Jump to content
IGNORED

Staaaaari fudbal (in colour)


Recommended Posts

Sa skupljanjem utakmica poceo sam pre nekih 10-tak godina, preko poznatog sajta rojadirecta, do dana danasnjeg moja kolekcija broji preko 1000 utakmica, skupljenih potpuno legalno (how yes no) diljem interneta. Otvaram ovaj topik iz nekoliko razloga : Da vidim ima li jos zaludjenika, da mozda obavimo koju razmenO, podelimo utiske, preporucimo neke utakmice, sa ostalim pucanstvom. Ja cu pokusati da makar jednu utakmicu nedeljno ovde podelim sa ostalima, mada mi je upload mizeran, ali ici ce to nekako.  

 

  • +1 1
Link to comment

Imam sličan hobi, ali moj broj ne prelazi 50. Ali neko je u doba korone  okacio ovaj sajt i tu ima svega nekoliko decenija u nazad. 

footballia.net

 

Edited by John Coltrane
Link to comment
5 hours ago, Zico said:

Da, sajtovi kao sto su footballia, youtube, dailymotion, donekle obesmisljavaju ovaj hobi. Pretpostavljam da uglavnom imas meceve Mancestera i Zvezde :D

 

 

Može li na footbaliji nekako da se zaradi?

Link to comment
13 hours ago, Zico said:

Da, sajtovi kao sto su footballia, youtube, dailymotion, donekle obesmisljavaju ovaj hobi. Pretpostavljam da uglavnom imas meceve Mancestera i Zvezde :D

 

 

Si :D

 

Ali imam i par tekmi Leverkuzena, nekih OL-OM derbija, Roma-Lacio 5:1. Negde sam imao i sva finala KEŠ/LŠ od 1990. na ovamo.

Inače zbot RojeDirecte sam poželeo da uplatim premium nalog za one sajtove gde kače linkove tekmi, sve ih je manje okačenih na torentima.

Link to comment

Rutracker je i sponzor moje kolekcije. Dodao bih i rgfootball gde trenutno moze da se nadje citava Juventusova sezona 96/97.

 

12 hours ago, Fakundo Sava said:

Može li na footbaliji nekako da se zaradi?

Mozda ako si vlasnik iste :D.  Iskreno ne znam kako opstaju, cudi me da ih nisu zatvorili, tuzili, ugasili fifa/uefa.

 

Link to comment
35 minutes ago, Zico said:

 

Mozda ako si vlasnik iste :D.  Iskreno ne znam kako opstaju, cudi me da ih nisu zatvorili, tuzili, ugasili fifa/uefa.

 

 

Imaju opciju članstva/donacije, mada i ja mislim da je to mrka kapa. Inače nisu radili neko vreme, da li su "selili" ili šta već.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Za pocetak selimo se u Englesku, Premijer ligu i sezonu 95/96, gde pratimo uzbudljivu trku za titulu izmedju Man Utda, Newcastla i Liverpoola. Na programu je mec izmedju Liverpoola i Newcastla. Pogled na tabelu i sastave timova :

 

Spoiler

 

https://ibb.co/L5w8GLF

 

vlcsnap-2020-11-05-23h07m48s024.png.7af89bc60f625190a3b5078e0a5a6253.png

 

vlcsnap-2020-11-05-23h08m32s778.png.2b772fa9ac08c264d8628b7b4b8a71de.png

 

 

 

 

Full match :

 

 

  • +1 1
Link to comment

Uh majkumu omatorilo se, kad je 95/96 "staaari" fudbal - a jeste, bilo pre cetvrt veka jbt.

ali cuveni Mekmanamanamanan u sastavu (jel' to bese Mihajlovski u prenosima imao problema s njim?) :lolol:

Link to comment
  • 2 weeks later...

Otvoren poziv ostalim drugovima skupljacima da pristave koju tekmu ponekad. Neki plan je da ide jedna utakmica nedeljno. Pozeljni su komentari, utisci, predlozi.

S01E02 Denmark-Soviet Union 1985

Servisne informacije : U pitanju je sesta kvalifikaciona grupa za svetsko prvenstvo, tu su jos i Svajcarska, Irska i Norveska. Do ovog susreta Danska ima dve pobede, protiv Norveske 1-0 i protiv Irske 3-0, poraz u gostima od Svajcarske 1-0. Na drugoj strani Sovjetski savez je odigrao 4 meca, izgubio od Irske u gostima 1-0, dve neresene u gostima, Norveska 1-1 i Svajcarska 2-2, pobeda protiv Svajcarske kuci 4-0. 

Sastavi timova

Spoiler

Denmark - [1] Qvist Ole, [2] Berggreen Klaus, [3] Busk Soren, [4] Olsen Morten(c), [5] Nielsen Ivan, [6] Lerby Soren, [7] Bertelsen Jens Jorn, [8] Olsen Jesper, [9] Arnesen Frank, [10] Elkjaer Preben, [11] Laudrup Michael

Coach:Sepp Piontek (FRG)

 

Soviet Union - [1] Dasayev Rinat(c), [2] Sulakvelidze Tengiz, [3] Posdniakov Boris, [4] Demianenko Anatoli, [5] Baltacha Sergej, [6] Aleinikov Sergey, [7] Gotsmanov Sergey, [8] Litovchenko Gennadi, [9] Gavrilov Yuri, [10] Protasov Oleg, [11] Belanov Igor

Coach: Eduard Malofeev

Samo play dugme je spoiler, ako idete na open dvd, zato preporucujem da otvarate po jedan fajl posebno.

 

Malo poduzi tekst, spoiler included, o sjajnim Dancima, they were red, they were white, they were Danish Dynamite.

https://www.theguardian.com/football/blog/2009/oct/13/forgotten-story-denmark-1980s

 

Dok je danski tim bio u rukama Pionteka, Sovjete je predvodio Malofeev kroz cele kvalifikacije,  pre samog pocetka prvenstva, preuzeo jedan od najtrofejnijih i najboljih trenera svih vremena Valery Lobanovsky. Vikipedija za Malofeeva kaze i ovo : "Malofeev's trademark was what he called sincere football, characterized by passion for the game and attacking style." Belanov je 1986. godine je osvojio Baloon d'Or, tako prekinuo trogodisnju vladavinu Platinija. 

 

Full Match :

 

 

 

 

Edited by Zico
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...