Jump to content
IGNORED

Bajden - jedno staro i očekivano presidency?


theanswer

Recommended Posts

 

Od našeg dopisnika iz Vašingtona:

No more soothing moderate: Biden’s bill reveals big government vision

Bill Clinton, in his 1996 State of the Union address, famously declared that “the era of big government is over”. It was a striking demonstration of the fact that, although a Democrat was in the White House, the economic conservatism championed by Ronald Reagan was still the dominant ideology in US politics.

 

When Joe Biden delivers the first prime-time television address of his presidency on Friday (AEDT), he’s unlikely to announce that “the era of small government is over; big government is back in fashion”. But in Washington, it is.

 

Republicans in Congress have argued that Biden’s $2.5 trillion COVID relief package — which has now passed both the House of Representatives and the Senate — goes well beyond providing pandemic relief.

 

They’re right. Characterising the bill as an economic stimulus package obscures the fact it is the biggest anti-poverty initiative introduced by a Democratic president since Lyndon Johnson in the 1960s.

 

Although he campaigned as a soothing moderate, Biden is very much governing as an ambitious progressive.

 

In dollar terms, Biden’s bill is more than twice as big as the economic recovery package introduced by Barack Obama at the height of the global financial crisis in 2009.

 

It’s equally as expensive as the economic relief package signed into law by Donald Trump almost a year ago when coronavirus cases were beginning to explode and employers began laying off workers en masse.

 

The difference is that Biden’s package homes in on the Americans who need support the most: those in the lowest income brackets. The Urban Institute think tank estimates it will cut the national poverty rate by a third and slash child poverty in half.

 

As well as direct payments for most workers, the bill includes a substantial increase to the child tax credit worth up to $3600 ($4650) per child. That makes a big difference to low- and middle-income families.

 

Americans in the lowest tax bracket are expected to see a 20 per cent increase in their incomes while high earners won’t see much difference at all. That’s a reverse of Trump’s massive tax cuts, where the biggest benefits flowed to wealthy Americans and corporations.

 

Crucially, Biden’s big-ticket items are tangible and easy to understand. That’s a big change from the Obama era stimulus where, in a strange act of wonky self-sabotage, a major tax cut was deliberately designed so that people wouldn’t notice it.

 

Biden’s bill did not receive the support of a single Republican in the House or Senate. In that sense, his vow to bring bipartisanship back to Washington has so far been an epic failure.

 

But viewed from the perspective of American voters, the bill is about as bipartisan as one could imagine in such a divided country. Polls show it is wildly popular, with about seven in 10 Americans and four in 10 Republicans in favour of it.

 

That’s why Republicans and conservative media personalities have spent more time on the culture war over recent week — obsessing on the news that some Dr Seuss books will be discontinued because of racist imagery — rather than attacking the bill.

 

Passing ambitious legislation will only get harder for Biden from here, largely because of the arcane Senate rules that require 60 votes for most bills to become law.

 

But coronavirus cases are on the decline, vaccination rates are increasing and Biden has a big legislative win under his belt. Fewer than 50 days after entering the White House, America’s 46th president has plenty to celebrate.

 

SaE

Link to comment
4 hours ago, Weenie Pooh said:

Ma dobro, vidiš da ne piše čovek za tebe upućenog - svoje panegirike Bajdenu posvetio je samo mustanzici i meni :wub: koji nemamo pojma ni o čemu.

 

Uporan je, mora mu se kapa skinuti za to :lolol:

Navalio ko mutav sa objasnjavanjem

 

Napisa se covek a dovoljno da pogledas sta se desava u stvarnom zivotu i vidis koliko brzo userava stvari.

Sve poskupelo, benzin, hrana, ugasio keystone i 10000 poslova, zajebao kanadu, drama na granici, decu opet u kaveze, insulin opet poskupeo sa 300 na 2100, stock market stidljiv, napadnuta sirija, ogradio belu kucu, jos press conference nije odrzao, uveo zakon da male to female moze na zenske sportove da se takmici, dozvolio ili ce uskoro kljukanje hormonima decu od 5-6 godina ako hoce pol da promene....o ceku od 2k da ne pricam

 

Znaci sve ono sto je obecao jedino je osvario open borders. 

