Jump to content
IGNORED

Bajden - jedno staro i očekivano presidency?


theanswer

Recommended Posts



 
Na kraju ce opet ispasti da nije bilo zlih i prljavih Turaka, Slovena i ostalih divljih hordi azijatskih podljudi nobles Evropa nikad ne bi mrava zgazila tako lepa i civilizovana i nadasve demokratska, ko li nas samo zavadi mamicu im njinu necivilizovanu...
 


Ne znam gde si ti izvukao da sam ja to rekao? I te kako sam upoznat sa genocidom nad narodima Herero i Namakva od strane Nemaca. I tu su se jadni izvinuli™ sto godina kasnije i naravno odbili da plate bilo kakvu odštetu. Tema je bila genocid nad Jermenima i kako su Nemci primenili metode koje su Turci primenili 25 godina ranije... nisam ni napisao ni pomislio da su oni tako lepi i civilizovani od Turaka ili Slovena? videli prvi put genocidnu politiku pa rekli e pa možemo i mi ovako. Da su ikada bili civilizovani ne bi s desio ni genocid u Namibiji niti holokaust nad Jevrejima. Svakako debeo offtopic gde mu mesto nije, pobrisaće nam sve...


Sent from my M2002J9G using Tapatalk

  • Hvala 1
Link to comment

Nije komentar na tebe nego na clanak koji si linkovao. Izvinjavam se ako je ispalo kao da tebi prebacujem.

Htedoh reci da je super to sto su se konacno setili zapadnjaci da priznaju genocid nad Jermenima, dugo godina su cutali o tome jer nisu zeleli da antagonizuju Tursku kao potencijalnog saveznika protiv "crvene posasti". Ocigledno je da je Erdogan za ovo kratko vreme uspeo da ispuca politicki kredit i da Turska od cvrstog saveznika polako postaje jos jedan bauk poput Rusije, Irana itd. Ali ako ce to ispravljanje stogodisnje istorijske nepravde prema Jermenima da se radi na ovakav nacin, da se iskoristi kao jos jedna prilika za revizionisticko pranje savesti Nemacke i generalno Evrope onda bojim se da dzaba krecimo jer ko sto rece Santajana (parafraziram) - onaj ko nije kadar da upamti proslost osudjen je da je vecito ponavlja. Tako da se mi bolje spremimo za sledeci genocid, nista se nije naucilo iz ovog do sada.

Link to comment
14 minutes ago, Radoye said:

...

Dzaba ti trud: mladi, lepi, pametni i nadasve demokratski usmereni dive se sjajnom potezu...

Niko ih, doduse, nije naucio da iole upucenom coveku nije potreban nikakav Bajden da zvanicno prizna :isuse: da se, eto, pre oko 100 godina u Turskoj Jermenima dogodilo nesto strasno.

Vaznije im je da je to strasno, stravicno, dobilo ime.

A jos je vaznije sto ih niko naucio nije koliko su ogavni ovakvi potezi kada su u funkciji dnevne, tekuce politike, kada Erdoganovoj Turskoj treba udarati gvintovetm...

Sto ne pitaju a zasto to nije bio priznat :isuse: genocid u vreme dok je Turska bila najpouzdaniji saveznik, oslonac, kamen temeljac juznog krila NATO-a?

 

Ili, sta, mozda ce podjednako sjajan :isuse: potez da bude kada se za 50-ak godina, ako ne i duze, lupe po celu i priznaju kazu jebote, pa mi onomad kada ono primasmo Hrvatsku u NATO, sve uz fanfare i slavljenje temeljnih vrednosti, ne pitasmo kud joj se dede nekoliko stotina hiljada stanovnika....

  • +1 2
  • -1 2
Link to comment
51 minutes ago, arheolog1981 said:

Da su ikada bili civilizovani ne bi s desio ni genocid u Namibiji niti holokaust nad Jevrejima.

E, jebiga :) 

Kunst i jeste u tome sto jesu bili civilizovani, spadali u sam vrh: pretpostavljam da ne moram da nabrajam njihova istinska civilizacijska dostignuca.

Toliko civilizovani - nisam ironican - da su posao tehnoloski usavrsili u skladu sa najvisim tehnoloskim dostignucima naseg vremena...

JATopfund-Sohne-Erfurt.jpg

Link to comment
18 minutes ago, namenski said:

Dzaba ti trud: mladi, lepi, pametni i nadasve demokratski usmereni dive se sjajnom potezu...

Niko ih, doduse, nije naucio da iole upucenom coveku nije potreban nikakav Bajden da zvanicno prizna :isuse: da se, eto, pre oko 100 godina u Turskoj Jermenima dogodilo nesto strasno.

Vaznije im je da je to strasno, stravicno, dobilo ime.

