Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

Meni je iskreno malo i žao što nije još uzbudljivije sa stanovišta nekoga ko posmatra uz kokice i pivo. Da je samo koji procenat bliže bila bi totalna ludnica. Ovako, mislim da neće biti tako interesantno. Pre bih se kladio na Bajdenov landslide u ovom trenutku nego na tipa jednu državu koja odlučuje sve. Ali, videćemo. 

 

Tramp će otprilike imati istu ili možda čak i malo veću podršku među afroamerikancima, popraviće se za određeni procenat kod hispanika, pogotovo u državi kao što je Florida. Međutim odron među belcima sa koledž diplomom koji je krenuo 2016. samo se multiplikovao u međuvremenu, suburban žene koje su bile dugo backbone republikanske koalacije su masivno anti trump, gender gap će biti najveći u istoriji možda. Uz to, ako je verovati pollovima Bajden je uspeo na konto onog scranton joe da pokupi sasvim dovoljno belaca bez koledž diplome pogotovo starijih od 65 godina da i taj ključni Trampov blok glasača ne ostane neokrnjen. I dok su takvi glasači u severnim državama, neki od njih bar, otišli ka Bajdenu, to je manje slučaj u sun beltu, tu Tramp i dalje dominira u državama kao što je Džordžija. Problem tu međutim je već demografske prirode. Tu Joe ne bi mogao da energizuje ni flašu vode ali ne mora jer Tramp kao pojava čini to za njega. Mislim da i pored masivnih brojki za demokrate trenutno ni Teksas ni Džordžija neće otići Bajdenu bar ne ovaj ciklus. Teksas na 2,3 je već ne mogućnost nego sigurica. U Arizoni je Bajden favorit. FL će biti najzanimljivija ko i uvek. U svakom slučaju, čak i da samo napravi da bude zanimljivo, znači ne pričamo o pobedi, moraće ogrooooman broj maga tipova da izađe sutra. Ali ogroman broj, a pitanje je koliko ih ima u državama koje su već prebacile izlaznost iz 2016. ili su tu negde. Recimo na Floridi je već glasalo skoro 9 miliona ljidi što je skoro izlaznost iz 2016. a ima okruga koji su na 70,80 posto moguće izlaznosti..

Link to comment

Pa to kažem, ako Teksas za dva ciklusa postane plava država, nikakve tu više suburban women i non college whites neće pomoći.. Republikanci neće više nikada pobediti.

 

Skoro sam čitao, a mrzi me sad da tražim, kakva je dinamika glasanja u Harris county (Houston), gde je Obama pre samo 8 godina valjda izgubio, a Beto pre dve imao par stotina hiljada glasova više...sad se očekuje da Biden ima 300-400k glasova više od Trumpa.  

Link to comment

btw, i ja mislim da Teksas ostaje crven i u ovom turnusu, ali je razlika bitna. Za Džordžiju već nisam siguran, tu su poslednji kvalitetni polovi za Bajdena, a i onaj Osof za Senat je isponižavao Republikanca na debati najstrašnije (pa je ovaj odbio da debatuje još jednom...mislim da to nikad nisam video u Americi :D).

Link to comment

A zasto su njima te debate toliko bitne?:D Neko ko zivi u Srbiji (vecina pretpostavljam), ne kapira taj sistem razmisljanja. Stoji da se kod nas u startu zna za koga neces.

Link to comment

Posle ovakvog mail in odziva što se tiče registrovanih može se reći da je Florida gotovo sigurno crvena.

Džordžija, S. Karolina i Arizona po istraživanjima reklo bi se da takođe idu Trampu (sve ispod 4% prednosti = Tramp)

 

U suštini sve se svodi na Pensilvaniju, ko nju uzme 99% će pobediti.

  • -1 1
Link to comment
15 minutes ago, theanswer said:

Ako baš ode za demokrate u teksasu oni mogu da flipuju state leg i da redistriktuju dogodine i zaključaju državu zauvek. 

Texas ove ere će se prije samolikvidirati i proglasiti se teritorijem nego certificirati demokrata za pobjednika.

Link to comment
2 minutes ago, VoodooDerina said:

Posle ovakvog mail in odziva što se tiče registrovanih može se reći da je Florida gotovo sigurno crvena.

Džordžija, S. Karolina i Arizona po istraživanjima reklo bi se da takođe idu Trampu (sve ispod 4% prednosti = Tramp)

 

U suštini sve se svodi na Pensilvaniju, ko nju uzme 99% će pobediti.

 

po kojim to istrazivanjima AZ ide trumpu?

 

 

Link to comment
10 minutes ago, VoodooDerina said:

Posle ovakvog mail in odziva što se tiče registrovanih može se reći da je Florida gotovo sigurno crvena.

Džordžija, S. Karolina i Arizona po istraživanjima reklo bi se da takođe idu Trampu (sve ispod 4% prednosti = Tramp)

 

U suštini sve se svodi na Pensilvaniju, ko nju uzme 99% će pobediti.

 

Teška glupost. 

  • +1 1
Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Redoran locked and unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...