 

Plus dementan a oni nam prodaju pricu kako muca. Nek izguglaju mog muza koji je otvoreno pricao o svom mucanju, pored mene je od muke prestao. 

Mucanje nije isto sto i demencija. 

 

Mene zanima ko u stvari trenutno vodi ameriku?

 

Najverovatnije obama/klinton jer pusikaricka jos nije stigla do tog nivoa da sastavi slozenu recenicu a da se ne zajebe. 

 

Ne mogu bajdena da vredjam kao sto su trampa sa narandzastim orangutanom, ipak je bajden zrtva u mojim ocima. Seriously. 

Edited by mustang
Link to comment

Ako ste se pitali šta GOPeri rade kada glasaju protiv predloga da se ljudima kojima je ostalo $60 na računu da novčana pomoć, odgovor je: brinu se o pop zvezdi koja na računu ima 60 miliona dolara:

 

https://www.cnn.com/2021/03/10/entertainment/britney-spears-conservatorship-republican-congressional-hearing/index.html

 

 

 Rep. Jim Jordan, a Republican from Ohio, and Republican Rep. Matt Gaetz of Florida called for a congressional hearing on conservatorships. 

 

The two congressmen wrote a letter to House Judiciary Committee Chairman Jerrold Nadler asking that a hearing take place to "examine whether Americans are trapped unjustly in conservatorships."

 

"The most striking example is perhaps the case of multi-platinum performing artist Britney Spears. Since 2008, Ms. Spears has been under a court-ordered conservatorship," they wrote. The judge ruled to keep Jamie Spears as conservator and appointed Bessemer Trust to act as co-conservator of her $60 million estate.

 

Što reče onomad Buš Jr, to je njihova ekipa... “the haves, and the have mores”. Zašto ljudi kao mustang glasaju za njih je misterija. 

Link to comment

Obiw ako si ti cuo da jedno funkcionalno stvorenje mora da ima conservatoship i to deset godina vec kada se na svakih 3-6 meseci obnavlja slucaj i dokazuje, javi mi da im prenesem taj slucaj

 

Ne mozes nista da radis, da ides unrestoran, da kupujes, da sisas kosu... Apsolutno nista. 

 

Edited by mustang
Link to comment
47 minutes ago, ObiW said:

Što reče onomad Buš Jr, to je njihova ekipa... “the haves, and the have mores”. Zašto ljudi kao mustang glasaju za njih je misterija. 

Nije misterija, kao vlasnik malog biznisa ona ima predispozicije da glasa desno, još kad joj Mardokovi mediji malo dosole da će neka promena u oporezivanju pored tri debela gradska vijećnika da zakači i nju, vrisci nikad kraja. Dešava se i ovde gde su razlike mnogo manje, a kako neće tu. Jeste smešno, meni mustang deluje kao neka bela Južnoafrikanka koja se žali po dolasku u Australiju da je ovde sve skupo i da ništa ne valja.

 

SaE

  • +1 3
Link to comment

 

1 hour ago, mustang said:

Mene zanima ko u stvari trenutno vodi ameriku?

 

Najverovatnije obama/klinton jer pusikaricka jos nije stigla do tog nivoa da sastavi slozenu recenicu a da se ne zajebe.

 

 

Link to comment
1 hour ago, Gojko & Stojko said:

Nije misterija, kao vlasnik malog biznisa ona ima predispozicije da glasa desno, još kad joj Mardokovi mediji malo dosole da će neka promena u oporezivanju pored tri debela gradska vijećnika da zakači i nju, vrisci nikad kraja. Dešava se i ovde gde su razlike mnogo manje, a kako neće tu. Jeste smešno, meni mustang deluje kao neka bela Južnoafrikanka koja se žali po dolasku u Australiju da je ovde sve skupo i da ništa ne valja.

 

SaE

 

Ja bih glasala za tulsi jer je od pocetka bila moj kandidat. Toliko koliko sam desno.

 

Nije uopste moj problem privatan bizis vec kvalitet zivota nize i srednje klase

 

A ti da poradis na kadru ;)

Edited by mustang
Link to comment
4 hours ago, mustang said:

 

Ja bih glasala za tulsi jer je od pocetka bila moj kandidat. Toliko koliko sam desno.