A jos je vaznije sto ih niko naucio nije koliko su ogavni ovakvi potezi kada su u funkciji dnevne, tekuce politike, kada Erdoganovoj Turskoj treba udarati gvintovetm...

Sto ne pitaju a zasto to nije bio priznat :isuse: genocid u vreme dok je Turska bila najpouzdaniji saveznik, oslonac, kamen temeljac juznog krila NATO-a?

 

Ili, sta, mozda ce podjednako sjajan :isuse: potez da bude kada se za 50-ak godina, ako ne i duze, lupe po celu i priznaju kazu jebote, pa mi onomad kada ono primasmo Hrvatsku u NATO, sve uz fanfare i slavljenje temeljnih vrednosti, ne pitasmo kud joj se dede nekoliko stotina hiljada stanovnika....

 

"Reči ne mogu da promene ili da prepišu istoriju. Nemamo šta da učimo o sopstvenoj prošlosti od bilo koga. Politički oportunizam je najveća izdaja mira i pravde. U potpunosti odbacujemo ovu izjavu zasnovanu isključivo na populizmu"

mogao si lepo da trazis od Mevluta da se potpises i ti ili da ga bar retvitujes.

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, 3opge said:

 

"Reči ne mogu da promene ili da prepišu istoriju. Nemamo šta da učimo o sopstvenoj prošlosti od bilo koga. Politički oportunizam je najveća izdaja mira i pravde. U potpunosti odbacujemo ovu izjavu zasnovanu isključivo na populizmu"

mogao si lepo da trazis od Mevluta da se potpises i ti ili da ga bar retvitujes.

Eto, zajebah se, ko mi kriv kada nisam clan tvitera.

Al' neka je vama srce na mestu, a savest mirna, skinuli ste jos jednu tesku temu, adaktirali je takoreci... 

A uvaljivanje, da ne kazem ucitavanje poput ovog gore, pa jebiga: moglo je to i bolje... :fantom: 

Link to comment
13 hours ago, Radoye said:

Nije komentar na tebe nego na clanak koji si linkovao. Izvinjavam se ako je ispalo kao da tebi prebacujem.

Htedoh reci da je super to sto su se konacno setili zapadnjaci da priznaju genocid nad Jermenima, dugo godina su cutali o tome jer nisu zeleli da antagonizuju Tursku kao potencijalnog saveznika protiv "crvene posasti". Ocigledno je da je Erdogan za ovo kratko vreme uspeo da ispuca politicki kredit i da Turska od cvrstog saveznika polako postaje jos jedan bauk poput Rusije, Irana itd. Ali ako ce to ispravljanje stogodisnje istorijske nepravde prema Jermenima da se radi na ovakav nacin, da se iskoristi kao jos jedna prilika za revizionisticko pranje savesti Nemacke i generalno Evrope onda bojim se da dzaba krecimo jer ko sto rece Santajana (parafraziram) - onaj ko nije kadar da upamti proslost osudjen je da je vecito ponavlja. Tako da se mi bolje spremimo za sledeci genocid, nista se nije naucilo iz ovog do sada.


Odnos prema genocidu nad Jermenima nije zapadnjacki nego globalni specijalitet da se “strateskim” zemljama poput Turske gleda kroz prste. Nego, da nisi zaboravio nesto:

- State Department prvi put spominje genocid jos 1951 pred Internacionalnim sudom, Kongres sedamdesetih ali ne i predsednik do sada
- SSSR nista, ni da beknu, sezdesetih su skrajnuli par jermenskih politicara jer su podrzali nacionalisticke demonstracije povodom pedeserogosnjice, internacionalno nista

- Duma priznaje 1995. 20 godina posle Kongresa, Putin ga spominje tek pre 5 godina

- Svedska od zapadnih zemalja jos 2000. priznaje a zatim slede parlamenti Nemacke, Francuske, Holandije, UK, itd. pre 15 godina. Vlade priznaju takodje pre nekih 5 godina kao i Rusija

- Kina do sada nije priznala i verovatno nikad nece. 
- Izrael takodje jos nije priznao
Sve u svemu, niko se ovde nije proslavio - sve sami geostratezi. Te geostrategije na drugim topicima poput dogadjaja proleca/leta 1939. izgleda da ne smetaju. Malo manje laznog zgrazavanja i hipokrizije ne bi bilo lose.
 

Edited by Anduril
  • +1 4
Link to comment

Evropski parlament 1987.

@Anduril Jesi li siguran za UK? Na wikipediji (znam nije 100% sigurno) puse da UK nije oriznao genocid. 

Izrael nije priznao ali glavni Rabin jeste.

