Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

1 minute ago, Krošek said:

 

Usmeno upozorenje @catfish ▪ fizicko unistenje ljudi
Traže se manje... visceralne hiperbole. Shvati ovo kao podsticaj za upotrebu šireg raspona figurativnog izražavanja ubuduće. 
Napomena (izvod iz pravila): "Komunikacija forumaša sa moderatorima treba da se odvija na jednom podforumu Zid Plača..." – tema Imam pitanje za mod tim (ako je zaključana, i samo onda, privatna por.)

 

Nisam ja mislio da se ti ljudi pogube, da ih mrak pojede, nego da se zakonski ispita njihova uloga u organizovanju i ucestvovanju u teroristickom aktu. I da se na osnovu propisanih zakona kazne ako se dokaze krivica.

 

Samo to. Nista staljin, jeza i te stvari.

 

Ako ne to, onda kako drzava da se brani od terorizma?

Link to comment
1 minute ago, catfish said:

 

Nisam ja mislio da se ti ljudi pogube, da ih mrak pojede, nego da se zakonski ispita njihova uloga u organizovanju i ucestvovanju u teroristickom aktu. I da se na osnovu propisanih zakona kazne ako se dokaze krivica.

 

Samo to. Nista staljin, jeza i te stvari.

 

Ako ne to, onda kako drzava da se brani od terorizma?

 

da nisam krajnje blagonaklono pretpostavio da je to figurativno izrazavanje sto sam posebno naglasio u upozorenju, bio bi banovan na opipljiv broj dana. ubuduce, komentare ove vrste samo dole na topiku za moderaciju

 

- - -

jesi gledao presicu FBI i DoJ od prekjuce? ona dva celava lika kako pene? mislim da nece biti problema sto se tice aparata represije u daljem periodu. 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, ObiW said:

 Merik Garland je u nacelu problem za republikance jer, da nije bilo Mekkonela,  on bi danas bio sudija Vrhovnog suda. Sta ima lepse nego da svesrdnim zalaganjem da se do kraja ispita umesanost republikanaca u neuspeli puc od prosle nedelje pokaze coveku koji mu se usrao u karijeru koliko je pogresio sto ga na vreme nije sklonio na mesto odakle ne bi mogao da mu pravi stetu? Tako da, prica da bi Mekkonel pustio Garlanda da ministruje da zaista ima moc da spreci njegovo imenovanje je suplja prica. Sad kad nemaju vecinu on moze da kaze "e glasajte po savesti", da je do njega i njegove vecine, to se nikad ne bi dogodilo. Mekkonelu treba slab AG sad kad se iza brega valja istraga o upadu na Kapitol, a Garland to nije.

 

Cek od 2 hiljade dolara je toliko bio popularan medju republikancima da su ga pre 3 nedelje odbili, ali su ga odbili na Mekkonelov nacin da ne odbiju direktno, tako da na glasanje zajedno sa tim stave i nesto sto se demokratama ne svidja. Toliko o tome. 

 

Ako si napisao toliko o tome to ne znači da si zaključio raspravu nikako :D

 

Kakve ti konstrukcije ovde praviš, zaista teško je poverovati. Porediš postavljanje sudije vrhovnog suda sa izborom za AG. Mekkonel se ne pita ništa oko imenovanja kabineta, izbora AG i slično jer i da je 51-49 za republikance bilo bi sasvim dovoljno republikanaca koji bi glasali za Garlanda, ne znam kako ne možeš to da shvatiš da postoje republikanci koji neće glasati striktno po party line, šta kao Murkovski i Kolins bi glasali protiv Garlanda, razmisli malo jbt. Ista je priča i za ček. Jedno je kad je republikanski predsednik i kad Mekkonel može da odredi šta je tema uz konsultaciju bele kuće, drugo je sa Dem predsednikom i senatom. Sasvim bi bilo dovoljno republikanaca da glasa za taj ček i bez Mekkonela. 

Link to comment
33 minutes ago, theanswer said:

 

Ako si napisao toliko o tome to ne znači da si zaključio raspravu nikako :D

 

Kakve ti konstrukcije ovde praviš, zaista teško je poverovati. Porediš postavljanje sudije vrhovnog suda sa izborom za AG. Mekkonel se ne pita ništa oko imenovanja kabineta, izbora AG i slično jer i da je 51-49 za republikance bilo bi sasvim dovoljno republikanaca koji bi glasali za Garlanda, ne znam kako ne možeš to da shvatiš da postoje republikanci koji neće glasati striktno po party line, šta kao Murkovski i Kolins bi glasali protiv Garlanda, razmisli malo jbt. Ista je priča i za ček. Jedno je kad je republikanski predsednik i kad Mekkonel može da odredi šta je tema uz konsultaciju bele kuće, drugo je sa Dem predsednikom i senatom. Sasvim bi bilo dovoljno republikanaca da glasa za taj ček i bez Mekkonela. 

