Jump to content
IGNORED

Kataklizmičke i ostale virusne knjige...


namenski

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Nije baš virusna ali katakalizmicna: Seveneves od Neal Stephenson

 

Počinje tako da je mesec pukao i time pokrenuo sporu ali neizbežnu katakalizmu na zemlji. Teški i surovi sci fi koji je vremenski smešten u “našu stvarnost”

Edited by Boycie
  • +1 1
Link to comment

Uklapa se u svakom slucaju... :) 

Kada smo se vec zaleteli :D i jedna koja nije bas u okviru teme, u neku ruku je off, ali kao udzbeniktm na mikro planu, pogotovo postkataklizmicnom, moze da posluzi: 

GOSPODAR-MUVA-Vilijem-Golding02.jpg

Link to comment

Postoji li neka dobra novela o globalnom nuklearnom ratu? Ne mislim na "Ratne igre", tu je rat izbegnut. Zanima me nešto što razrađuje političko zaoštravanje situacije koje dovodi do pritiskanja dugmića, i detaljno opisuje samu razmenu ICBM (dakle, da ne pređe odmah na fallout fazu). Zapravo me taj deo o "posle" najmanje i zanima. "Pre" i "tokom" je ono što se traži.

 

Koliko god da zvuči neverovatno, jedan od boljih radova na tu temu dao je Goran Aranđelović u "Četiri slike srpske apokalipse". Mislim da sam taj deo omnibusa pročitao jedno deset puta iznova i mogao bih opet i opet. Ali ipak je to kratka verzija na 40 strana, voleo bih nešto detaljnije na 200-250.

Link to comment
23 hours ago, namenski said:

Kuga me asocirala: jeste da se radi o istoricarutm, ali mozda najjaci opis kuge (one atinske) u svetskoj knjizevnosti....

 

Peloponeski-rat-Tukidid.jpg

 

Slabo se ovo može naći, na Kupindo/KupujemProdajem nema, poslednje izdanje iz 2000. i neke rasprodato po knjižarama. Ima više ovih Džonijevih prepreva iste.

Link to comment
5 minutes ago, Ian Mancunian said:

 

Slabo se ovo može naći, na Kupindo/KupujemProdajem nema, poslednje izdanje iz 2000. i neke rasprodato po knjižarama. Ima više ovih Džonijevih prepreva iste.

Pretpostavljam da pricas o Beogradu/Srbiji: mislim da je pokojni Dereta prestampao jedan hrvatski prevod jos od pre WW1, arhaican poprilicno, ali moze da posluzi barem koliko sam ja video na brzinu...

Kakvih bre prepeva, koji Dzoni? :) 

Edited by namenski
Link to comment
24 minutes ago, namenski said:

Pretpostavljam da pricas o Beogradu/Srbiji: mislim da je pokojni Dereta prestampao jedan hrvatski prevod jos od pre WW1, arhaican poprilicno, ali moze da posluzi barem koliko sam ja video na brzinu...

Kakvih bre prepeva, koji Dzoni? :) 

Džonija Štulića, iz onog njegovog serijala:

 

https://www.delfi.rs/knjige/64780_peloponeski_rat_knjiga_delfi_knjizare.html

Link to comment

Ovu nisam imao prilike da pogledam, za ostale iz serijala mu dođe kao neka Džonijeva obrada i premišljanja teksta.

Možda je neko imao prilike da čita, pa da ostavi komentar.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...