Jump to content
IGNORED

Bajden - jedno staro i očekivano presidency?


theanswer

Recommended Posts

2 minutes ago, ObiW said:

Da je bio komunizam (to jest socijalizam sa komunistickom partijom na vlasti) a ne kapitalizam, sad bi na ulici zaustavljali autobuse GSBa i vakcinisali sve redom, SKK sloboda izbora, govora i taj luksuz koji nam ne treba u vanrednom stanju.

 

Problem sa socijalizmom kojim upravlja komunisticka partija je taj sto je to odlicno drustveno uredjenje u vanrednim okolnostima. Znaci vrsi posao prvih 10 godina posle svetskog ili gradjanskog rata, a posle toga postaje reakcionarna vlast koja ili potpuno sjebe ekonomiju/standard zivota, ili se sama se urusi. 

 

Tako da jeste, u pravu si, bolje bi ne-kapitalisticko drustvo reagovalo na pandemiju. Problem je zivot u takvom drustvu pre i posle pandemije. 

 

 

 

osim sto je ovo boldovano iluzija

 

probaj ti tamo da govoris protiv establismenta i videces koliko ce da se cuje tvoj glas ili probaj da ostajes tamo bez posla (ili da radis neki posao samo za prezivljavanje) i videces kakav ce ti biti kvalitet zivota

Link to comment
3 minutes ago, black mirror said:

 

osim sto je ovo boldovano iluzija

 

probaj ti tamo da govoris protiv establismenta i videces koliko ce da se cuje tvoj glas ili probaj da ostajes tamo bez posla (ili da radis neki posao samo za prezivljavanje) i videces kakav ce ti biti kvalitet zivota

 

Cuj, ti ces da me ucis kako je u socijalizmu :rolf:.

 

Ja sam ziveo onomad onamo ™ u vreme socijalizma u SFRJ i sad zivem tamo™ u vreme kapitalizma i znam veoma dobro razliku  iz prve ruke. Ma samo ti je dovoljno da uporedis kako se ljudi odnose prema slobodi govora u ta dva sistema. Prva reakcija kada kazes nesto protiv establishmenta u socijalizmu (diktator i njegova svita) je dolazila od samog naroda, to jest od tvojih dobronamernih drugova i rodjaka "cuti, ne pricaj to, nastradaces". Narod je prosto bio uplasen da kaze sta misli. Mi smo slusali Azrine ploce i lozili se sta im je to Dzoni rekao u lice, cuj "mrtvi fazani lete" vau. Sad nekom da das tu plocu nema sanse da bi rastumacio sta je pisac hteo da kaze. Kritika vlasti je bila u sedam slojeva, i samo onaj ko ume da cita izmedju redova je razumeo o cemu se tu radi.

 

Toga ovde™ nema. Pola naroda™ misli da je predsednik ili Fidel Kastro ili Musolini licno, u zavisnosti od toga ko je trenutno na tom polozaju, i ne ustrucava se da to kaze, uzivo, u blogu, na televiziji.  

 

Link to comment
1 minute ago, ObiW said:

 

Cuj, ti ces da me ucis kako je u socijalizmu :rolf:.

 

Ja sam ziveo onomad onamo ™ u vreme socijalizma u SFRJ i sad zivem tamo™ u vreme kapitalizma i znam veoma dobro razliku  iz prve ruke. Ma samo ti je dovoljno da uporedis kako se ljudi odnose prema slobodi govora u ta dva sistema. Prva reakcija kada kazes nesto protiv establishmenta u socijalizmu (diktator i njegova svita) je dolazila od samog naroda, to jest od tvojih dobronamernih drugova i rodjaka "cuti, ne pricaj to, nastradaces". Narod je prosto bio uplasen da kaze sta misli. Mi smo slusali Azrine ploce i lozili se sta im je to Dzoni rekao u lice, cuj "mrtvi fazani lete" vau. Sad nekom da das tu plocu nema sanse da bi rastumacio sta je pisac hteo da kaze. Kritika vlasti je bila u sedam slojeva, i samo onaj ko ume da cita izmedju redova je razumeo o cemu se tu radi.

 

Toga ovde™ nema. Pola naroda™ misli da je predsednik ili Fidel Kastro ili Musolini licno, u zavisnosti od toga ko je trenutno na tom polozaju, i ne ustrucava se da to kaze, uzivo, u blogu, na televiziji.  

