Jump to content
IGNORED

Stigli i frilenseri na red.


Kundera

Recommended Posts

16 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Postoje. Oni koji plaćaju preko računa - firme

 

Koliko je takvih? Svi studenti koji su podstanari i svi obični radnici i slično, niko tu nema firmu niti plaća preko firme.

Link to comment
15 minutes ago, napadaj said:

 

Krivično delo poreske utaje postoji tek ako iznos obaveze čije se plaćanje izbegava prelazi 1.000.000 dinara, a i u tom slučaju može da se zaključi sporazum o odlaganju krivičnog dela sve dok ne prelazi 5.000.000, tako da je zatvor prilično daleko od ljudi kojima može da se desi nešto poput toga što se tebi dogodilo.

 

 

 

 

 

Ako oni lazu, lazem i ja (mozda se nesto promenilo): https://www.paragraf.rs/dnevne-vesti/140519/140519-vest5.html

Link to comment
3 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Па да, тако је по закону. Закупац је у обавези да исплаћује.

Cek, znaci porez na izdavanje stana placa stanar a ne ovaj koji je izdao stan?

Link to comment
40 minutes ago, Shan Jan said:

Cek, znaci porez na izdavanje stana placa stanar a ne ovaj koji je izdao stan?

Мало је то компликованије. Има обавезу да плаћа закупац, формално је порески обвезник закуподавац.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, dùda said:

Zna li se koliki je godišnji limit uplata iz inostranstva, a da te ne jure za porez ?

@Shan Jan, nisam baš shvatila, koliko treba da premašiš ?

Koliko treba da premasis menja se svake godine, zavisno od toga kolika je prosecna plata u Srbiji. Npr za 2019. je to bilo oko 2.7 miliona dinara za prihode za celu godinu. Sve preko toga se oporezuje: https://www.neobilten.com/godisnji-porez-na-dohodak-gradjana-za-2019-godinu-neoporezivi-iznos-2-729-304-dinara/

 

Ovde u prihode ulaze svi prihodi a ne samo plata. Npr izdavanje stana, bonusi i slicno. 

Link to comment

Kako sam ja razumeo kad su mi objasnjavali glede poreza na izdavanje stana, ako ga izdajes firmi porez placate i ti kao stanoizdavac i firma za zakup, s tim sto se uvek potpise takav ugovor sa firmom da ona placa oba dela.

 

Ako ga izdajes fizickom licu, porez placas samo ti i to tako sto svakog meseca moras da odes u poresku da ti daju posebnu uplatnicu, onda sa njom u postu da platis, pa nazad u poresku da im doneses dokaz. Ako ga izdajes preko AirBnbja takodje treba da za svaku transakciju platis neki porez, ali ne znam kako se to obracunava, ne znam ni da li iko zna iskreno.

Link to comment
41 minutes ago, dùda said:

Zna li se koliki je godišnji limit uplata iz inostranstva, a da te ne jure za porez ?

@Shan Jan, nisam baš shvatila, koliko treba da premašiš ?


Ne ne, to je godišnji porez, kada to premašiš platiš malo više, a jure te za porez svakako, koliko god da si zaradio. 

Edited by Kundera
Link to comment
5 minutes ago, Kundera said:


Ne ne, to je godišnji porez, kada to premašiš platiš malo više, a jure te za porez svakako, koliko god da si zaradio. 

Stigne mi uplata iz inostranstva. I nije bitno koliki je iznos i ko mi je uplatio. Treba na to da platim porez ? Koliki ?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...