Pa razmisljam i zakljucujem da Mekkonel nije imao nikakav problem da progura sta god je hteo kad je imao vecinu, jako do samog kraja - ukljucujuci i imenovanje sudije vrhovnog suda 2 nedelje pred izbore... sto je odbio da ucini 9 meseci pred izbore kada je demokrata bio predsednik. 

 

I ovo "sa demokratskim predsednikom i senatom" je tek smehotresna Olimpijada. Pa mi pricamo o SBBKBB da senat NIJE demokratski a ne da jeste. Ti si u dva posta potpuno zaboravio o cemu se raspravlja. Da te podsetim: raspravlja se o tome "da li bi bilo sve isto da demokrate NEMAJU senat". Odgovor je lak: ne bi bilo isto, sto smo videli kada je Obama bio predsednik, a Mekkonel imao vecinu u Senatu. I sto je najlepse on bi opet imao vecinu, i to ne 51-49 nego 52-48 da ga Tramp nije sabotirao pre izbora u Dzordziji. I sa 52-48 bi bilo bi isto kao sto je bilo poslednje 2 godine Obaminog mandata.

 

Murkovski i/ili Kolins su tu da glume mavericks i moralne velicine kada mogu da to glume a da partiju nista ne kosta. Svi su oni veoma disciplinovana partijska vojska. Ako imaju 53 a treba im 51, imace 51. Ako imaju 52 a treba im 51, imace 51. Ako imaju 51 a treba iim 51, imace 51. Demokrate to nisu, osim kad ih velika nevolja natera. Poslednji put kada ih je nevolja naterala pa su nakrcali sve glasove (jer su im trebali bas svi) je bilo pre 11 godina kada se glasalo za ACA (imali 60 u Senatu, svih 60 glasalo za).  Ovo sada jeste velika nevolja jer ce im trebati svih 50 glasova u sledece 2 godine, a podstrek da disciplinovano glasaju je to sto konacno ne moraju da se loze na "reach across the isle" jer sad lepo vide sa kojim budalama imaju posla. Ako Murkovski opet hoce da glumi moralnu velicinu pa da glasa za demokrate (a to ce da uradi tek ako vidi da svih 50 dem glasa "za"), bujrum. Ako nece nema veze, bice 50+1. 

Link to comment

Usmeno upozorenje @Jusuf Hatunic ▪ trolovanje

divlje horde - hmmmn...

porusile pola Amerike - mnjjjjh...

opsta podrska - hmnhhnn.. nope. 

Napomena (izvod iz pravila): "Komunikacija forumaša sa moderatorima treba da se odvija na jednom podforumu Zid Plača..." – tema Imam pitanje za mod tim (ako je zaključana, i samo onda, privatna por.)
Link to comment
7 minutes ago, harper said:

 

Sve si rekao ovim racunanjem razlicito svodivog, tako da sad mozes da prosetas u zalazak sunca sto se mene tice. Konstrukcija "boljsevik Berni Sanders" mi je dovoljna da znam s kim imam posla a s fanaticima, izvinjavam se, nikada ne diuskutujem jer nema smisla.

 

Bice mi drago da se rastanemo jer jako malo znas, a mnogo zelis, pozdravljam te, sve najbolje u zivotu zelim.

 

Najstarije izraelske novine, ali pazi sad levicarsko-liberalni Haaretz - ga naziva POSLEDNJIM JEVREJSKIM BOLJSEVIKOM !!!

 

Pa rekoh, ako neko zna ko je boljsevik, a ko nije, onda su to njegovi Jevreji. Kao sto autor teksta kaze, ipak je nas Jevrejin, clan familije, ne mogu ga mrzeti

 

I ukazuju na strahovite posledice koje su jevrejski boljsevici naneli jevrejskom narodu i sire, svetu u celini.

 

Pa za rastanak, posluzi se i uzivaj ... uzivanje je procitati ceo tekst https://www.haaretz.com/us-news/.premium-i-rage-at-bernie-sanders-the-last-jewish-bolshevik-but-i-can-t-hate-him-1.7774291

 

spacer.png

Link to comment

 

ADL CEO ubo besprekornu paralelu između gomile manje-više običnog radikalizovanog sveta koji je pratio ekstremiste iz prvih redova, koji su provalili u Kapitol i radikalizovanih gomila u islamskom svetu. 

Link to comment
  • Redoran locked and unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...