 

 

iluzija koju vam prodaju i koju kupuju ljudi ko ti

 

realnost je malo drugacija i ovi zadnji izbori su najbolji primer, ucutkas bukvalno pola nacije i postavljas marionetu establismenta za predsednika (i to jedva pored cele te cenzure), i to lika koji ne da nije bio zainteresovan da postane presednik nego koji nije bio uopste zainteresovan za politiku posle smrti njegovog sina

 

e da su komunisti znali ove fore na vreme, umesto jednog propagandnog centra, jedne drzavne televizije ili novine imali milion malih koji se razlikuju u nijanse ali svi propagiraju komunizam...ohooo. da si ti ziveo na nekom takvom svetu branio bi taj rezim zivotom jer imas slobodu govora i slobodu izbora (tv769 su zlocinci a kanal 549 su nasi)

Link to comment
22 minutes ago, black mirror said:

 

iluzija koju vam prodaju i koju kupuju ljudi ko ti

 

realnost je malo drugacija i ovi zadnji izbori su najbolji primer, ucutkas bukvalno pola nacije i postavljas marionetu establismenta za predsednika...

 

A marioneta jebe ne vadi, i to vas najvise boli. :heart: Uopste niste ocekivali da ce da bude ovoliko drugaciji od Demokratskih predsednika na koje ste navikli... a navikli ste na Ronald Regan light politicara koji se lozi da sa vama moze da se saradjuje. I od svih takvih dobrocudnih i naivnih, oni izaberu ovog da vam zavlaci svakog dana, plus dvaput nedeljom.  :D

 

Pa rodjace sto ne kazes da te boli sto je Tramp izgubio, ja cu sad sa jos vecim elanom da izvestavam o pobedama Sleepy Joa, i koliko nam je bolje sto je narandzasti orangutan otisao nazad u svoj zooloski vrt u Floridi. Meni se zbog takvih kao sto ste ti i mustang zivot naglo prolepsao posle izbora u novembru. Vase skrgutanje zubima, kletve i jecaji su muzika za moje usi... a zurka je tek pocela.  Evo i Fox News se trudi bezuspesno da  zavuce Teflon Dzou, pa je ipak moralo da padne jedno izvinjenje:

 

Fox News host admits his show was wrong about Biden limiting red meat consumption

 

Quote

Roberts had falsely claimed on Friday that the study -- which is not connected in any way to Biden's actual policies -- found that people need to "say goodbye to your burgers if you want to sign up to the Biden climate agenda." As Roberts spoke on Friday, Fox aired a graphic that claimed "Biden's climate requirements" are to "cut 90% of red meat from diet, max 4 lbs per year, one burger per month."

 

Ali pazi... 'Bajden hoce da nam zabrani da jedemo meso". :rolf: Pa jebote ko mala deca. 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

nego, ironicno reakcija na pandemiju ovog divljog kapitalistickog sistema ispao najgora opcija bas za ovaj divlji kapitalizam

 

bilo koji drugi sistem, komunizam, fasizam, mesavina ovih prethodnih, ili nesto sasvim trece...moze cak i fckng serijat, bilosta koje ima i malo logike. ovo ce da zvuci kao kako mali perica zamislja ovaj svet ali vec prvog dana pandemije bi se zatvorili sve drzavne granice, svi gradovi bi bili u karantinu mesec dana, vojska na ulice bi imala kontrolu, najbolji svetski naucnici bi radili na razvoju vakcine i imali bi samo jednu vakcinu i ne bi nikoga bilo briga za naziv vakcine (da li se naziva rajfajsen ili idiotsko - spjutnik...moze i 'miralem' samo da je efikasna), umesto proizvodnje tableta, vibratora i selfie stapova krenula bi masovna proizvodnja vakcina i vakcinisali bi celo covecanstvo za tih mesec dana, danas pandemija bi vec bila proslost i ne bi smo govorili o ekonomskim posledicima ove pandemije, mislim bas ono za sta se brine divlji kapitalizam

 

 

ali ne, ubedili su nas da je najbolje resenje da zrtvujemo svoje majke i babe koje su nam svakodnevno cistili prljave guze i zrtvovali svoje zivote za nas. mislim ako hocemo da nam kamera telefona bude 167 megapiksela umesto bednih 135 megapiksela mora nesto da se zrtvuje

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, ObiW said:

 

A marioneta jebe ne vadi, i to vas najvise boli. :heart: Uopste niste ocekivali da ce da bude ovoliko drugaciji od Demokratskih predsednika na koje ste navikli... a navikli ste na Ronald Regan light politicara koji se lozi da sa vama moze da se saradjuje. I od svih takvih dobrocudnih i naivnih, oni izaberu ovog da vam zavlaci svakog dana, plus dvaput nedeljom.  :D

