Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

Piš' kući propalo

 

Međutim, drago mi je da je O'Kefa nove neprijatelje pronašao unutar nacističkog Bewegunga:wicked:

Noć dugih noževa? Valja se nadati :inn:

Link to comment
8 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Šteta je ako sa ovakvim nivoom kvaliteta političke analize do sada nisi zgrnuo milione na konsalting.

Moram priznati da i ja čeznem za onim herojskim vremenima kad su komunistima socijaldemokrati i ostale kamilice™ bili Neprijatelj br. 1.

Link to comment
2 minutes ago, theanswer said:

Apropo priče o vrhovnom sudu i histerije liberala, država je očigledno center right, to pokazuje dem primary i kampanja predsedničkih izbora gde Bajden beži od levice ko đavo od krsta. 

Ovo Bajdenovo bežanje od levice mi je zanimljiv utisak sa prve debate. Bajden je više puta rekao nešto tipa, ja ne podržavam Green New Deal, imam drugi plan. Da bi na to Tramp upadao u svom stilu "evo, upravo je izgubio glasove radikalne levice". Čudan mi je bio taj Trampov pristup. Ako je u nečemu dobar, to je kapiranje dinamike glasačkog tela. Nekada je prosto bolje samo ćutati. A taj komentar je kod radikalne levice, koja ga prezire, mogao samo da proizvede suprotan efekat od željenog. Verovatno je u timu za pripremu debate dobio savet da upada Bajdenu u reč, sa namerom da ga destabilizuje, sleepy Joe fazon. Kad se ta debata završila, bio sam u fazonu, pa ovaj Bajden je življi nego što sam mislio.

 

U vezi Grinvalda - što kaže Indi, prežalio sam ga. Greota, bio je kul tip. Jedno je kada si nesputani novinar koji presreta u potrazi za istinom kao najvišom vrednosti, a drugo je kada pet dana pre izbora dođeš na jebeni Fox i imaš onakav nastup. Pritom, njegov najveći konflikt sa demokratama jeste oko pitanja koje je ujedinilo republikance najmanje jednako, a možda i više nego demokrate - da je Snouden izdajnik američkog roda i poroda. NIje mi jasan uopšte, a još manje mi je jasan kao skorašnji brazioc, znajući kakvu inspiraciju po Bolsonara i sve slične govnare širom sveta Tramp predstavlja. 

Link to comment
19 minutes ago, Bogotac said:

Jebem li ga,danas u Pensilvaniji Biden prica na nekom parkingu pred sacicom ljudi,Trump pred skoro 60000,mada izgled moze da vara.

 

Čekiro sam malo online zajednicu pokaži sise ako si za trampa i onu pokaži sise ako si protiv istog i mogu reći da je raspoloženje u narodu vidno u korist trenutnog precednika, oseti se taj neki momentum. :D

 

Da se ovo glasanje ko u poštenom svetu odvija samo sutra i samo na biralištima opušteno bi dobio ali se bojim da je crveni talas malko okasnio s obzirom koliko je ljudi već glasalo od kuće a to sve neki šaj dems. Ovako će  tramponja morati da proba na neku foru da protera.

 

 

 

 

Link to comment
34 minutes ago, Ivo Petović said:

Šteta je ako sa ovakvim nivoom kvaliteta političke analize do sada nisi zgrnuo milione na konsalting.

 

To što ti se priviđa politička analiza u isticanju očiglednog (da Biden/Harris neće spasiti svet), to je problem sa kojim ti ja ne mogu pomoći. 

Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Nema veze 2016. sa ovim sad. Narandžasti je potpuno legitimizovan od tada, nema šanse da se stide kao pre četiri godine.

 

Trump kao incumbent danas je neuporedivo manje ubedljiv nego Trump kao challenger onomad. Nikom neće biti secret guilty pleasure da ode i glasa za aktuelnog predsednika. Ti koji glasaju za njega glasaće po partijskog dužnosti, i biće glasni oko toga.

 

Sa druge strane, hendleri raspale matore drtine najavljuju 8 Mile reboot ako Joe dobije.

 

"One shot, one opportunity to seize everything you ever wanted" :lol: :isuse: Cringe odvrnut na jedanaest.

Ako su polovi tacni, hendleri raspale matore drtine su odradili kampanju za desetku. 

Link to comment

Odradila je korona. Tesko moze da pobedi predsednik koji ima recesiju u izbornoj godini a ove godine bilo puno vise od recesije. Za mene je cudno da je Tramp po Galupu na 46% odobravanja.

Link to comment

Trampov approval je 44,7 po 538 što otprilike i jeste neki prosek kome se može nadati, ono 52-45 što smo pričali da izgubi. Ne valja živeti i umirati sa jednim pollom nego sa prosekom, makar taj jedan bio i gallup. 

 

Elem, evo za election junkije na šta treba obratiti pažnju od 6 sati kada delovi indijane i kentakija zatvore birališta. Pošto se može dosta izvući zanimljivih stvari iz ovih rezultata...

 

Hamilton okrug Indijana. Predgrađa Indijanapolisa, tradicionalno republikanska 56-37 pre 4 godine. Dobar pokazatelj za college educated glasove, pogotovo te čuvene žene iz predgrađa

 

Ruralni Kentaki, Apalachian deo, dobar pokazatelj da li je i koliko Bajden uspeo da smanji razliku među wwc glasačima, dobar pokazatelj za Pensilvaniju, odnosno deo Pensilvanije.. Tu je Tramp imao ogromne razlike.. 

 

Luivil, Kentaki zbog izlaznosti crnaca

 

Vigo okrug, Indijana. Bio je bellweather sve ove godine, ove godine možda ne bude, jer bi Tramp trebao da dobije ali će razlika biti bitna. Bilo je 54-39 Tramp prošli put. Video sam neki poll sumnjiv doduše koji je bio nerešeno ove godine. 

 

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Nonsens ako se ima u vidu da je "dovoljno" puki opstanak ljudske civilizacije. Ako ni to neće da urade, a gotovo je sigurno da neće, onda zajebi me molim te tog Narzissmus der kleinen Differenzen između levice™ i desnice™. 

 

 

"Jeste da vas vodimo u planetarni kolaps, ali GOP bi vas vodio još brže i nekulturnije. Budimo pragmatični - potonimo u more zrelo, mirno, i dostojanstveno!" 

 

 

Uglavnom se na ovom delu foruma slažem s tobom, ali mislim da ovde treba ostaviti ono "watch this space". Ne verujem blanko nikom ništa (u stvari, ne, verujem Trampoševiću™ da će napraviti sve još gorim za većinu Amerikanaca od onog što je dosad uradio, a uradio je puno toga, mass manslaughter & counting...)

 

Videćemo šta će biti (a sa ovim sad, nemamo šta da vidimo.)  

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Redoran locked and unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...