Jump to content
IGNORED

Stigli i frilenseri na red.


Kundera

Recommended Posts

2 hours ago, laser lotus said:

I klepili su te zbog para koje si zaradio preko agencije?

Ako je tako, mislim da sam imao zadovoljstvo da sarađujem sa najglupljim knjigovođama ikad.

Ne ne. Ovo je dok sam radio kao obican zaposleni. Pausalno kada radis ne mozes da dostignes taj nivo jer ti se racuna oficijalno mnogo manji iznos zarade. 

Link to comment

@gospa buba Tekst iz 2015:

 

Preduzetnici takođe imaju i neka prava koja frilenseri nemaju, kao što su:

  • pravo na penziju po ostvarenom radnom stažu
  • pravo na naknadu zarade za vreme odsustva (zbog nege deteta ili porodiljsko odsustvo)
  • pravo na naknadu zarade za vreme bolovanja
  • pravo na novčanu naknadu kod Nacionalne službe za zapošljavanje
Link to comment

Vrlo bliska prica ovoj je i ona o testu samostalnosti, tamo je receno da ako se preduzetnik okarakterise kao nesamostalan da takodje mora da plati porez na sav prihod i da ga posmatra kao dodatnu delatnost, sto znaci tih famoznih 50%. 

 

Problem i sa tim, kao i sa ovim, je sto taj preduzetnik vec placa doprinose, zdravstveno i penziono, bilo kroz pausalni porez ili kroz svoju platu, a ovim bi ga terao da to radi uduplo. Moj racunovodja mi je rekao da to nema nikakvog smisla i nije zakonito, ali i pored toga ostaje pocetni narativ od 50%.

Link to comment

Sad je red da, onako pesimisticki, upitam oko duplog oporezivanja - da li je moguće da traže da platim porez u srbijici ako vec placam porez u drzavi u kojoj radim jer prebacujem novac na srpski racun? 

Banka me odavno nije zvala da donosim dokaze o tome

..

Link to comment
Sad je red da, onako pesimisticki, upitam oko duplog oporezivanja - da li je moguće da traže da platim porez u srbijici ako vec placam porez u drzavi u kojoj radim jer prebacujem novac na srpski racun? 
Banka me odavno nije zvala da donosim dokaze o tome
..

Ja se stvarno nadam da ne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
27 minutes ago, maheem said:

Sad je red da, onako pesimisticki, upitam oko duplog oporezivanja - da li je moguće da traže da platim porez u srbijici ako vec placam porez u drzavi u kojoj radim jer prebacujem novac na srpski racun? 

Banka me odavno nije zvala da donosim dokaze o tome

..

Ista priča, tj isto pitanje.

Link to comment

Znaci vi zivite u inostranstvu, tu dobijate platu i onda od tih novaca prebacujete na svoj racun u Srbiji?

 

Ako sam dobro skapirao slucaj ne bi trebalo da placate bilo kakav porez na taj novac posto on nije rezultat nikakve delatnosti, niti ste vi rezidenti drzave Srbije. 

No opet sa ovim nasima se nikada ne zna, uvek valja proveriti sa nekim knjigovodjom to.

Link to comment
4 hours ago, Meazza said:

@gospa buba Tekst iz 2015:

 

Preduzetnici takođe imaju i neka prava koja frilenseri nemaju, kao što su:

  • pravo na penziju po ostvarenom radnom stažu
  • pravo na naknadu zarade za vreme odsustva (zbog nege deteta ili porodiljsko odsustvo)
  • pravo na naknadu zarade za vreme bolovanja
  • pravo na novčanu naknadu kod Nacionalne službe za zapošljavanje

 

 

sta ce frilenseri ubuduce imati od beneficija za tih 50% koje ce dati drzavi?

Link to comment
2 minutes ago, morgana said:

 

 

sta ce frilenseri ubuduce imati od beneficija za tih 50% koje ce dati drzavi?

 

Subvencionisanje novih radnih mjesta za 3rd tier industrije poput motaonica kablova njemačke firme only. 

  • Haha 1
Link to comment
10 minutes ago, napadaj said:

Koje države su u pitanju? Srbija ima niz sporazuma o izbegavanju dvostrukog oporezivanja sa drugim zemljama.

Danska.

Ma prestanem da plaćam porez i ovde pa kupim neki mansion na Jadranu da me bog vidi

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...