Jump to content
IGNORED

Nedozvoljena tuzba


Andreja

Recommended Posts

Tuzila sam poslodavca (javno preduzece) zbog premestaja na nize placeno radno mesto. Prvostepena presuda je u korist poslodavca, a drugostepeni sud presudu potvrdio delimicno. U delu koji se odnosi na vracanje na prethodno radno mesto tubeni zahtev odbacen, tuzba nedozvoljena. 

Imam pravo dalje zalbe, revizije ili sta vec? 

Link to comment
9 hours ago, Andreja said:

Tuzila sam poslodavca (javno preduzece) zbog premestaja na nize placeno radno mesto. Prvostepena presuda je u korist poslodavca, a drugostepeni sud presudu potvrdio delimicno. U delu koji se odnosi na vracanje na prethodno radno mesto tubeni zahtev odbacen, tuzba nedozvoljena. 

Imam pravo dalje zalbe, revizije ili sta vec? 

Mislim da tu revizija nije dozvoljena. Revizija u radnom sporu dozvoljena je u sporovima zbog zasnivanja, postojanja ili prestanka radnog odnosa.

Link to comment

Ja mislim isto što misli i @BWA, da tu nema mesta reviziji, jer se ne radi o zasnivanju, postojanju i prestanku radnog odnosa. Uz to, ukoliko niže plaćeno radno mesto odgovara obrazovanju, znanjima i sposobnostima zaposlenog, onda je takva tužba u principu osuđena na neuspeh, jer poslodavac ima puno pravo da u tom okviru odlučuje koji će posao da ti ponudi da obavljaš. Primera radi, ako si šef računovodstva sa platom od 100 hiljada, i poslodavac ti ponudi aneks ugovora o radu za mesto običnog računovođe sa platom od 60 hiljada, takva ponuda se ne može osporavati u parnici, jer je ponuđena u okviru stručne spreme zaposlenog. Ono što ne može je da ti, npr. ponude da budeš portir ili čistačica, jer je to ispod stručne spreme i sposobnosti šefa računovodstva.

Link to comment

Па добро, могло би да се доказује и да је то шикана ако ти из чиста мира и то само теби понуде слабије плаћено место...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...