Jump to content
IGNORED

Sta slusate?


vise lisica manje krpelja

Recommended Posts

Posto se u moderno doba pocelo slusati knjige kroz audiobook - voila la topic

 

Moi? Mozda vec sesti put: Island of the day before, Umberto Eko, na YT

Astrophysics for ppl in a hurry nazalost brzo dosadilo iako sam autor cita na glas

Hitchens cita neku na glas isto, ako nije ona o religiji

Orson welles cita Konrada - cista petica!

 

Edited by vise lisica manje krpelja
Link to comment

Dobro mi je za slušanje samo ono što sam već čitao, ono što nisam nikako ne ide slušanjem. Ne mogu duže od desetak minuta da pažljivo pratim nepoznat tekst. Odbrana i poslednji dani odslušani u cugu, Grobnica za BD takođe, Kako upokojiti vampira omiljena zvučna podloga kad radim nešto po kući, naročito kad sam u kuhinji.

  • +1 1
Link to comment

Nema je trenutno, neko okači na YT onda je uklone, nekad i čitav kanal obrišu, pa opet uskrsne nakon nekog vremena. Sa većinom domaćih knjiga je tako.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
40 minutes ago, Meazza said:

Kod dramskih dela mogu se slusati radio drame. Stare RTS-ove su odlicne, poneka nova je ok.

 

Slusala sam skoro dramu "Slava i smrt Velje Vraga", bila je dobra zabava. Koje su ti favoriti?

Nego, kako dolazis do stranica gde su drame koje se onda mogu i skinuti? Ja nesto ne uspevam da ih nadjem lako, mada ne vidim stalno na tom (inace jako nepreglednom i odbojnom) RTS-ovom sajtu.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
6 minutes ago, Ludi Žika said:

Sajt im je stvarno katastrofa, imaš ovde gomilu drama za skidanje, jedino što je svaka u linku nazvana drama.mp3 :D

 

http://www.radiobeograd.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=49470&Itemid=405

 

 

Potpuno zaboravih na ovaj sajt, a slao mi je ga je prijatelj jednom kada sam se zalila. Hvala!

 

Nije strasno, ja ionako kada ih cuvam stavim i naziv drame, da znam odmah kada biram fajl za slusanje posle :)

Spoiler

_FILMOSKOP_20200314-Berlinale.mp3
RTB2-Paukova_mreza-Osvetnik.mp3
RTB2-Paukova_mreza-Portret_Edvarda_Randolfa.mp3
RTB2-Radio_igra-Barbarogenije.mp3
RTB2-Receno_i_precutano-Svet_bez_smeha.mp3

 

Link to comment

Moj omiljeni narator je George Guidall i neka njegova citanja su umetnost po sebi. Pre svega The Man in the High Castle (dobijam goosebumps kad se setim!), Notes from the Underground (Dostojevski) i The Master and Margarita.

 

Jedna od najboljih audio knjiga ikada je "Onjegin" kojeg cita Inokentij Smoktunovski, to je sam vrh interpretacije i recitovanja.

 

 

Edited by Meazza
  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...