 

Nije uopste moj problem privatan bizis vec kvalitet zivota nize i srednje klase

 

A ti da poradis na kadru ;)

 

Jao koje proseravanje, ti bi kao glasala za jednu Tulsi, ali pošto su je zle demokrate i deep state zaobišli, preskočila si sve moguće opcije i zaključila da je najbolji kandidat posle nje najveći idiot i egomanijak kojeg je američka politika dosad izrodila, koji laže i kad laže, bezobrazno krade, trpa pare svojim pajtosima milijarderima u džepove, a nižoj i sredjnoj klasi preporučuje da piju varikinu... 

 

Svaka čast za logiku.

 

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, braca said:

 

Jao koje proseravanje, ti bi kao glasala za jednu Tulsi, ali pošto su je zle demokrate i deep state zaobišli, preskočila si sve moguće opcije i zaključila da je najbolji kandidat posle nje najveći idiot i egomanijak kojeg je američka politika dosad izrodila, koji laže i kad laže, bezobrazno krade, trpa pare svojim pajtosima milijarderima u džepove, a nižoj i sredjnoj klasi preporučuje da piju varikinu... 

 

Svaka čast za logiku.

 

 

Idi na pocetak izbora pa vidi za koga sam bila. Sve ubelezeno. 

 

Smarate me vise sa trampom. Razumem da ste isfrustrirani na licnom nivou a sad ga nema, oteran sa svih platformi, kako izbaciti te silne frustracije?!? Zajebano :) brale ;)

 

Obiw prolupao sa bajdenom, mucenik ga drzi ko da je iz biblije izasao :lolol:

 

 

Ne vredjam se i ne sokiram se na trampovu "non pc"retoriku. Gledam ljude po akciji, a ne sta pricaju. Obzirom u kakvim je okolnostima bio okruzen, trampara je odlican bio. Po meni cak previse popustljiv i totalni pacifista prema" neprijateljima" 

 

 

Jak sam tramparos kad ste vi vise pogodjeni nego ja :lolol:.. Sanjate ga. 

 

Al 2022 ce da bude disko... Jedva cekam to pozoriste da gledam... Praise the Lord! 

Edited by mustang
Link to comment

Mustangice, znam da si u početku potezala Tulsi, al mi nije jasan mentalni sklop da posle nje predješ na narandžastog. Otprilike kao da odeš u restoran, naručiš omiljeno jelo, konobar kaže žao mi je nema, pa ništa onda, dajte mi pitu od govana… 

 

A za 2022 ćemo još videti, ti si beše predvidela i da će narandžasti da rasturi prošle godine… a da, pokrali ga zli meksosi koji su glasali poštom… 

 

Link to comment

u neku ruku predvidjanje da ce tramp rasturiti nije pogresno, izolovano gledano, jer je dobio puno vise glasova nego na prethodnim izborima na kojima je pobedio

 

5fb54f3f7b94e80011de9ba3?width=700&forma

Link to comment
5 hours ago, braca said:

Mustangice, znam da si u početku potezala Tulsi, al mi nije jasan mentalni sklop da posle nje predješ na narandžastog. Otprilike kao da odeš u restoran, naručiš omiljeno jelo, konobar kaže žao mi je nema, pa ništa onda, dajte mi pitu od govana… 

 

A za 2022 ćemo još videti, ti si beše predvidela i da će narandžasti da rasturi prošle godine… a da, pokrali ga zli meksosi koji su glasali poštom… 

 

 

Naravno da je rasturio, tu dileme nema. Ova kradja izbora je cist organizovan kriminal. 

 

Ti si video govno a ja potencijal da moze da uradi bolje od ostalih. 

 

Ne znam sto me cimas ponovo oko ovoga, mislim da sam dosta jasna od samog pocetka bila. Bilo pa proslo. Jaci su bili, beskrupulozniji, dozvolio je da bude pokraden. 

 

Predvidjam totalnu dominaciju gop za dve godine i opasna hapsenja u sledecih pet sa obe strane, fbi, doj, itd. 

 

Nove, mlade struje gop dolaze, novi mladi razumniji dnc dolaze, pun im kurac ovog navodno dnc-gop rata gde jedino radnik ispasta. 

 

 

 

Ako ce ti biti lakse, vise necu ici na izbore dok god se ne uvede voter ID 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...