Jump to content
IGNORED

Bajden - jedno staro i očekivano presidency?


theanswer

Recommended Posts

6 hours ago, Weenie Pooh said:

Ako vas naprave na budalu, šibnite im jedan strongly worded emoji sa podignutom obrvom, a onda opet isto.

Jeste tragikomično, ali ja stvarno ne vidim šta je alternativa. (Mislim, bio je Bernie, ali videli smo kako je to prošlo.)

Link to comment
8 minutes ago, Indy said:

Jeste tragikomično, ali ja stvarno ne vidim šta je alternativa. (Mislim, bio je Bernie, ali videli smo kako je to prošlo.)

Cekaj, hoces da kazes da u tako mnogoljudnoj zemlji ne moze u jednoj od dve partije da se nadje normalan kandidat za predsednika. Tj da normalniji Amerikanac ima samo izbor izmedju Sandersa i Dzoa, te da nema treceg iz iste partije da bude kandidat?! 

 

Gledam jutros snimak Dzo kako ulazi na vrata i ide do mikrofona da da izjavu oko banaka. Tuga da takav covek mora da obavlja javnu funkciju umesto da uziva u penziji :(

Jos mi je tuzbije sto mladi i ljudi srednjib godina imaju nada da ON moze da im vodi drzavu. 

  • +1 3
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
8 minutes ago, x500 said:

Cekaj, hoces da kazes da u tako mnogoljudnoj zemlji ne moze u jednoj od dve partije da se nadje normalan kandidat za predsednika

Neću to uopšte da kažem, naprotiv. Ali, eto - imamo to što imamo.

  • Hvala 1
Link to comment
53 minutes ago, Indy said:

Jeste tragikomično, ali ja stvarno ne vidim šta je alternativa. (Mislim, bio je Bernie, ali videli smo kako je to prošlo.)

 

Nema alternative, mora mašina da se pod punim gasom zakuca u zid, pa ko preživi neka proba ponovo.

  • Tužno 1
Link to comment

Ne znam koji je smajli za "jebi ga", ali računaj da sam ga stavio.

 

Proći će i ovo, kao i sva razna druga sranja koja smo preživeli (bože zdravlja.)

Link to comment
8 hours ago, dragance said:


Najbolje i najjednostavnije objašnjenje ko, kako, kada i zašto:

 

 

 

Nisam znao da je čak 17 demokrata onda glasalo za ovo!

Ponovo, ovde nema nista sto vec @Gojko & Stojko nije postavio (dvaput), samo bez glupavog komicara. Takodje, ovdje nista nema sto odgovara na moje pitanje i takodje vec po treci put moram reci da se slazem s time da je Trumpov "doprinos" razgradnji institucija bio veoma stetan.

 

Ali to sve skupa nije tema. Ili ti hoces reci da predsjednik drzave nije imao ni jedno ovlascenje u domenu izvrsne vlasti da ovo sprijeci? I da po treci put pitam, koji postupak iz njegovom domena mu je Kongres sprijecio?

 

Ili cemo svaki put kad se kriticki osvrnemo na Bidena reakcija biti "a Trump"?

Link to comment
9 hours ago, Weenie Pooh said:

 

vote Blue to save the planet, just keep voting Bluuueee...

 

Sad moram ponovo da branim Bidena.

 

Inflation Reduction Act sadrzi ogromne podsticaja za renewables, i to za kapacitete koji se mjere u terawattima. Problem je u tome sto izgradnja te infrastrukture nije moguca preko noci, niti je trenutna mreza u stanju da omogoci siroku elekrifikaciju vozila i onda jeste potrebno nesto sto ce obezbijediti samodrzivost u prelaznom periodu.

 

 

Link to comment
56 minutes ago, Peter Fan said:

Sad moram ponovo da branim Bidena.

 

Inflation Reduction Act sadrzi ogromne podsticaja za renewables, i to za kapacitete koji se mjere u terawattima. Problem je u tome sto izgradnja te infrastrukture nije moguca preko noci, niti je trenutna mreza u stanju da omogoci siroku elekrifikaciju vozila i onda jeste potrebno nesto sto ce obezbijediti samodrzivost u prelaznom periodu.

 

Prelazni period :D Ne lipši magarče itd.

 

Projekti koji traju decenijama neće biti politički održivi ako direktno lažeš svoje birače i posle ih jebeš u zdrav mozak objašnjavajući kako je tvoj Arctic drilling u stvari dobar za environment jer znate dobre su nam namere, dok je isti taj Arctic drilling poštovanih kolega sa druge strane islea loš jer su njima znate loše namere.

 

Sledeća smena vlasti će da roll back te tvoje tax incentives, zameni ih istim takvim samo u konkurentnom sektoru industrije, i tako u nedogled.

 

Link to comment
3 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Prelazni period :D Ne lipši magarče itd.

Pa mora se odnekud poceti, i IRA je odlican korak u tom pravcu.  Mozemo raspravljati o tome da li dovoljan, da li je zakasnio, itd - ali sam po sebi je izvanredan i tu je Biden uradio odlicnu stvar.

 

 

3 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Projekti koji traju decenijama neće biti politički održivi ako direktno lažeš svoje birače i posle ih jebeš u zdrav mozak objašnjavajući kako je tvoj Arctic drilling u stvari dobar za environment jer znate dobre su nam namere, dok je isti taj Arctic drilling poštovanih kolega sa druge strane islea loš jer su njima znate loše namere.

OK, to moze biti njegov "no more taxes, read my lips" moment, ali to je njegova politicka zaostavstina  u pitanju i nije moj problem. Iz mog ugla to je sveukupno gledano pozitivna vijest, posebno sto je projekat doradjen sa dodatnim garancijama u odnosu na prvobitni plan. Osim ako je neko naivan pa misli da eksploataciju nafte treba prestati sad i odmah. Takvima se nikakvo busenje nece dopasti.

 

3 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Sledeća smena vlasti će da roll back te tvoje tax incentives, zameni ih istim takvim samo u konkurentnom sektoru industrije, i tako u nedogled.

Pa to sto ce mozda neka druga vlast da ukine odredbe IRA, ne znaci da Biden nije trebao ni pocinjati. A ja ni ne mislim da ce biti ukinuti, taman da Trup/De Santis pobijede sutra, (a daleko je od toga da ce pobijediti), jer su vec u tu pricu isle velike korporacije koje ce to pogurati bez obzira ko je na vlasti.

  • +1 1
Link to comment

svaki dan u pauzi setam naokolo i lokalni trumpista je uvek njihao veliku trumpovu zastavu na jarbolu.

poslednja verzija je bila "Take America Back Again Trump 2024"

danas setam i nema zastave.

da li je na pomolu veliko iznenadjenje?

 

 

 

 

Link to comment
×
×
  • Create New...