Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

1 minute ago, Skyhighatrist said:

Ima ga na trafikamatm

Izvinjavam se, nisam znao, ja sam gledao sinoć na SBS On Demand pa sam hteo da stavim PBS link ali ne radi.

 

SaE

Link to comment
4 hours ago, Roger Sanchez said:

Litigation, litigation, litigation! (with the deck stacked)
 

R State rep (u Teksasu) je pisao žalbu vrhovnom sudu u Teksasu sa zahtevom da se 120 hiljada glasova iz okruga Harris ne broje jer se glasalo iz auta. Kaže zakon možeš tako da glasaš samo ako si invalid, a ovi bezobraznici u plavom okrugu (Hilari +15 pre 4 godine) dozvoljavili svima koji su hteli da tako da glasaju. Vrhovni sud Teksasa to danas odbio, sutra žalba ide u savezni sud koji pokriva Teksas i susedne države. Ako ih i tu odbiju, cenim da će tužbu poslati Vrhovnom saveznom sudu.

Link to comment
2 hours ago, Tutankamon said:

Biće trka mnoooogo napetija

https://www.thetrafalgargroup.org/

 

Trafalgar nije čak ni interni republikanski pollster, u pitanju je bukvalno joke firma koja kao uradi poll i onda doda ne znam koliko poena Trampu a obrazloženje im je da tako pokušavaju da nađu shy Trump glasače iako su Trampovi glasači za početak sve samo ne shy. Bukvalno njihova nazovi istraživanja nemaju nikakvu vrednost a i da imaju to bi bio jedan pollster od otprilike sto koji ima iole dobre brojke za Trampa.

Link to comment
1 minute ago, *edited by mod said:

Kada kreću da pristižu prvi rezultati po našem vremenu?

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 

 

Prvi rezultati kreću da pristižu u ponoć kada se zatvaraju delovi birališta u Indijani i Kentakiju. Od 1 se zatvara istočni deo Floride i tada kreću da pristižu najbitniji rezultati a videćemo i prve callove za pojedinačne države gde nije uzbudljivo. Biće zanimljivo videti hoće li Virdžiniju zvati odmah za demokrate, to bi bio znak da je dobro veče za Bajdena. 

 

A biće i rezultata u 6 ujutru sutra sa onih par biračkih mesta u NH. Ove godine zbog pandemije mislim da glasaju samo dve lokacije Diksvil Noč i Harts Lokejšn. Tu bi trebalo Tramp da dobije jer od 22 registrovana birača tamo ima 16 republikanaca i 3 independenta :D

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Frank Pembleton said:

Izgleda da će srpske TV i portali da prate izbore ko da su domaći.
Svi nešto najavljuju...

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Ovo će biti zanimljivo, osećam da će količina nepoznavanja materije biti over the top. 

Link to comment

Ma vjerovatno će biti standardna ekipa FPN-ovaca što drži sajt američki izbori (Krstić i slični, miljenici N1), plus Vujačić, možda se iscima i Simić, mada realno najveći poznavalac materije među njima je lik koji ne voli pred kamere.

 

Vjerovatno će biti Georgijev i neko od tih američkih medija, a na Pinku će biti poznavaoci situacije iz perioda 88-92, tu su stali sa praćenjem. Sa agendom. Na RTS će vjerovatno biti najveća komedija,  majstori opšte prakse,Predrag Marković, Bazdulj i slični likovi.

Link to comment
6 hours ago, ObiW said:

#esamvamrekodatrebaBernianeBajdenetovamgasadkadmeneslušate

 

jbt kad moram sa crtam.

 

To ću da vam kažem tek za četiri godine, inshallah. Dok vi budete kukali kako se sad mora podržati Kamala, samo da ne dođe Toma (Koton).

 

Što se ovih izbora konkretno tiče... ako DNC uspe da iščupa poraz iz čeljusti pobede sa Bajdenom, uspeo bi to i sa Sandersom i sa svakim drugim. Wouldn't put it past them, ali promašiti ovoliko prazan gol bio bi stvarno spektakl. 

  • +1 1
Link to comment
 
Ovo će biti zanimljivo, osećam da će količina nepoznavanja materije biti over the top. 
Ima par opskurnih varijanti iznenadne zainteresovanosti...
Jedan treš medij je poslao i ekipu tamo...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Okej, slobodan uzet...

 

Na TVu će ići CNN, odmutiran samo kad Džon King bude vrteo svoje grafikone; Na jednom kompu Rogan-Kulinski, na drugom vrv TYT + Wasermani, Cohnovi i ostali...Spektakl čekamo spremni. 

  • +1 1
Link to comment

Kad sam vrteo izborne noći svih mogućih mreža za izbore 2016. meni je fascinantno bilo kada su ljudi počeli da primećuju Viskonsin. Znači, to je trajalo i trajalo satima dok im neko verovatno nije rekao da je fox news već posle 11 zvao Viskonsin za Trampa. CNN je tu bio jedan od izuzetaka mada je njihov call Viskonsina usledio takođe dosta kasno ali bar je King davao konkretne informacije iz minuta u minut. I generalno je CNN imao ogroman pozitivan odnos između brojki i stručnjaka za brojke vs pundita za politiku što je bio masivan plus i nadam se da neće uprskati ni sada. 

Link to comment

Što se tiče samih izbora, biće mega mega interesantno. Bajden u normalnim okolnostima izgleda kao sigurica, ali je nepoznata reakcija Trampa, sudova, mail in glasova i svega ostalog, tako da možemo dobiti višednevnu papazjaniju.

 

Bajden bi trebao dobiti ove tri države iz plavog zida, koje je Hilari izgubila, ali mene najviše interesuju rezultati u Arizoni, Džordžiji i Teksasu. Ako Arizona i Džordžija odu Bajdenu, a u Teksasu bude na nekih 2-3%, na dugi rok se ne piše dobro republikancima, tj moraće nešto menjati u politici (znam da smo to rekli i 2008.g. ali mislim da bi sad bili priterani već u ćošak kad je u pitanju demografija, a i 2008.g. su promenili nešto, samo ne u onom smeru u kojem smo predviđali, tj otišli su još dalje desno).

 

Možda još zanimljivije suu trke za Senat: Arizona, NC, Džordžija, Mejn, SC, Ajova...ako Republikanci slučajno nekako zadrže Senat, uz Vrhovni Sud, Bajden može da se slika, tj neće uraditi ništa i biće počišćeni na midterm. 

  • +1 1
Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Redoran locked and unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...