Jump to content
IGNORED

Bajden - jedno staro i očekivano presidency?


theanswer

Recommended Posts

Tu su regrutuju ne samo Ameri vec i bivsi pripadnici legije i slicni. Pricali ljudi iz Legije kako to ide sa njima. Inace to se drzi monpol. Tipa ako francuska kompanija koja radi slican posao, ili ruska(tipa Vagner), pokusa nesto na terenu na kojem operisu amricke placenicke firme, veci deo sveta, polije ih americka vojska iz vazduha kao konkurenciju. Inace para je dobra ali zastita nikakva, nema konjice da dodje da te spasava kao kod regularne vojske. Gine se na buljuk a retko ko to evidentira.

Link to comment
25 minutes ago, pasha said:

Inace para je dobra ali zastita nikakva, nema konjice da dodje da te spasava kao kod regularne vojske. Gine se na buljuk a retko ko to evidentira.

 

Pa mora na nečemu da se uštedi - niži sigurnosni standardi, niža (nikakva) obaveza države da te vadi iz govana... Krvav lebac, jebiga. 

 

Realno je najgora posledica čitavog merc fenomena mogućnost država da peru ruke od konflikta koje sponzorišu. "Mi? Ma gde mi, to neki privatnici, budale!"

 

A onda ti neki Steven Pinker iznese podatak kako danas u svetu više realno i nema mnogo rata, evo vidite na globalnom nivou, broj oružanih sukoba između zaraćenih država je u stabilnom padu već dugi niz godina... a privatne formacije, ne, to nismo uračunali, što pitate?

Edited by Weenie Pooh
  • +1 1
Link to comment
18 hours ago, Indy said:

Na stranu generalna odvratnost ove recenice, ali i tehnicki je usmerena na pogresnu adresu.

skoro svaki Saudijac koji dođe na školovanje u SAD ima ovakvu ili onakvu finansijsku podršku od saudijske vlade, kontakte u ambasadi... možda i bukvalno svaki, bilo da se radi o nekakvom koledž studentu, doktorantu, ili tipu koji dođe samo da uči engleski. veći deo veza koje autor navodi su na tu foru.

 

što će reći, autor ili ne zna kako fercera sa Saudijcima u SAD, ili sere k'o foka.

Link to comment
2 hours ago, ObiW said:

Jel računamo PLO, Talibane, ISIS... u “zaraćene države” ili “privatne formacije”? Pitam za Vinija.

 

Zavisi ko prangija po njima, naravno. (Po kome oni prangijaju manje je bitno.)

Link to comment

@Indy P.S. naravno, nije svaki Saudijac nekakav školarac. ali važi i za ljude koji dođu kao turisti, i njih se velikodušno podržava.

 

https://www.nytimes.com/2020/01/23/magazine/9-11-saudi-arabia-fbi.html

A Saudi woman in San Diego, a close friend of Bayoumi’s wife, received about $70,000 in payments from the wife of Prince Bandar, then the powerful Saudi ambassador to the United States. Although initially intrigued, Washington investigators eventually concluded that the vastly wealthy Bandars often gave money to Saudi expatriates.

Edited by Gandalf
Link to comment
10 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Zavisi ko prangija po njima, naravno. (Po kome oni prangijaju manje je bitno.)

Ne zavisi. za bivšu SFRJ PLO bio legitimni predstavnik palestinskog naroda (ne i države, jer je nemaju) sa kojima smo imali prisne diplomatske odnose. Kada su predstavnici predstavnika palestinskog naroda oteli putnike italjanskog putničkog broda i ubili jednog Amerikanca, utočište su našli, nećeš verovati, u Beogradu. Amerikanci su iz nekog čudnog razloga te ljude smatrali teroristima, ali mi nismo, pa smo ih putili da iz Beograda odlete u nepoznatom pravcu. Za nas su oružane snage PLO bile palestinska vojska pa makar otimali avione i brodove i ubijali civile, za većinu zapadnih zemalja su to bili teroristi. 

Link to comment

Uf, majku im komunističku :mad: Realno je Tito najviše kriv za čitavu izraelsko-palestinsku frtutmu.

 

Sjajno je inače kako kažeš "ne zavisi" (da li je državni entitet ili teroristička organizacija), a onda lepo sam ilustruješ kako zavisi.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
7 hours ago, Weenie Pooh said:

Uf, majku im komunističku :mad: Realno je Tito najviše kriv za čitavu izraelsko-palestinsku frtutmu.

 

Sjajno je inače kako kažeš "ne zavisi" (da li je državni entitet ili teroristička organizacija), a onda lepo sam ilustruješ kako zavisi.

Opet si promašio fudbal. Ne postoji apsolutni kriterijum, kao onaj koji si ti naveo (“zavisi po kom udaraju”). Svaka država za sebe donosi odluku da li su u pitanju “privatne” naoružane formacije (teroristi) ili legitimne naoružane snage (vojska). Zato je i bilo moguće da SFRJ odbije zahtev za izručenje tih Palestinaca.

 

Link to comment
On 16.4.2021. at 20:50, Weenie Pooh said:

@Copi, namešta te ObiW na penal za kad povuku uniforme i ostave samo CIA spooks, defense contractors, i dronove da nadziru stvari :) 

 

Biće seirenja na jesen, ihaj.

 

Pa ostavio sam prostora da se možda i desi, a ne vidim šta bi tu tačno bio razlog za seirenje, mislim ostaje činjenica da su ubijali po Avganistanu još 9 godina nakon obećanja da će da odu

Link to comment
4 minutes ago, ObiW said:

Opet si promašio fudbal. Ne postoji apsolutni kriterijum, kao onaj koji si ti naveo (“zavisi po kom udaraju”). Svaka država za sebe donosi odluku da li su u pitanju “privatne” naoružane formacije (teroristi) ili legitimne naoružane snage (vojska). Zato je i bilo moguće da SFRJ odbije zahtev za izručenje tih Palestinaca.

 

Da čitaš pažljivije, ne bi permutovao "zavisi ko prangija po njima" u "zavisi po kom udaraju". Naravno da svaka (iole nezavisna) država za sebe donosi odluku kako će da tretira tuđe oružane formacije.

 

Moj odgovor na tvoje pitanje (jesu li PLO teroristi ili legitimna vojska) bio je vrlo jasno "kako za koga", ali ne daj da te to spreči da tumačiš stvari naopako i svađaš se sam sa sobom :yawn2: 

Link to comment

 

 

1 hour ago, Weenie Pooh said:

Moj odgovor na tvoje pitanje (jesu li PLO teroristi ili legitimna vojska) bio je vrlo jasno "kako za koga", ali ne daj da te to spreči da tumačiš stvari naopako i svađaš se sam sa sobom :yawn2: 

To si ti sanjao. Odgovor je bio:

22 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Zavisi ko prangija po njima, naravno. (Po kome oni prangijaju manje je bitno.)

Aj ponovo probaj da odgovoriš “vrlo jasno”.

Edited by ObiW
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...