Jump to content
IGNORED

Kada kamera ostane uključena...


Recommended Posts

Ih, da su samo Zoom i slične videochat platforme u pitanju...

 

Ne znam koliko vas radi sa time trackerima, onim aplikacijama što kao mere produktivnost, pa svako malo naprave skrinšot onoga što ti je trenutno na ekranu? Naslušao sam se priča middle-manager mučenika koji to posle treba da pregledaju...

Link to comment
13 minutes ago, Weenie Pooh said:

Ih, da su samo Zoom i slične videochat platforme u pitanju...

 

Ne znam koliko vas radi sa time trackerima, onim aplikacijama što kao mere produktivnost, pa svako malo naprave skrinšot onoga što ti je trenutno na ekranu? Naslušao sam se priča middle-manager mučenika koji to posle treba da pregledaju...

Ima toga po korporacijama u srbalja puno...

 

Onda imas i sposobne ljude koji pisu skripte kojima zezaju te gluposti...

 

Meni je highlight bio merenje produktivnosti ljudi preko broja klikova i keystrokeova, a ljudi se bave poslovima kojima je 60% sedenje po sastancima i upravljenje nekim dtugim ljudima... To kad Lisica™ dodje u firmu, taman tako izgleda...

Link to comment
1 minute ago, Hamlet Strašni said:

Мени је то за 10% од плате  - више као опомена другима да буду пажљиви на зуму

a jebat ga, kad se tako nesto desi u firmi naravno da ce ostali paziti. meni ovo vise za 'strong worded letter' da smiri pizdune.

 

s druge strane, to otvara vrata raznima sto jure poznatost. ne bi me cudilo da neki influenseri i slicna boranija zeljna klikova i pratilaca krene na tu stranu.

 

@Weenie Pooh ja tek kad je krenuo kovid citao o tim ujdurmama. o tome se sad od kovida raspravlja kod nas (uk) al dosta stidljivo. zakon jasno kaze da se pracenje moze uvesti samo ako poslodavac ima dovoljno dobar razlog za tako nesto (ako je, recimo, naglo opala produktivnost)  a privatnost zaposlenih je dosta zasticena. videcemo na koju ce stranu to krenuti tek kad dodje do prvog sudskog slucaja, odnosno prve sudske odluke. doduse, siguran sam da ima neki broj firmi koje su to vec uvele al nije dovoljno veliki da bi se nasle bundzije.

Link to comment

Meni je malo milo da vidim neko sranjce u Njujorkeru. Mislim, ko su ti ljudi? ;) Čitala bih tako pre Amy Davidson, kako lepo, razumno, -niko fin, obrazovan i normalan se ne bi mogao ne složiti- iznosi kako bi trebalo da svet izgleda. I onda pročitam da joj je muž direktor globalnog hedž fonda. Mislim, naravno, nećemo davati otkaz ljudima zbog njihovih supružnika, ali, čekaj, živiš među 1% od para iz hedž fonda i pričaš mi o tome šta je fer i kako stvari treba da izgledaju? :)

Link to comment
26 minutes ago, dragance said:

E sad, jebi ga. By accident ili ne, rezultat is real.

ne kazem da nije al ljudi su se opustili, ovo traje od marta. iskljucuje se kamera kad te mrzi da oblacis kosulju, da sredjujes gajbu, kad lezis u krevetu umesto da sedis za radnim stolom, zene kad se ne sminkaju il ne srede frizuru... uljuljkao se narod, opustio... pa se covek zajebo.

 

meni ovo omaska koja nema negativne posledice pa nema ni razloga za kaznu. jebiga, omaklo se. posao ne trpi a tesko da ce iko biti traumiran.

 

da se ovo desilo nastavniku online nastave - jebiga, to bi vec bio problem. ovako - teraj dalje, ionako ce se zaboraviti za par dana a posle i ako se liko seti, bice veselo.

 

edit - kome su ono spale pantalone kad se slikao s kolindom? cicku? meni ovo slicno.

Edited by adam
Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Ima toga po korporacijama u srbalja puno...

 

Onda imas i sposobne ljude koji pisu skripte kojima zezaju te gluposti...

 

Meni je highlight bio merenje produktivnosti ljudi preko broja klikova i keystrokeova, a ljudi se bave poslovima kojima je 60% sedenje po sastancima i upravljenje nekim dtugim ljudima... To kad Lisica™ dodje u firmu, taman tako izgleda...

 

Ma da, ludilo. Kao, radno vreme osam sati a od toga tri i po blejiš na Google Meet... ali pazi dobro da ti produktivnost™ ne padne ispod 40%. Znači šta, lupam nasumično po tastaturi da ispunim normu?

 

Prilično sam siguran da ti sistemi nemaju nikakve pozitivne efekte na konkretnu produktivnost, ali nekim contractor firmama navodno koristi da bi od drugih, viših instanci naplatili svaki navodno uložen sat za određeni projekat. 

 

 

1 hour ago, adam said:

 

@Weenie Pooh ja tek kad je krenuo kovid citao o tim ujdurmama. o tome se sad od kovida raspravlja kod nas (uk) al dosta stidljivo. zakon jasno kaze da se pracenje moze uvesti samo ako poslodavac ima dovoljno dobar razlog za tako nesto (ako je, recimo, naglo opala produktivnost)  a privatnost zaposlenih je dosta zasticena. videcemo na koju ce stranu to krenuti tek kad dodje do prvog sudskog slucaja, odnosno prve sudske odluke. doduse, siguran sam da ima neki broj firmi koje su to vec uvele al nije dovoljno veliki da bi se nasle bundzije.

 

Teško će da se bune ako ti poslodavac ponudi ugovor u kom stoji da im dobrovoljno ustupaš neophodne metrike. 

 

Mada meni su do sada samo Amerikanci tražili da visim na time trackerima, plus jednom neki estonsko-holandski brod ludaka.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...