Jump to content
IGNORED

Bajden - jedno staro i očekivano presidency?


theanswer

Recommended Posts

https://www.usatoday.com/story/news/factcheck/2021/03/02/fact-check-breaking-down-spending-covid-19-relief-bill/6887487002/

 

 

All told, about 15% of the proposal goes to “long-standing policy priorities that are not directly related to the current crisis,” said the Committee for a Responsible Federal Budget, a nonpartisan, nonprofit organization formed to educate the public on federal budget issues. 

 

About 8.5% of the $1.9 trillion, at most, goes to direct containment measures such as vaccines and testing. 

 

About 22% of the total bill comes from the $422 billion set aside for $1,400-per-person stimulus checks. Another 13% ($246 billion) is for extending additional unemployment funding of $400 a week.

 

A combined 12% is going to: 

 

Subsidized COBRA for laid-off workers.

Affordable Care Act subsidies for the next two years.

 

Expanded nutrition assistance to replace school lunch programs during the pandemic.

 

Funding for testing and contact tracing.

 

Disaster Relief Fund increases and covering COVID-19-related funeral expenses.

 

Grants to airlines and contractors to freeze layoffs through September.

 

Defense Production Act funding for medical supplies.

 

Grants for restaurants and bars that have lost revenue in the pandemic.

 

Economic Injury Disaster Loan Advance grants of up to $10,000 per business.

 

Another $519 billion – 27% of the total – is going to state and local governments and schools, much of which will make up losses related to the pandemic and help schools reopen. 

 

If the government and school aid is included in this category, about 85% of the American Rescue Plan is pandemic-related, according to a breakdown by the Committee for a Responsible Federal Budget.

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, ObiW said:

Another $519 billion – 27% of the total – is going to state and local governments and schools

 

 

 

Nije lose, jos kad bi se vidjeli detalji ovoga.

Link to comment
15 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Baš čudno da su to minimalno™ povećanje minimalca prvo uključili u studiju...

 

12 hours ago, Weenie Pooh said:

N-E-W-Y-O-R-K-T-I-M-E-S

 

hm... kako se čudno piše reč studija

 

- - -

 

9 hours ago, ObiW said:

All told, about 15% of the proposal goes to “long-standing policy priorities that are not directly related to the current crisis,” said the Committee for a Responsible Federal Budget, a nonpartisan, nonprofit organization formed to educate the public on federal budget issues.

na neki način, bitniji deo paketa je tih 15% koji nisu vezane za pandemiju. naime... vakcinisanje je uzelo maha, prešli smo 2m dnevno. sa ili bez ovog paketa, ekonomski ćemo oživeti za par meseci.

 

imajući to na umu, par republikanaca su s pravom primetili da demokrate igraju kvarno i ubacuju beneficije koje sa pandemijom nemaju neke veze. finta je u tome da će te beneficije verovatno biti jako popularne, pa republikanci neće biti u mogućnosti da se protive nastavljanju datih beneficija i nakon isteka paketa (aka šok doktrina, koju je ispravno koristiti kada mi to radimo).

 

- - -

 

Voren je jako dobro prošla u severozapadnom delu DC-a gde žive ljudi koji rade u vladi, u Kongresu, na univerzitetima, u mislećim rezervoarima...

 
Link to comment

 

 

Korekcija do mojega, steta vec nacinjenja. 

 

Da ne pominjem da nije bilo recount kao sto se trazilo, vec samo audit i glasanje za i protiv

 

Al dobro, pravda je spora al dostizna. Idemo dalje... 

Edited by mustang
Link to comment
16 minutes ago, mustang said:

 

 

Korekcija do mojega, steta vec nacinjenja. 

 

Da ne pominjem da nije bilo recount kao sto se trazilo, vec samo audit i glasanje za i protiv

 

Al dobro, pravda je spora al dostizna. Idemo dalje... 

Da li si poslušala taj razgovor?

Link to comment
7 minutes ago, mustang said:

Jesam. A ti? 

Naravno

 

Zato me i čudi da misliš da ova korekcija pravi bilo kakvu razliku u onome što se desilo i što smo čuli. 

Edited by Zverilla
Link to comment
9 hours ago, mustang said:

Ja znam sta sam ja cula, ne znam sta mislis da si ti cuo. 

 

WP je nedeljama, mesecima lazno "citirao" 

ako sam te dobro razumeo, ti mislis da time sto su umesto "dishonesty" napisali "fraud" totalno izmenili kontekst i znacenje celog razgovora?

 

 

Link to comment

Ma klasično za novine, iz druge ruke im je preneto šta je neko rekao, a u vesti je prikazano kao neposredan citat. Banalna stvar, ništa dijabolično i zaverenički, nikakva konkretna šteta nije načinjena, ali je na više nivoa neprofesionalno. No kad se tako uzme može se reći da se nekim temama pristupa manje profesionalno i rigorozno, sve dok se sadržaj uklapa u određen narativ ("Tramp je takav i takav" - štampaj). 

Link to comment
10 hours ago, Zverilla said:

ako sam te dobro razumeo, ti mislis da time sto su umesto "dishonesty" napisali "fraud" totalno izmenili kontekst i znacenje celog razgovora?

 

 

 

Ne.. Ja mislim time sto su lazno "citirali" i navodili ljude na zakljucak kako je on trazio da se iskopaju lazni glasovi ( a jasno kaze da ako mogu da provere glasove jer misli da ima neiskrenih-laznih kao sto ima ako bi se uporedili potpisi sa glasovima)... Mediji-wapo zasluzuju 100mil dolara odstetu trampu za povredu ugleda i casti i svake novine za svakog koji objavaljuje citirane lazi anonimnih i ne anonimnih izvora za pet minuta slave. 

 

Ogromna je razlika. 

 

Zao mi je sto tramp nema u svom karakteru ni gram agresivnog pristupa nekim stvarima. Mogao je sve sakom o sto, ko vucic proteste, ovaj to nikad ne bi ucuinio. Postavi nacionalnu gardu, brojte rucno jer smo svi znali da ce biti prevara... Jok.. Covek pacifista, mrava da ne zgazi. A vi se pecate njegov trash talk... :isuse:

 

Bajden 50 dana bez press conference, prelazi se granica, majke umiru po pustinji, decu kupe nepoznati, teroristi prelaze, karteri sljakaju.... Gde je bajden? 

 

 

Gde je Bajden? 

 

Ko vodi ovu zemlju?!? 

 

Edited by mustang
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...