutes ago, Mos said:

Meni je najveca blagodet demokratije kod njihovog izbornog sistema smenjivost nakon isteka mandata i sa tim nema igranja. To ubija mogucnost da ti se zapati neki Putin, Orban, Merkelova...

Ubija mogucnosti koje si naveo, tu zbora nema, dokazano, ali i otvara jedno od pitanja sa kojima ce moderne demokratije - koje ocigledno trokiraju - morati da se, ako im je do opstanka u Putin/Brat Si svetu, suoce.

A pitanje je koliko - kada je o SAD rec - smenjivanje administracija svake 4 godine sve vise onemogucava iole dugorocnu politiku/strategiju, pa sve da pojedinci izguraju i maksimalna 2 mandata, dakle maksimalnih 8 godina.

Stvar se u praksi svodi na: ono sto uradi jedna administracija, to delom ili u potpunosti ponisti druga, ili u najboljem slucaju ono dva koraka napred-jedan korak nazad ili obrnuto.

Problem nije bio toliko izrazen u neka druga, prosla vremena, kada je dvopartijska drzava bila prakticno simbolicna, a razlike izmedju 2 glavne partije golim oko nevidljive: poslednjih, recimo 20-ak godina americke administracije glavinjaju izmedju Obame, Trampa, Buseva, Bajdena, prakticno stvarajuci vise problema nego sto ih resavaju.

Obaska sto problem postaje sve zaostreniji buduci da se i americko drustvo - to se vidi i na daljinu, golim okom - sve vise deli i polarizuje.

 

Edited by namenski
  • +1 3
Link to comment

A zar nije Ruzvelt bi tri mandata?

 

"who served as the 32nd president of the United States from 1933 until his death in 1945"

 

sa Wiki

 

 

 

 

 

Link to comment
7 minutes ago, namenski said:

poslednjih, recimo 20-ak godina americke administracije glavinjaju izmedju Obame, Trampa, Buseva, Bajdena, prakticno stvarajuci vise problema nego sto ih resavaju.

Obaska sto problem postaje sve zaostreniji buduci da se i americko drustvo - to se vidi i na daljinu, golim okom - sve vise deli i polarizuje.

 

Zbog ovoga jedna forumska ekipa vice: 'kako mozete da podrzavate demonkrate i bombardovanje Srbije', a druga odvikuje 'kako ste mogli onako da razjebete ceo BI', umesto da lepo prihvate kako obe partije imaju svoje intervencije u zajednickom interesu. Zapravo, najgore sto se ostatak sveta primio na tu njihovu partijometriju pa i oni jadni ucestvuju, samo da njih trenutna administracija ne istepihuje.

Link to comment
30 minutes ago, Bujodrag said:

A zar nije Ruzvelt bi tri mandata?

:tongue:

22 minutes ago, Mos said:

 

Zbog ovoga jedna forumska ekipa vice: 'kako mozete da podrzavate demonkrate i bombardovanje Srbije', a druga odvikuje 'kako ste mogli onako da razjebete ceo BI', umesto da lepo prihvate kako obe partije imaju svoje intervencije u zajednickom interesu. Zapravo, najgore sto se ostatak sveta primio na tu njihovu partijometriju pa i oni jadni ucestvuju, samo da njih trenutna administracija ne istepihuje.

Ma mani forumsku ekipu, podelila se i posvadjala otprilike po srpskom modelu.... :D 

Ali i odlicno ilustruje problem koji sam pomenuo: podele koje su vec toliko duboke da pocinju da lice na evropske.

A to nikome dobra donelo nije: ceo 20. vek je prosao u znaku neke vrste americke stabilnosti uu smislu jedinstva opsteg (americkoh naravno) interesa, bez obzira na to koja je partija bila na vlasti, da bismo januara ove godine docekali/doziveli da se u sred Amerike govori o - vojnom udaru.

Link to comment
4 hours ago, Mos said:

Obi, iskreno pitanje, da li uvek glasas za demokratskog kandidata ko god da je? Ili si ok sa tim da preskocis neki put kada ti se ne dopadne kandidat?

Kada mi republikanci daju razlog da glasam za njih, glasaću za njih. 

 

Ja uvek izlazim na izbore. Mnogi u ovoj zemlji misle da ako ne izadješ na izbore implicitno kažeš “mene politika ne zanima”, i posledično sa tim ne treba da je komentarišeš. Ja se slažem sa tim stavom. Oni koji ne glasaju trebaju da ćute.

 

I na kraju, ono što mustang veoma zanima (a i mnoge druge): kako si mogao da glasaš za Hilari? Veoma lako.

 

Moja netrpeljivost prema Hilari je poznata mojim drugovima Amerikancima još od vremena kada je bila samo prva dama. Sećam se da sam j2008 (na prajmariju sam glasao za Obamu) rekao da bih za nju glasao samo ako bi sa druge strane bilo neko čudovište a la Musolini, Pinoče ili tako neki diktator. U svakom drugom slučaju bih glasao za R. Da je ona pobedila na prajmariju 2008, glasao bih za MekKejna. No, pošto je 2016 ispred R izašao monstrum, lake ruke sam glasao za nju.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...