Jump to content
IGNORED

The Undoing


Ajant23

Recommended Posts

The Undoing

 

Nisam ranije stigao da otvorim topik. Lično sam mislio da ga otvorim još pre dva meseca, ali činilo se prerano.

 

Lično meni, ovo je bila najočekivanija serija ove jeseni. Nije teško reći zašto. Kada imaš scenaristu koji ume da piše dijaloge (David E. Kelley), reditelja koji ume da ih režira (Susanne Bier) i vrhunsku glumačku ekipu koja ih izgovara, malo toga još nedostaje.

 

Ispostavilo se da je preko toga došlo još i previše u vidu jednog od vodećih snimatelja današnjice. Anthony Dod Mantle u celoj svojoj dosadašnjoj karijeri nije radio fotografiju celoj sezoni jedne serije. Sarađivao je sa dancima: Larsom von Trierom i Vinterbergom, i dugi niz godina bio snimatelj većine filmova Dannya Boylea što mu je donelo i Oskara. Bio je tu na počecima u "ridikulno asketskim" (sintagma R. Eberta) zahtevima Dogme jednako kao što je nosio nužno ekstravagantne zahteve britanskih hipstera. Obeležio je prvu epizodu serije takvim kadrovima da mi se povremeno činilo da su mi oni sami po sebi dovoljni da uživam gledajući.

 

Sve diše u ovom spoju iskusnog scenariste, dobrog reditelja dijaloga, majstorskog snimatelja i vrhunskih glumaca. Teče pitko i neusiljeno, u nadopunjujućim prelazima ljudi čije se veštine smenjuju, ističu i nikad ne guše ili guraju u stranu jedna drugu.

 

Do sada su emitovane dve epizode i teško mi je reći kakav će celokupni utisak ostaviti serija. Ali, već sada mogu reći da ju je pravo uživanje gledati i da, ako i ispadne fijasko, i pored toga će biti izuzetna.

 

 

  • +1 4
Link to comment
On 27.10.2020. at 0:34, mraki said:

Pogledao pilot The Undoing, deluje prilično zanimljivo.

Šteta što nisam sačekao da se završi, pa da odgledam svih 6 epizoda odjednom.

 

On 27.10.2020. at 8:21, Arkadija said:

Meni je malo prva bila usporena, ali to je,verovatno, zbog upoznavanja sa likovima. Svakako nastavljam da gledam

 

On 27.10.2020. at 14:42, Haralampije said:

Fala za hint, gledace se :thumbsup:

 

On 3.11.2020. at 12:52, mraki said:

The Undoing baš fino vozi, mada ne znam šta planiraju za preostale 4 epizode pošto se do kraja druge dosta toga saznalo.

 

On 3.11.2020. at 12:54, Arkadija said:

Verovatno će da bude svašta. Ovo smo samo čuli njegovu verziju događaja. Očekujem da se polako odmotavaju slojevi i slojevi priče.

 

On 3.11.2020. at 12:58, mraki said:

Svasta smo čuli, nisam očekivao sve to odmah.
A sirota Nikol na sve to baš nije u stanju da se mnogo iznenadi :lolol:

 

On 3.11.2020. at 14:46, Arkadija said:

Iznenadjuje se onoliko koliko joj dozvoljavaju sve plasticne operacije lica. :tongue:

 

On 3.11.2020. at 15:06, mraki said:

Pa na to sam i mislio.

Nekako mi je u Big Little Lies bila dosta uverljivija.

 

Ovo su dosadašnje replike o seriji. U ovakvim slučajevima sam ranije umeo da ih stavim u uvodni post, ali ne znam kako da to uradim na novoj platformi...

  • +1 1
Link to comment

Odgledah i ja tri epizode. Jedini mi Donald S. autentican, ovo dvoje je mucno za gledanje. Nikol je previse plastik da napravi ijednu facijalnu ekspresiju. Slomljena, devastirana zena bez podocnjaka i suza previse je fejk, jedino "logicno" objasnjenje za takav nastup mi je da sve vreme ona stoji iza zlocina. Hju izgleda ko ispljuvak, mislim navikli smo na njegove pacenicke uloge. Kapiram da su hteli high profile glumce, al ovi su zavrsili svoje. Sve u svemu, serija dobro vozi, ima prostora za nagadjanje. 

  • +1 3
Link to comment

i sad treba da čekam 20 dana da se razreši? 

koji zajeb. 

 

za sad je saterlend najsumnjiviji. mada sumnjam da će biti tako jednostavno. 

iz zelenog kaputa je prešla u crveni. videćemo dal će do kraja u crni. 

na snimku cctv se ne vidi boja kaputa, mada pri odlasku na taj benefit noje ni imala kaput. 

 

fino vozeći hudanit. avaj ništa od bindžovanja. 

Link to comment

To je po našem vremenu sutra već. Ako gledaš na HBO-u, mislim da ide paralelno premijera negde oko 3-4 noćas, verujem da ubrzo nakon toga ima i na kisocima. Na HBO GO gde ja gledam čini mi se bude nešto kasnije u toku dana, možda čak i u utorak.

  • +1 1
Link to comment
19 hours ago, nisam ja said:

pardoniram, glup sam. kad izlazi četvrta? 

video sam današnji datum, te očekivao da je to večeras, kad ono treća opet. 

 

danasnji datum za americke serije je nama uvek sutrasnji datum jer se serije emituju uvece, pa dodaj na to 6-9 sati

Link to comment


Samo Hju je definitivno neubedljiv i samo je za one uloge smusenih Engleza, mislim nije da to nisam znala do sada, ali nekako je bas ovde ocigledno, pogotovu kada ima pored sebe jednog "old-fashioned cocksuckera”.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...