Jump to content
IGNORED

Stigli i frilenseri na red.


Kundera

Recommended Posts

38 minutes ago, Plajvi said:

Stigla gomila resenja i radnicima na kruzerima 

Ok ja sam definitivno laik, ali kakve veze ima rad na kruzerima sa Srbijom? Nisu radili od kuće frilens za kruzer.

Link to comment
10 minutes ago, *edited by mod said:

Ok ja sam definitivno laik, ali kakve veze ima rad na kruzerima sa Srbijom? Nisu radili od kuće frilens za kruzer.

Vrv uplate lezale na racune. Neoporezovan priliv.

  • +1 2
Link to comment

Krenuo upravo da okacim ovo sto je postavio vememah

Bilo je price da ce i oni najebati jos kad je poceo sav ovaj cirkus s frilenserima pre 2 godine, pocelo je sad i to

Nisam upucen dobro u to kako primaju zaradu, da li im se oporezuje zarada u zemlji reigstracije poslodavca/broda (ili kako se vec vodi rezidenstvo kad radis overseas). a i problem rezidentnosti i status poreskog obveznika Srbije je sporan, to pise u clanku 

 

Edited by Plajvi
Link to comment

Kako su bre rezidenti Srbije ljudi koji provedu po 6-9 meseci godišnje ploveći oko sveta :D 

 

Kad se vrate u Srbiju, oni se valjda vode kao nezaposleni. Pare koje su uneli nekako moraju da pravdaju, ali svakako im nije osnov "imam firmu registrovanu u Srbiji".

 

Link to comment

Zovu i paušalce koji primaju devize, pa ih konvertuju u dinare, pošto im softver prikazuje to kao različite uplate, pa ispada da su ti paušalci prekardašili iznose za paušalno oporezivanje.

 

Link to comment

Za kruzere se jos od 'zlatnog doba' za tu vrstu posla u periodu od 2000-2010 znalo da primas novac na ruke, nikakva prijava poslodavca tu ne postoji, manje vise sve te kompanije su registrovane u tax-heaven zemljama poput Bahama, Malte i sl. Odes na razgovor sa jednom firmom, ugovor koji ti ponude potpises sa imenom neke druge firme, a kad odes na brod uplate lezu sa neke trece.

 

Posle 2010 i u vreme kada ja odlazim isplata zarade je isla preko online payment firme OceanPay gde dobijes Visa Debit karticu i mogucnost da pravis transfer novca na tvoje domace bankovne racune, tako da znam da su ljudi to masovno radili i prebacivali i do 20k na racun, naravno apsolutno ne znajuci nista o tome da je taj novac podlozan oporezivanju.

 

Sto se tice 'rezidentnosti', trebalo bi to dokazati, da si ti bio tamo napolju vise od 6 meseci, ja sam recimo sva ta dokumenta i Letters of Employment i ugovore pobrisao pre nekog vremena, a firma za koju sam radio se ugasila. A i da se nije ugasila, nema teorije da bi oni meni sad nesto pomagali i kopali po arhivi da mi dostave to.

Edited by lord_s
  • +1 1
Link to comment
Softver im je excel tabela i onda udarili filter da ako si primio pare iz inostranstva od 2017 eto te na spisku.

Hocu li i ja biti koji saljem sam sebi dinare iz inostranstva na racun u Srbiji :huh:


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
2 minutes ago, jms_uk said:


Hocu li i ja biti koji saljem sam sebi dinare iz inostranstva na racun u Srbiji :huh:


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Hoćeš... :)

 

Poreska uprava Srbije je glupa, ali zato i bezobrazna...

 

  • Haha 1
Link to comment
Hoćeš... [emoji4]
 
Poreska uprava Srbije je glupa, ali zato i bezobrazna...
 

Lovely :dry:

Da li to moze da se vidi na eupravi, ili da cekam ljubavno pismo postom?


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
6 minutes ago, jms_uk said:


Lovely :dry:

Da li to moze da se vidi na eupravi, ili da cekam ljubavno pismo postom?


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Pusti, moža se dozovu pameti...

 

Mislim, ovo što Napadaj kaže, ako je tačno, to je tačno neka budala iz Poreske poslala nepisme zahtev u banke, i verovatno ga je svako tumačio kako je hteo...

 

Bog zna kako je koja banka pokupila te podatke iz svoje baze...

Edited by radisa
Link to comment
43 minutes ago, lord_s said:

Za kruzere se jos od 'zlatnog doba' za tu vrstu posla u periodu od 2000-2010 znalo da primas novac na ruke, nikakva prijava poslodavca tu ne postoji, manje vise sve te kompanije su registrovane u tax-heaven zemljama poput Bahama, Malte i sl. Odes na razgovor sa jednom firmom, ugovor koji ti ponude potpises sa imenom neke druge firme, a kad odes na brod uplate lezu sa neke trece.

 

Posle 2010 i u vreme kada ja odlazim isplata zarade je isla preko online payment firme OceanPay gde dobijes Visa Debit karticu i mogucnost da pravis transfer novca na tvoje domace bankovne racune, tako da znam da su ljudi to masovno radili i prebacivali i do 20k na racun, naravno apsolutno ne znajuci nista o tome da je taj novac podlozan oporezivanju.

 

Sto se tice 'rezidentnosti', trebalo bi to dokazati, da si ti bio tamo napolju vise od 6 meseci, ja sam recimo sva ta dokumenta i Letters of Employment i ugovore pobrisao pre nekog vremena, a firma za koju sam radio se ugasila. A i da se nije ugasila, nema teorije da bi oni meni sad nesto pomagali i kopali po arhivi da mi dostave to.

 

Valjda imas u pasosu pecate kad si napustio i kad si se vratio u zemlju?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...