Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

Gledam sada Galupovo merenje odobravanja/ne odobravanja onog sto predsednik radi i Tramp je na 46% odobrava. To je daleko bolje od poslednja dva SAD predsednika koja su izgubila nakon prvog mandata a to su Karter i Bus Stariji, oni su bili na oko 30-35%. Sa druge strane 46% nije sigurica kao 50%+. Tako da ja ipak mislim da on nece pobediti.

Link to comment

Nema potrebe da pratim sutra sta ce biti. Vise me brine sreda i da neko neduzan ne zagine na ulici. Danas idem da kupim malo vise hrane i jogurta za svaki slucaj

 

 

Link to comment
6 hours ago, theanswer said:

 

Trafalgar nije čak ni interni republikanski pollster, u pitanju je bukvalno joke firma koja kao uradi poll i onda doda ne znam koliko poena Trampu a obrazloženje im je da tako pokušavaju da nađu shy Trump glasače iako su Trampovi glasači za početak sve samo ne shy. Bukvalno njihova nazovi istraživanja nemaju nikakvu vrednost a i da imaju to bi bio jedan pollster od otprilike sto koji ima iole dobre brojke za Trampa.

Ups, moguce da si u pravu...pomesao sam ih sa rasmunsen report...

Edited by Tutankamon
Link to comment

Neki smatraju da je 45% cifra koja ukazuje da je na putu da pobedi.Treba uporediti sa procentom odobravanja predsednika koji su reizabrani,npr Bush Jr,Obama?Posto ocigledno mnogo bolje stoji od Kartera i Bush Sr.

Link to comment

imam obicaj da vise verujem kladionicama nego politickim predikcijama pa sam malo pogledao kako stvari stoje ovde kod mene.

 

dve najvece uk kladionice se ne slazu po pitanju ishoda. william hill kaze bajden, paddy power kaze trump. oba kazu bice vrlo tesno i ocekuju izlaznost preko 60 posto.

 

od ukupnog broja kladjenja 59 posto listica je za trampa a 29 posto za bajdena.

 

cupavo.

Link to comment
5 minutes ago, mustang said:

Nema potrebe da pratim sutra sta ce biti. Vise me brine sreda i da neko neduzan ne zagine na ulici. Danas idem da kupim malo vise hrane i jogurta za svaki slucaj

 

 

 

Nece biti nicega opasnog.

Link to comment

Nece biti kad dodje garda ali bice sigurno nereda cisto reda radi

 

Kod nas je sve opet zabarikadirano. Sav military, lapd, sherifi, reserve personel je na stand-by. Niko ni na bolovanje ne ide 

Gardi treba da se dogega 3-4 sata, taman da odspavam ko covek. Hit je da kasno nocu, 12-2 ujutru, jurcaju kolima i prave donuts po raskrsnicama pa ih panduri jure al tek kada valjda ceo komsiluk sedne na telefon da zove 911

 

 

Link to comment

E pa ovako, IBD/TIPP koji je dobro pratio izbore u poslednje 4 godine, 2016 su imali u ovo vreme nereseno Hilari i Trampa za ralziku od mnogih koji su imali Hilari na 4-6% prednosti.

Dakle to je pozitivno za Bajdena. Problem za Bajdena je to sto je IBD/TPP pratio svaki dan poslednje 2-3 nedelje i Bajden pre 5-6 dana bio na 7% a sada je na 3% to znaci da Tramp ima dobru zavrsnicu i momentum. Mislim takodje da je ovih 3% u domenu statisticke greske.

 

Ovo je naravno na nacionalnom nivou.

 

Izasli su neki podaci za Pensilvaniju i dosta se razlikuju.

 

Susquehanna* stavlja Trampa na 1% a Monmouth Bajdena na 7%.

 

image.thumb.png.8df83142a03abf75a80be66c6b04b307.png

 

Ovo su rezultati od pre 4 godine istrzivanja.

image.thumb.png.8ae9216dae16c3bc42c4225360ab206d.png

 

 

Tramp je uzeo Pensilvaniju 2016 kao konacan rezultat.

 

Link to comment
20 minutes ago, pasha said:

E pa ovako, IBD/TIPP koji je dobro pratio izbore u poslednje 4 godine, 2016 su imali u ovo vreme nereseno Hilari i Trampa za ralziku od mnogih koji su imali Hilari na 4-6% prednosti.