Edited by borris_
Link to comment
47 minutes ago, Anduril said:


Odnos prema genocidu nad Jermenima nije zapadnjacki nego globalni specijalitet da se “strateskim” zemljama poput Turske gleda kroz prste. Nego, da nisi zaboravio nesto:

- State Department prvi put spominje genocid jos 1951 pred Internacionalnim sudom, Kongres sedamdesetih ali ne i predsednik do sada
- SSSR nista, ni da beknu, sezdesetih su skrajnuli par jermenskih politicara jer su podrzali nacionalisticke demonstracije povodom pedeserogosnjice, internacionalno nista

- Duma priznaje 1995. 20 godina posle Kongresa, Putin ga spominje tek pre 5 godina

- Svedska od zapadnih zemalja jos 2000. priznaje a zatim slede parlamenti Nemacke, Francuske, Holandije, UK, itd. pre 15 godina. Vlade priznaju takodje pre nekih 5 godina kao i Rusija

- Kina do sada nije priznala i verovatno nikad nece. 
- Izrael takodje jos nije priznao
Sve u svemu, niko se ovde nije proslavio - sve sami geostratezi. Te geostrategije na drugim topicima poput dogadjaja proleca/leta 1939. izgleda da ne smetaju. Malo manje laznog zgrazavanja i hipokrizije ne bi bilo lose.
 

Tako je, andurile, majstore: pitanje zlocina, genocida je pre svega pitanje prebrojavanja ko jeste ko nije, sa sve uguravanjem druge strane na stranu podrazumevajucih losih momaka i nabrajanjem njihovih nepodopstina, pominjanjem leta 1939, a nikako rane jeseni 1938... 

To je narocito bitno, najbitnije... :isuse: 

 

Mislim, ima i obican srpski par dobrih izraza za tako nesto, ne samo hipokriziju i lazno zgrazavanje....:puke:

 

 

7 minutes ago, borris_ said:

Izrael nije priznao ali glavni Rabin jeste.

Izvini, a da te pitam od kada to i u kom obliku Drzava Izrael ima glavnog?

I - koliko njegova - ma koliko bio glavni - obavezuje pomenutu drzavu, izrazava njen politicki stav?

Link to comment

Smaras namenski. Ne znam i sta zelis da postignes ili je to samo poslovno negiranje andurilu. Napisao je dobar post da se niko nije proslavio oko ovog priznavanja genocida. 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, borris_ said:

Smaras namenski. Ne znam i sta zelis da postignes ili je to samo poslovno negiranje andurilu. Napisao je dobar post da se niko nije proslavio oko ovog priznavanja genocida. 

Naravno da smaram, sta bi drugo: samo, interesantno je da tu kvalifikaciju (uz sve ostale) dobijem obavezno kada odgovor na pitanje koje postavim - izostane.

A da problematiku genocida svedem, kao anduril u prvom postu na temi na prebrojavanje ko jeste, a ko nije i ko je bio prvi, a ko eskivira, sa sve pominjanjem leta 1939. i prozivanjem - ne pada mi na pamet.

Bas kao sto mi na pamet ne pada da Bajdenovo/americko priznavanje genocida smatram istorijskom prekretnicom u tretiranju genocida, kako proslih tako i buducih...

Izvini... :)

Link to comment
15 hours ago, namenski said:

Dzaba ti trud: mladi, lepi, pametni i nadasve demokratski usmereni dive se sjajnom potezu...

Niko ih, doduse, nije naucio da iole upucenom coveku nije potreban nikakav Bajden da zvanicno prizna :isuse: da se, eto, pre oko 100 godina u Turskoj Jermenima dogodilo nesto strasno.

Vaznije im je da je to strasno, stravicno, dobilo ime.

A jos je vaznije sto ih niko naucio nije koliko su ogavni ovakvi potezi kada su u funkciji dnevne, tekuce politike, kada Erdoganovoj Turskoj treba udarati gvintovetm...

Sto ne pitaju a zasto to nije bio priznat :isuse: genocid u vreme dok je Turska bila najpouzdaniji saveznik, oslonac, kamen temeljac juznog krila NATO-a?

E, nije to to dok se ne kaže GENOCID. Pogotovu dok to ne kaže neko ko je ovlašćen da kaže.

Zar neko stvarno ne shvata da je ovo više povezano s dešavanjma u Turskoj u poslednjih 5 godina, nego s zločinom od pre 105 godina?

Genocid je definisan posle drugog svetskog rata. Ako idemo 105 godina unazad, zašto ne bismo išli 1005? Zašto onda u NDH nije bio genocid? Nemci osudiše Tursku, a preskočiše genocide skorijeg datuma koje su oni pomagali.

Da ne pričam o tome koliko se zloupotrebljava u političke svrhe pa se menja definicija prema potrebi. Holodomor ne može nikako da prođe definiciju, ali nije bitno, jer nam politički odgovara. Da su Rusi/Kinezi doneli špansku groznicu u Evropu garant bi i to bio genocid.

Skoro se za gušenje pobune u Venecueli govorilo da zli predsednik vrši genocid. Termin se sramno zloupotrebljava za dnevnu politiku i degradira.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...