 

Pa rodjace sto ne kazes da te boli sto je Tramp izgubio, ja cu sad sa jos vecim elanom da izvestavam o pobedama Sleepy Joa, i koliko nam je bolje sto je narandzasti orangutan otisao nazad u svoj zooloski vrt u Floridi. Meni se zbog takvih kao sto ste ti i mustang zivot naglo prolepsao posle izbora u novembru. Vase skrgutanje zubima, kletve i jecaji su muzika za moje usi... a zurka je tek pocela.  Evo i Fox News se trudi bezuspesno da  zavuce Teflon Dzou, pa je ipak moralo da padne jedno izvinjenje:

 

Fox News host admits his show was wrong about Biden limiting red meat consumption

 

 

Ali pazi... 'Bajden hoce da nam zabrani da jedemo meso". :rolf: Pa jebote ko mala deca. 

 

 

 

 

da ti nacrtam, svako ko ne moze da dobije jebenog trampa sa 9:1 znaci da nesto nije u redu. a ako neko jedva dobije protiv trampa za samo par procenata i pored masovne cenzure i propagande onda znaci da definitivno nesto ne valja

Link to comment

 

Quote

John Kerry, the U.S. special envoy for climate change, is facing calls for his resignation from Republican lawmakers and pundits for reportedly discussing Israeli military operations with Iran’s foreign minister when he served as then-President Obama’s secretary of State.

 

I sve to na osnovu necega sto je procurelo (sa iranske strane?)... Dobro da Iranci nisu 'procureli' nesto za Bajdena, sreca i njegova i nasha, ne? :)

 

Link to comment

Još malo pa će da nas ubedjuje da je oduvek bila za Bajdena, Sydney Powell style, “niko pametan nije trebalo da veruje u ono što sam rekla”… 

Link to comment
5 hours ago, braca said:

Još malo pa će da nas ubedjuje da je oduvek bila za Bajdena, Sydney Powell style, “niko pametan nije trebalo da veruje u ono što sam rekla”… 

 

Nikad u zivotu.

/mod edit/

Edited by Krošek
moderacija oftopik
Link to comment

So much win, it's boring... 

 

Biden to raise minimum wage for federal contractors to $15 an hour

 

Quote

Two months after his effort to raise the federal minimum wage to $15 an hour ran into the Senate parliamentarian buzz saw, President Joe Biden is set to use his executive powers to hike the pay of hundreds of thousands of federal contract workers.

 

The President is expected to issue an executive order on Tuesday that increases contract workers' hourly minimum wage to $15 in early 2022, up from the current $10.95. It eliminates the tipped minimum wage, now $7.65 an hour, by 2024 and ensures that federal contract workers with disabilities also receive a minimum of $15 an hour.

 

Agencies will need to incorporate the $15 minimum wage in new contract solicitations starting January 30 and to implement the threshold in new contracts by March 30. Agencies must implement the higher wage in existing contracts when they are extended, which often happens annually.

 

The wage will be adjusted yearly based on the increase in inflation.

 

Spoiler

spacer.png

 

Edited by ObiW
Link to comment
14 hours ago, ObiW said:

Problem sa socijalizmom kojim upravlja komunisticka partija je taj sto je to odlicno drustveno uredjenje u vanrednim okolnostima. Znaci vrsi posao prvih 10 godina posle svetskog ili gradjanskog rata, a posle toga postaje reakcionarna vlast koja ili potpuno sjebe ekonomiju/standard zivota, ili se sama se urusi.

Napreduje se po Amerikama, nema više "najbolji od svih svetova" priče, sad je socijalizam odjednom postao bolji za vreme kriza, sledeći korak je spoznaja da je socijalizam bolji u svakom smislu uvek i svuda  :fantom:

Link to comment
1 hour ago, palikaris said:

sad je socijalizam odjednom postao bolji za vreme kriza

Znaju onitm to odavno, ali ih sramota da kazu... :D 

Bas kao sto ih je sramota - samo primera radi, onako random - da se sete, prisete i podsete staljinistickih socijalistickih metoda koje su primenjivali tokom WW2 kao sto je zabrana menjanja radnog mesta bez dozvole nadleznog organa...

O socijalistickim poduhvatima poput TVA, vadjenja iz bule velikih, primernih kapitalistickih kompanija ili banaka kada posrnu i to parama poreskih obveznika da ne pricamo...

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...