Jump to content
IGNORED

Bajden - jedno staro i očekivano presidency?


theanswer

Recommended Posts

Full-serve $/gal skuplje od self-serve? Šta uključuje, blowjob while we pump?

 

Uostalom, cena benzina ovde je uvek bila veštački niska - što skuplje, to bolje, pa ti razmišljaj da li je stvarno bilo neophodno da kupiš nekog 5.7L guzzlera.

Link to comment

Jel može neko da preračuna koliko je galon npr. evrodizela kod nas, u dolarima?

Zanima me poređenje sa cenom u Amerikama.

Link to comment

Sestra i ja smo preracunavale ranije, uvek je kod vas bio skuplji i to za euro, dva, u odnosu na CA prosek. Ali, US of China ima najvece rezeve nafte, uopste ne bi trebalo da ima ovoliki rast cena (osim pred leto kad dignu 1-2%)... Inflacija je vec oborila rekord od 2014 a tek je pocela sa otvaranjem. 

 

Sad se mozda koljemo sa vama. 

 

Ja se ozbiljno razmisljam da promenim auto za elektricni neki suv jer vec drugi, treci put idem na pumpu i nema mog benzina 91. Ne moze da bude nestasice kad ih ovde preradjuju. 

Ionako mislim da ce za 10godina najkasnije ovde svi novi auti biti elektricni. 

Edited by mustang
  • Hvala 1
Link to comment

Ipak sam se naterao da sam izračunam :D

Ispada da je kod nas galon evrodizela oko 5.07 doloresa (ako sam pravilno uradio konverziju).

Tu smo negde.

Link to comment

Pa da, al na primer ako poredis sa nevadom, alabamom i ostalih 45 drzava, vi ste skuplji. 

 

CA, HI i NY mislim da su najskuplji.

 

Racunaj da se ovde i kilometraza vise predje nedeljno nego kod vas, cesce se sipa. Za nas je 50km mala beba dnevno (ne ja licno i u najbizi vremenima sve sam imala srece da mi je blizu) 

Edited by mustang
Link to comment
22 minutes ago, Filozof manijak said:

Ipak sam se naterao da sam izračunam :D

Ispada da je kod nas galon evrodizela oko 5.07 doloresa (ako sam pravilno uradio konverziju).

Tu smo negde.

 

Ako se misli na Srbiju, pre će biti da je oko 6,1 dolara

Link to comment

U pravu si, ja sam konvertovao u evre umesto u dolare :isuse:

Šta je devizni uvozni refleks.

 

Dakle, kod nas je galon dizela negde oko 6.2 dolara. Dobrano šijemo cenom.

 

Nije mi jasno šta vi Ameri kukate :fantom:

 

 

Link to comment
56 minutes ago, mustang said:

Vi predjete za nedelju dana minimum ono sto mi predjemo za 3

 

Vi samo za razliku u nabavnoj ceni možete da uzmete jedno 2000 galona :tongue:

Edited by Time Crisis
Link to comment
16 hours ago, papapavle said:

Full-serve $/gal skuplje od self-serve? Šta uključuje, blowjob while we pump?

 

Uostalom, cena benzina ovde je uvek bila veštački niska - što skuplje, to bolje, pa ti razmišljaj da li je stvarno bilo neophodno da kupiš nekog 5.7L guzzlera.

Kako vjestacki niska? Upravo obrnutno - u Evropi je vjestacki visoka jer se na troskove rafiniranje i distribucije nakaci milion poreza. A povecanje poreza ce prije svega biti udar na sitorinju.

 

- - -

 

7 hours ago, mustang said:

 

Ja se ozbiljno razmisljam da promenim auto za elektricni neki suv jer vec drugi, treci put idem na pumpu i nema mog benzina 91. Ne moze da bude nestasice kad ih ovde preradjuju. 

Ionako mislim da ce za 10godina najkasnije ovde svi novi auti biti elektricni. 

Cekaj tek da vidis nestasice struje kad vam kljakavi PG&E bude uvodio rolling black outs. 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...