Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

7 minutes ago, Milošica said:

Za koga navijamo

Sendrz, Uarn, Jeng, Kana, El grin, AOC, Somalijka

 

Tchramp bolji za detente izmedju dva ponudjena kandidata, a to je najbitnije za trld vrld

Edited by vise lisica manje krpelja
Link to comment

Nije mi najjasnije, preko 2/3 glasova je vec poslato (uglavnom postom)...neki su glasali unapred, koliko mi se cini...ne razumem, kako sad to...odakle ce se stvoriti ti glasovi kad su ljudi glasali postom danima pred izbore i ti ce glasovi stici na vreme...valjda ce njih prve i da izbroje...

Link to comment
4 minutes ago, Tutankamon said:

Nije mi najjasnije, preko 2/3 glasova je vec poslato (uglavnom postom)...neki su glasali unapred, koliko mi se cini...ne razumem, kako sad to...odakle ce se stvoriti ti glasovi kad su ljudi glasali postom danima pred izbore i ti ce glasovi stici na vreme...valjda ce njih prve i da izbroje...

 

brojanje a ne glasanje. brojanje ce trajati po nekim drzavama i do 2 nedelje a trump ce proglasiti pobedu vec u utorak na noc kao sto je najavio odavno.

Link to comment

Vrhunska stvar, građanski rat zbog ostanka na vlasti, taman da SAD izgubi to malo kredibiliteta i (moralnog) autoriteta kojeg su vukli iz činjenice da su makar izbore i rezultate istih (makar unutar samih SAD)  poštovali do kraja i što im je vlast bila smjenjiva na izborima. 

Link to comment
16 minutes ago, 3opge said:

 

brojanje a ne glasanje. brojanje ce trajati po nekim drzavama i do 2 nedelje a trump ce proglasiti pobedu vec u utorak na noc kao sto je najavio odavno.

Pa kako su brojali do sad? Nije mi jasno. Valjda je ideja da ce ti silni glasovi poslati postom pa ce da stizu nedeljama ali ako su poslati ovoliko unaored cenim da ce ne samo stici na vreme nego i prvi biti prebrojani

Edited by Tutankamon
Link to comment
1 minute ago, Tutankamon said:

Pa kako su brojali do sad? Nije mi jasno. Valjda je ideja da ce ti silni glasovi poslati postom pa ce da stizu nedeljama ali ako su poslati ovoliko unaored cenim da ce ne samo stici na vreme nego i prvi biti prebrojani

 

jest, kad bi to bila Svajcarska. 

problem je sto dobrovoljci koji organizuju glasanje na dan izbora treba da po istim tim mesnim zajednicama broje glasove stigle postom.

a negde ne smeju ni da otvore vrece sa glasovima dok se ne zatvore biralista. 

 

Link to comment
8 minutes ago, Tutankamon said:

Pa kako su brojali do sad? Nije mi jasno. Valjda je ideja da ce ti silni glasovi poslati postom pa ce da stizu nedeljama ali ako su poslati ovoliko unaored cenim da ce ne samo stici na vreme nego i prvi biti prebrojani

 

Zavisi od države do države. Negde su ti glasovi već prebrojani, negde se broje, a negde neće ni početi do izbornog dana.

 

1,43 na Bajden poklon. 

Link to comment

jesu svejetoisti tradicionalno najveće baje i najkulji tipovi, ali meni to malo promašeno kad ovaj postavlja na čelo EPA bivšeg natfnog lobistu

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

PBSov The Choice 2020 nije dostupan na PBS sajtu, ali mogu da se pročitaju intervjui koji su korišćeni u ovom odličnom dokumentarcu. Dokumentarac može da se pogleda na australijskoj SBS državnoj televiziji, pod uslovom da imate VPN sa adresom iz Australije (SBS registracija je potrebna, ali je besplatna).

 

Ahead of the 2020 election, FRONTLINE's critically acclaimed series "The Choice" returns with interwoven investigative biographies of President Donald Trump and former Vice President Joe Biden. The documentary examines each man’s approach to power, the defining moments that shaped their lives, and their visions for America’s future.

 

Share & Enjoy

Link to comment
1 hour ago, Pokojni Ruxin said:

jesu svejetoisti tradicionalno najveće baje i najkulji tipovi, ali meni to malo promašeno kad ovaj postavlja na čelo EPA bivšeg natfnog lobistu

 

Dočim se onaj ubi dokazujući da nema ništa protiv frackinga, naprotiv, kao i cela njegova kampanja. 

 

"Ne brinite ništa, po pitanju ekologije spremni smo da idemo do povratka u non-binding global agreement, nikako preko toga" :yawn2: 

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Redoran locked and unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...