Jump to content
IGNORED

Stigli i frilenseri na red.


Kundera

Recommended Posts

10 hours ago, BarryWhite said:

 

Vrlo cesto da bi imao pristup virtuelnom prostoru neke firme moras da imas njihov mail domen da bi se ulogovao. 

Slazem se sa svim sto si napisao.

Od 1:20

 

Link to comment

@Paul Gompitz

Razumem ja da je za IT problem kriterijum 1,4 i 5 zbog specificnosti posla. Sto u zbiru sa kriterijumima 6 i 9 moze da bude dovoljno da se test padne.

Hvala za ovaj video, pogledacu svakako jer me zanima tematika posto i sam zavisim od primene testa samostalnosti.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Pa sjajno, treba zaposliti još SNS kadrova, hajde da izmislimo instituciju "informacionog posrednika" :D Hoće nova firma Brnabinog brata da se ugradi u elektronski transfer informacija između mene i mog poslodavca? Kad ja kliknem "Send", on uprti moj email na leđa i trči do Amerike da ga uruči... usput proverivši da li sam baš sve zaveo kako valja.

Link to comment

To. Negde procitah da ovakve stvari vec postoje u nekim zemljama, ali nisam se cimao da istrazim.

 

Nekako cenim da je ovo mali Perica osmislio kako bi imali vecu (maksimalnu?) kontrolu na uvoz novca u drzavu, da naknade kao za ove freelancere ne moraju da jure po lokalnim bankama, nego da imaju sve na jednom mestu, kod sebe.

 

Ono sto izgleda ne kapiraju je koliko je ovo opasno po slobodu trzista, mnoge fakture sadrze neke informacije koje se mogu smatrati poslovnom tajnom, zamisli sad Microsoft koji sigurno ima mali milion priliva sa raznoraznih strana, za raznorazne poslove i usluge, treba nekoj SNS cjati da pokaze sa kime to oni posluju i po kojim cenama i pravilima.

 

Ili jos korak dalje, zamisli bavis se izvozom (lupam) malina i neki prvi brat Srbije hoce da te makne, sve sto treba je da ode kod tvojih klijenata i da ponudu, ti si bez biznisa za 3 meseca.

Link to comment

Dosta su oni to šturo preneli, ispalo je da on misli da Brnabić i Mali lepo sprovode njegove ideje pošto "ne mogu da kazne ljude koji su to već platili".

 

 

(od 31:15)

Edited by vememah
Link to comment
On 16.3.2021. at 9:27, Pramheda said:

Navodno će u maju stići još 40.000 rešenja frilenserima koji do sad nisu dobili. Srećno svima koji slave lol.

Sta ce biti sa tim resenjima? Sta je poenta?

Na visi cilj mislim :D krajnji...

Link to comment
2 hours ago, Bonifo said:

Sta ce biti sa tim resenjima? Sta je poenta?

Na visi cilj mislim :D krajnji...

Da se uzmu neke pare za izbornu 2022, naravno :D
Treba love i to odmasadaodma. Očekujem ogroman ''popust'' za jednokratnu uplatu.

Edited by placenik
Link to comment
  • 2 weeks later...
Quote

Novi vladin predlog za frilensere - otpis kamata i reprogram

Vlada Srbije predstaviće u utorak frilenserima novu ponudu na osnovu koje će oko 80 odsto njih biti oslobođeno plaćanja poreza i doprinosa koji nisu regulisali u prethodnih pet godina, rečeno je agenciji "Tanjug" u Ministarstvu finansija.

Novi predlog predviđa i da država preostalim frilenserima otpiše sve kamate i da reprogram u trajanju od 10 godina.

Tako će, na primer, frilenser sa prilivom od 500 evra mesečno u trajanju od godinu dana morati da plati za te prihode svega sedam evra.

Vlada je tako pronašla rešenje za frilensere u skladu sa zakonom, koje neće ugroziti njihovo materijalno stanje.

Poreska uprava je u oktobru pozvala radnike na internetu da sami obračunaju svoja dugovanja tokom prethodnih pet godina ukoliko nisu redovno izmirivali svoje zakonske obaveze prema državi, zbog čega su frilenseri negodovali u prethodnom periodu.

U Srbiji, prema nekim procenama, ima oko 10.000 frilensera.

https://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/politika/4312910/vlada-frilenseri-novi-predlog-otpis-duga-reprogram.html

Edited by vememah
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...