Dakle to je pozitivno za Bajdena. Problem za Bajdena je to sto je IBD/TPP pratio svaki dan poslednje 2-3 nedelje i Bajden pre 5-6 dana bio na 7% a sada je na 3% to znaci da Tramp ima dobru zavrsnicu i momentum. Mislim takodje da je ovih 3% u domenu statisticke greske.

 

Ovo je naravno na nacionalnom nivou.

 

Izasli su neki podaci za Pensilvaniju i dosta se razlikuju.

 

Susquehanna* stavlja Trampa na 1% a Monmouth Bajdena na 7%.

 

image.thumb.png.8df83142a03abf75a80be66c6b04b307.png

 

Ovo su rezultati od pre 4 godine istrzivanja.

image.thumb.png.8ae9216dae16c3bc42c4225360ab206d.png

 

 

Tramp je uzeo Pensilvaniju 2016 kao konacan rezultat.

 

 

Hm, probaću da objasnim zašto je ovo pogrešno. Znači taj ibd tipp za početak nije pogodio rezultat izbora 2016. Hilari je nacionalno dobila te izbore jače od 2% tako da je njihova greška bila zapravo i veća nego kod nekih drugih pollstera koji su imali Hilari na 4 ili 5 posto. Pošto njihov poslednji poll koji ovde nije pomenut iz nekog razloga nego "u ovo vreme" kao da do izbora ima 20 dana a ne dan je bio Tramp +2. Znači omašili su za jače od 4% što nije strašno ali daj nemojmo da se zavaravamo da je ovo neki gold standard. 

 

Što se pensilvanije tiče, ovde je takođe iskusno spomenut valjda jedini poll koji ima Trampa u margini greške. Jeste, monmut ima 7 za Bajdena ali ima još jedno 20 istraživanja iz poslednje 2 nedelje i nisam video nijedno respektabilno ispod 5 za Bajdena a oni koji važe za bolje su više na 8,9.. Pollovi iz 2016. nisu baš za uporediti. Prvo, valjda su nešto naučili a naučili su dosta. Npr sada weightuju po obrazovanju da bi mogli da pohvataju ove non college whites. Drugo, sada ima mnogo manje neodlučenih birača, koji u poslednji minut mogu glasati za Trampa. Treće, ima mnogo više istraživanja kvalitetnih. Možemo da pričamo da ne verujemo pollovima, ja im lično ako Tramp sada dobije neću više ništa verovati nikad, ali koristiti pollove kao dokaz da može svašta biti jednostavno ne odgovara činjenicama. 

Link to comment
19 minutes ago, theanswer said:

 

Hm, probaću da objasnim zašto je ovo pogrešno. Znači taj ibd tipp za početak nije pogodio rezultat izbora 2016. Hilari je nacionalno dobila te izbore jače od 2% tako da je njihova greška bila zapravo i veća nego kod nekih drugih pollstera koji su imali Hilari na 4 ili 5 posto. Pošto njihov poslednji poll koji ovde nije pomenut iz nekog razloga nego "u ovo vreme" kao da do izbora ima 20 dana a ne dan je bio Tramp +2. Znači omašili su za jače od 4% što nije strašno ali daj nemojmo da se zavaravamo da je ovo neki gold standard. 

 

Što se pensilvanije tiče, ovde je takođe iskusno spomenut valjda jedini poll koji ima Trampa u margini greške. Jeste, monmut ima 7 za Bajdena ali ima još jedno 20 istraživanja iz poslednje 2 nedelje i nisam video nijedno respektabilno ispod 5 za Bajdena a oni koji važe za bolje su više na 8,9.. Pollovi iz 2016. nisu baš za uporediti. Prvo, valjda su nešto naučili a naučili su dosta. Npr sada weightuju po obrazovanju da bi mogli da pohvataju ove non college whites. Drugo, sada ima mnogo manje neodlučenih birača, koji u poslednji minut mogu glasati za Trampa. Treće, ima mnogo više istraživanja kvalitetnih. Možemo da pričamo da ne verujemo pollovima, ja im lično ako Tramp sada dobije neću više ništa verovati nikad, ali koristiti pollove kao dokaz da može svašta biti jednostavno ne odgovara činjenicama. 

Pa dve trecine glasaca je vec ionako glasalo...problem je sto i to hoce da zavara...izlazne ankete su omanule kod Brexita i 2016-e...postoji nekoliko procenata Trampovih glasaca koji se stide da priznaju da glasaju i zato svim anketama treba dodati malo procenata Trampu, barem je tako bilo prosli put...kako to ovi hendluju danas ja nemam pojma...

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Redoran locked and unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...