Jump to content
IGNORED

Kataklizmičke i ostale virusne knjige...


namenski

Recommended Posts

  • 1 month later...

"Metro 2033" Dmitrija Gluhovskog je zaista odličan.

posle je krenuo ceo hajp sa igrama, koliko vidim i film se sprema. 

ali knjiga je jedno vrlo turobno iskustvo sa osnonom premisom zasnovanom na stvarnoj činjenici da moskovski metro jeste i džinovsko nuklearno sklonište.

kasnija dva nastavka su dobra, ali mislim da je prva ipak klasa za sebe.

inače, knjiga je započeta kao serijal blog postova koje je Gluhovski pisao sa nepunih 18 godina. to mu je bila i prva knjiga.

 

Metro_2033_russian_book_front_cover.jpg

  • +1 2
Link to comment

Ja sam probao da citam taj Metro jedared, nisam izdrzao 20 strana, stil mi je tada previse smetao, secam se da je rec "pacov" pomenuta bukvalno 20+ puta na jednoj stranici. Mozda je problem i u prevodu. Dacu mu sansu ponovo u jednom trenutku.

 

Niko da pomene Kinga

 

71bflih27fL.jpg

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Svarog said:

"Metro 2033" Dmitrija Gluhovskog je zaista odličan.

posle je krenuo ceo hajp sa igrama, koliko vidim i film se sprema. 

ali knjiga je jedno vrlo turobno iskustvo sa osnonom premisom zasnovanom na stvarnoj činjenici da moskovski metro jeste i džinovsko nuklearno sklonište.

kasnija dva nastavka su dobra, ali mislim da je prva ipak klasa za sebe.

inače, knjiga je započeta kao serijal blog postova koje je Gluhovski pisao sa nepunih 18 godina. to mu je bila i prva knjiga.

 

Metro_2033_russian_book_front_cover.jpg

 

Nisam uopste ispratila da ima i treci deo! Meni je bio jako zanimljiv taj deo sa stanicama, onda sam istrazivala kako izgleda moskovski metro, a za samu radnju je pomogla i mapa koja je stajala na pocetku knjige (ako se ne varam).

Sam stil pisanja nije za svakog, nije tako bogat, sto verovatno i odgovara tome kako je knjiga i nastala. Cudi me da nije bilo filma do sad.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

mape mogu odlične da se nađu online, gde se vrlo lepo vidi šta koja frakcija unutar metroa drži.

 

mislim da je za stil pisanja @I*m with the pilots u pravu, jeste suvoparan.

što valjda dodaje atmosferi. ceo taj svet mraka, tunela i mutanata kao da ni ne zaslužuje drugačiji pristup.

ne znam, mene je knjiga baš držala.

 

treći nastavak mi recimo nije legao.

uopšte nisam mogao da prihvatim da samo 2 godine nakon dešavanja u prvom delu svi sad trčkaraju po površini, spletkare nešto, furaju džipove, napucavaju se... kad u prve 2 knjige je izlazak bio gotovo ravan samoubistvu. kao da nije isti univerzum. čudno sam se osećao. mada priča, gledana ogoljeno od prethodnih nastavaka, je skroz dobra.

Link to comment
 
Nisam uopste ispratila da ima i treci deo! Meni je bio jako zanimljiv taj deo sa stanicama, onda sam istrazivala kako izgleda moskovski metro, a za samu radnju je pomogla i mapa koja je stajala na pocetku knjige (ako se ne varam).
Sam stil pisanja nije za svakog, nije tako bogat, sto verovatno i odgovara tome kako je knjiga i nastala. Cudi me da nije bilo filma do sad.
Odličan je Gluhovski, posebno prva knjiga i tvist na kraju. Druga mi je bila onako, treću tek treba da preslušam/pročitam.

Što se metroa tiče, ja sam te godine kad sam pročitao prvi deo putovao u Moskvu. Osećao sam se kao domaći sa imenima stanica dok sam ih obilazio i vrteo u glavi gde se šta događalo.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...