Jump to content
IGNORED

Bajden - jedno staro i očekivano presidency?


theanswer

Recommended Posts

1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Izvini, moja greška. Shvatio sam da o letos pričaš a ne o 5. oktobru. 
 

Ali ipak ne bih upoređivao Minhen i Vašington. Zanimljiva ideja ali mislim da ipak ne stoje paralele. 

Odgovarao je na moj post u kom sam govorio o događajima za vreme Vučića. Upad u skupštinu, posle upada u televiziju i opsade predsedništva. Naveo sam to kao primer upada u skupštinu koji nije bio značajan.

5.X bilo je sve suprotno od ovog u SAD. Široka politička podrška, dobra logistika, postojanje jasnog cilja, pa i dilovi s policijom i podrška spolja. Naravno i masovnost je bila  mnogo veća, čak i u apsolutnim brojevima.

Dakle,  nisi ti pogrešio.

Link to comment
2 minutes ago, Redoran said:

 

Ako i kada ti ludaci budu sprovodili pravi puč, neće nikakve mase zaluđenika upadati u institucije izvršne vlasti nego će to uraditi regularne jedinice vojske i čitava stvar će biti koordinisana sa Pentagonom koji će u tom trenutku biti uzduž i popreko prošaran ludacima istog kalibra.

 

Pričali smo već o definiciji ovoga što je Tramp uradio i mislim da je napad na ustavni poredak odnosno narušavanje istog sasvim odgovarajuća klasifikacija. Ovo je pogotovo važno ako neko zaista želi da stvar istera pred sudom ili nekom ozbiljnom istražnom komisijom. Frljanje terminima tipa puč, veleizdaja i tome slično, samo će umanjiti šanse da se to istera kako treba.


najiskrenije mislim da je razlog za korišćenje termina “puč” (barem u medijima) njihovo neiskustvo i ukenj u gaće od onoga što se desilo, a što je bilo nezamislivo da može da se desi u SAD. 

Link to comment
43 minutes ago, Skyhighatrist said:

Ovi američanski prezidenti svi otišli na kvasinu...

 

Slike su fotošopovane.

 

Quote

British GQ Gave Joe Biden A Badly Photoshopped 'Makeover' And Everybody Hates It!

https://perezhilton.com/joe-biden-british-gq-cover-story-photo-shoot-reaction/

 

Quote

So, in a bid to celebrate the new president’s excellent way with pants, sweaters and sneakers – but also the fact that we no longer need to look at the giant orange buffoon in his two-legged body bags day in, day out – we thought we’d give Biden the all-American makeover of his (but really our) dreams. 

https://www.gq-magazine.co.uk/fashion/article/joe-biden-makeover

 

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment
21 hours ago, ObiW said:

 

 

Imaš minus zbog fejk njuza, znači ovo iz tvita ne odgovara situaciji. Heris je dodala za glas samo za početak jednog procesa koji možda ako sve demokrate budu za, a Mančin je rekao da ima ogromne rezerve će negde tamo u martu da rezultira možda tim zakonom oko kovida koji obuhvata još gomilu stvari. Tako da u najmanju ruku je tvit misleading, a realno je totalni fejk njuz. 

Link to comment

Opusti se, bitno je da se D ne pecaju na gluposti tipa “umereni republikanci predložili alternativno rešenje, hajde da gubimo vreme oko toga”. Cepaj svoje rešenje i brini samo o glasovima svoje partije, me likes.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...