Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

preuvelicavao se dozivljaj trampove moci a onda mu se krnjio legimitet. kralj je mocan i lud. plasimo ga se i rugamo mu se. tramp je u isto vreme autoritarni populista sa orijentalno-satrapskim nagonima; tramp je neko ko je pomeo republikanske oponente i transformisao stranku za duzi nadolazeci period; tramp je neko ko po ceo dan igra golf, bleji u svojim hotelima, i ne bavi se drzavom; tramp je mentalno bolestan i malo zaostali narandzasti covek, a stvarni predsednik je kusner

 

napraviti neprijatelja jakim i slabim istovremeno - it keeps the press going

 

za sve to vreme nasledjene strukture, odnosno odredjeni njihovi elementi, su se bavili 1 temama kao sto je odnos amerike i kine, stav amerike prema nuklearnom razoruzanju (jedno je ajde da gadjamo tornado atomskom bombom, a drugo je ajde da ukinemo nekoliko kljucnih konvencija; kao da tramp zna ista o tome i da ga zanima), amerike i nato-a... pa sudije, kao da trampa boli briga za sudije...

 

mislim da tu nema bas neke relativizacije. nije zlato sve sto sija.

Edited by Krošek
  • +1 2
Link to comment

Mislim da se ovde ne shvata koliko je Tramp a i generalno GOP u poslednjih 30 godina uzdrmao americke ali i globalne institucije. Bus i Tramp su fakticki zajedno napravili stetu koja je nepopravljiva. Bus sa Irakom i finansijskom krizom (kao i daljom korupcijom sistema kroz sudove, finasiranje partija, medija, itd.) a Tramp sa Koronom. 

Samo je americka federalna administracija ima planetarnu moc da zaista vodi efikasnu globalnu borbu protiv Korone. Kina je to ucinila regionalno i to je jedan od razloga zasto ceo istocno azijski region sa sve Australijom i NZ mnogo bolje resava ovo.

Medjutim, globalno su samo SAD imale naucne i ekonomske resurse da nesto ucine a i politicki nateraju ostale (recimo J. Ameriku) da ih slede. Posledice ce se osecati decenijama a sa ili bez americkih medija je predsednik SAD mogao da napravi ogromnu razliku.


O dugorocnoj steti koja je napravljena samoj ideji demokratije, koja je uvek imala velikih nedostataka ali je bar gurala ka boljem, da ne govorim - ostace mozda u Evropi ali u ostatku sveta ce se sada gledati vise na kineski model. Good luck with that.

 

Edited by Anduril
  • +1 2
Link to comment
On 19.1.2021. at 8:23, Redoran said:

Osim ukoliko tzv. mediji nisu standardno predimenzionirali i naduvali čitavu priču zarad klikova i lajkova, što bi bila mnogo manje loša varijanta.

Nisam bash siguran da je to (mnogo) manje losha varijanta. Tim putem su doshli tu gde su sada - kako ce biti sutra - to cemo da vidimo u sledecoj epizodi. 

 

18 hours ago, Redoran said:

a ovi su kreirali u proseku jedan takav narativ mesečno tokom četiri godine njegovog mandata.

Jedan nedeljno je realnije al' mozemo da se nadjemo na jedan dvonedeljno ako insistirash. 

Link to comment

Jedna od poslednjih stvari koju je Tramp uradio jeste da ukine zabranu lobiranja za članove administracije koju je u drain the swamp maniru potpisao početkom mandata. 

---

Hahahah, CNN.... Ide snimak Trampovog izlaska iz Bele Kuće, sa neke ogromne visine, snima se od preko puta, vidi se helikopter na travnjaku i ljudi dole na igrici i kaže Dana Bash "he looks small" :D

Link to comment
  • Krošek locked and unpinned this topic
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

In a major speech on voting rights President Biden slammed GOP-controlled legislatures who have moved ahead with laws restricting ballot access, calling it "election subversion." 

 

"To me, this is simple. It's election subversion. It's the most dangerous threat to voting in the integrity of free and fair elections in our history," he said.

 

"They want the ability to reject the final count and ignore the will of the people if their preferred candidate loses," he continued, adding that it's "unconscionable."

 

He compared their actions to behavior seen in autocracies around the world.

 

Edited by ObiW
Link to comment

Mustangice, ajd polako, slovo po slovo :

i z b o r i  n i s u  p o k r a d e n i 

 

Nema nijedan (ajmo opet) n i j e d a n dokaz za to. Trumopvi advokati koji si najavljivali kraken su sami potvrdili da su izmišljali i lupali gluposti. Na sudu.

Link to comment

Čim Tramptardi pričaju o osamsto petsto miliona ukradenih glasova negde, to samo znači da im je propo recount u Arizoni pa su si našli novu igračku. 

  • +1 1
Link to comment

Ovo ko oni radikalski dzakovi puni glasova kojima su mahali. Zanimljivo kako su radikali svuda isti - mrze, puni rasizma (pogledati post mustang o crncima u Juznoj Africi), lazu, kradu a kad im se dozvoli ubijaju. 

Link to comment
22 minutes ago, Anduril said:

Ovo ko oni radikalski dzakovi puni glasova kojima su mahali. Zanimljivo kako su radikali svuda isti - mrze, puni rasizma (pogledati post mustang o crncima u Juznoj Africi), lazu, kradu a kad im se dozvoli ubijaju. 

 

Excuse me.... Ne znam kako si to shvatio kao rasizam kada vecinsko stanovnista JA su crnci. Ono sto sam rekla je da je sve ovi ocekivano sa padom aparthejda (moj post iz 2018) kada ce JA da ode u tri lepe. Korupcija na sve strane bez podrske zapada (kolonisti koji su izgradili JA) 

 

Mira u JA nece biti. Belci se iseljavaju, bice leseva kao u nigeriji. A steta, bogata zemlja. 

 

Edited by mustang
Link to comment
58 minutes ago, Anduril said:

Ovo ko oni radikalski dzakovi puni glasova kojima su mahali. Zanimljivo kako su radikali svuda isti - mrze, puni rasizma (pogledati post mustang o crncima u Juznoj Africi), lazu, kradu a kad im se dozvoli ubijaju. 

… a kad sve ladje potonu, onda može i puč:

 

Washington  (CNN) - The top US military officer, Chairman of the Joint Chiefs Gen. Mark Milley, was so shaken that then-President Donald Trump and his allies might attempt a coup or take other dangerous or illegal measures after the November election that Milley and other top officials informally planned for different ways to stop Trump, according to excerpts of an upcoming book obtained by CNN.

 

The book, from Pulitzer Prize-winning Washington Post reporters Carol Leonnig and Philip Rucker, describes how Milley and the other Joint Chiefs discussed a plan to resign, one-by-one, rather than carry out orders from Trump that they considered to be illegal, dangerous or ill-advised.

Link to comment
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...