Jump to content
IGNORED

Bajden - jedno staro i očekivano presidency?


theanswer

Recommended Posts

Nisam kvalifikovana. Al ti to ne razumes, obzirom da radis za drugog. 

 

Nesto vas ne stize taj sudnji dan otkako ste sirom otvoreni. Dzabe si vristao i paniku sirio.

 

Ironija sudbine.. ti uzivas kod tvojih neprijatelja republikanaca, za razliku od brace ti koji me drze jos zatvorenu... Do polovine juna za sad. 

Kome je bolje? 

 

(... nevezano za tebe, al ozbiljno su pukli ljudi u los andjelesu.. verovatno ni sire nije bolje.. Vise ne mogu da razlikujem ko je na lekovima a ko na drogama... ) 

 

 

 

 

Edited by mustang
Link to comment
18 minutes ago, mustang said:

Nisam kvalifikovana.

 

Za novcanu pomoc ili za pisanje na politici?

 

Spoiler

spacer.png

18 minutes ago, mustang said:

 

Nesto vas ne stize taj sudnji dan otkako ste sirom otvoreni. Dzabe si vristao i paniku sirio.

 

Sudnji dan dolazi, sudeci po guzvi u Targetu. Kupuju ko da nema sutra, ili ko da im je neko iz helikoptera bacio $2800 pred noge. 

 

18 minutes ago, mustang said:

 

Ironija sudbine.. ti uzivas kod tvojih neprijatelja republikanaca, za razliku od brace ti koji me drze jos zatvorenu... Do polovine juna za sad. 

Kome je bolje? 

 

Ja sam introvertan i meni ne smeta sto ne mogu da ludujem po diskotekama do 2 ujutro. Smeta mi je sto smo poslednji po procentu stanovnistva koje je primilo vakcinu, ali to je do strategije rukovodstva sto nema bas mnogo veze sa tim ko je na vlasti. WVa je recimo prva, TX ako ne poslednji onda pri samom kraju, a obe drzave republikanske.

 

18 minutes ago, mustang said:

(... nevezano za tebe, al ozbiljno su pukli ljudi u los andjelesu.. verovatno ni sire nije bolje.. Vise ne mogu da razlikujem ko je na lekovima a ko na drogama... ) 

 

Nama ovde kazu da ste vi u eleju oduvek bili fiju fiju.

 

A sad ozbiljno, od kad su nas otvorilo skroz, pocele pucnjave ko ranije. Ctizen app mi bio miran dugo vremena sad svako malo brrr brrr. 

 

Link to comment
21 minutes ago, ObiW said:

 

Za novcanu pomoc ili za pisanje na politici?

Za novcanu pomoc

  Reveal hidden contents

spacer.png

 

Sudnji dan dolazi, sudeci po guzvi u Targetu. Kupuju ko da nema sutra, ili ko da im je neko iz helikoptera bacio $2800 pred noge. 

 

Pa i jestr baceno. 

 

Ja sam introvertan i meni ne smeta sto ne mogu da ludujem po diskotekama do 2 ujutro. Smeta mi je sto smo poslednji po procentu stanovnistva koje je primilo vakcinu, ali to je do strategije rukovodstva sto nema bas mnogo veze sa tim ko je na vlasti. WVa je recimo prva, TX ako ne poslednji onda pri samom kraju, a obe drzave republikanske.

 

Kod nas tek od aprila 15.krecu sa general population da se vakcinisu i vec su rekli prvo 50+

 

21 minutes ago, ObiW said:

Nama ovde kazu da ste vi u eleju oduvek bili fiju fiju.

 

A sad ozbiljno, od kad su nas otvorilo skroz, pocele pucnjave ko ranije. Ctizen app mi bio miran dugo vremena sad svako malo brrr brrr. 

 

 

Blago tebi, tek sad krenuli. Nama je kriminal od odlaska nacionalne garde porastao koliko hoces. Izguglaj, bices zaprepascen. Svaku noc nam je pucnjava, vratili fond policiji i povecali snagu al dzaba. Na sve to krenuli beskucnici da upadaju u kuce i stanove. Skoro covek ubijen od 37godina u bas fensi kraju, u bastu mu usao u sred bela dana. 

 

Ovo da su pukli, mislim iskljucivo na ljude koji su donekle bili normalni, ukljucujuci i nase. 

 

 

Link to comment

 

 

2 hours ago, mustang said:

Ovo da su pukli, mislim iskljucivo na ljude koji su donekle bili normalni, ukljucujuci i nase. 

 

 

Pa to malo zavisi, kao što rekoh, od toga da li si introvertna osoba a i od toga da li živiš u stanu ili kući. Da je ovde život skup i da živim u stanu verovatno bih sve ovo teže podneo.

Link to comment

Winie, jel ti bese racunas koliko je Amerikanaca uzelo zdravstveno osiguranje preko ACA? Racunaj da je od 21.1.2021 jos pola miliona na Obamacare, zahvaljujuci mudroj politici normalnog predsednika, koji racuna da je za vreme pandemija jako bitno ne da se tvituje da pandemije nema, nego da se ljudima omoguci zdravstveno osiguranje:

 

https://www.modernhealthcare.com/insurance/more-half-million-americans-gain-coverage-under-biden

 

More than a half million Americans have taken advantage of the Biden administration's special health insurance sign-up window keyed to the COVID-19 pandemic, the government announced Wednesday in anticipation that even more consumers will gain coverage in the coming months.

 

The reason officials expect sign-ups to keep growing is that millions of people became eligible effective Apr. 1 for pumped-up subsidies toward their premiums under President Joe Biden's coronavirus relief legislation. The special sign-up opportunity for Affordable Care Act plans will be available until Aug. 15.

 

Biden campaigned on a strategy of building on the Obama-era health law to push the United States toward coverage for all. As president, he's wasted no time.

Link to comment
1 hour ago, ObiW said:

 

 

Pa to malo zavisi, kao što rekoh, od toga da li si introvertna osoba a i od toga da li živiš u stanu ili kući. Da je ovde život skup i da živim u stanu verovatno bih sve ovo teže podneo.

 

Svejedno je. Okej ovi svi zive po stanovima, zivim i ja. Moj izbor jer me strah u kuci.

Razumem za pare al ne razumem da provede scucuren u cetiri zida, truje se vestima kada može, bukvalno, svaki dan da izadje u setnju. Sto hiking trejlova imamo, plaze, moze da cita knjigu, gleda filmove, igra igrice, uci jezik, instrument... Mi smo ti koji kreiramo realnost. I ja sam introvertna, ne volim guzve, volim kada sam sama, uzivam u samoci a o tisini da ne pricam, volim da sam u prirodi, slusam ptice u pozadini...izgubila sam para i para u februaru i martu, potpuno mi biznis crkao, morala ljude da otpustim, sto mi izuzetno tesko palo jer se vezem za njih, gajim ih ko da su mi deca i ulozila dosta vremena da ih nadjem, istreniram. I opet se okrenula drugim stvarima koje sam primorana bila da radim da bih opstala. 

Onda sam mislila da otvorim drugi biznis, one food trucks (jer je hrana pick-up jedino radila i kada sam shvatila koliko mi para mesecno treba za plate, takse, dozvole - ladno su digli za vreme korone (!!!) - i koliko bih vremena opet morala da uložim i budem odvojena od kuce, digoh ruke. Sad mi je ofis kauc, kuce pored mene, ispade mi bolje nego pre. 

 

Sve ovo sto se kod mene desava, uvek se siri dalje. 

 

Pre neki dan sam rekla jednoj kuckari, psiholog da me ostavi na miru sa vestima i politikom. Ne, navalila da mi objasnjava ovog idiota, ja joj rekoh da sam glasala za trampa u nadi da ce otici, ona dreknu na mene sta je sa mnom. Ja njoj da smanji emocije malo i ode sa nekim drugim da razgovara a onda i da poseti nekog dobroh psihijatra. Luda ludcata! 

Pa da je keanu reeves bio neki zli iki dementni predsednik, pa ne mogu njega i politiku u prvi plan da stavim, ma ni u deseti kada je moj zivot i zivot mojih najdrazih najbitniji.

 

Imamo jedan zivot. 

 

 

  • +1 1
Link to comment

 

Od svih informacija o Bajdenovim aktivnostima i stanju u US nakon inauguracije, meni je i dalje najupečatljiviji ovaj grafikon broja vakcinacija na 100 stanovnika, posebno kad se uporedi sa drugim velikim zemljama. Vrlo lepo objašnjava i zašto je takav kljakav, nesposoban i dementan pobedio svog protivnika upravo glasovima starije populacije (u zemlji u kojoj je dosad od virusa umrlo preko 550000 ljudi).

 

daily-covid-vaccination-doses-per-capita(1).thumb.png.32a8bac29bb599b0720d9728e6894fa3.png

 

National polls show lower white and older support for Trump

 

20201112_Metro_Exit-Polls-Update1.png?w=

20201112_Metro_Exit-Polls-Update3.png?w=

 

There was also less Republican support among older segments of the population: ages 45 to 64 and ages 65 and older. This decrease in Republican support was even more pronounced for 45- to 64-year-old whites: from 28% in 2016 to 19% in 2020 (see downloadable Table A). This is evident in several battleground states.

 

SaE

Link to comment

Tačno sam znao da nećeš dalje od naslova da pročitaš:

 

Experts say that these homemade guns are increasingly being used in crimes. Over 40% of guns being seized in Los Angeles are ghost guns, according to federal firearms officials.

 

 

Link to comment
1 hour ago, ObiW said:

Tačno sam znao da nećeš dalje od naslova da pročitaš:

 

Experts say that these homemade guns are increasingly being used in crimes. Over 40% of guns being seized in Los Angeles are ghost guns, according to federal firearms officials.

 

 

 

:laugh:

 

a sto bas la a ne anchorage, idi bre....

Link to comment

Molba @prisutnima ▪ kultura dijaloga
Demijurzi Sveta ištu veću supstantivnost postova na ovoj strateškoj temi. 
Napomena (izvod iz pravila): "Komunikacija forumaša sa moderatorima treba da se odvija na jednom podforumu Zid Plača..." – tema Imam pitanje za mod tim (ako je zaključana, i samo onda, privatna por.)
  • +1 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...