Jump to content
IGNORED

Stigli i frilenseri na red.


Kundera

Recommended Posts

16 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

 

inace, neverovatno je koliko je sinisa out of touch sa obicnim svetom. on je naveo fenomenalan primer gde po njihovom najnovijem predlogu neko ko je zaradjivao 200 eura mesecno morace da placa SAMO 3000 dinara sledecih 10 godina da vrati dug. potpuno neverovanto, 

 

Evo i ovde nesto slicno:

 

48 minutes ago, Uskebasi said:

Najglasniji i najagresivniji su oni koju su sasvim dobro zaradjivaliOnaj ko je zaradjivao par stotina evra ce naci drugi nacin da zaradjuje, jer za te pare može da se bavi bukvalno bilo čim. Koliki god da je porez. većini iz ove grupe će biti jednostavnije da se bave nečin drugim, nego da vode racuna o porezima. 

 

A to sto treba da placaju 3k dinara drzavi 10 godina, to im nikakav problem ne predstavlja.

Link to comment

to je potpuno neveorvatno. imam 15ak prijatelja dole kod mene koji rade frilens za 200 evra mesecno. zimi dobijaju vise, leti nula bodova, u proseku negde oko 200 evra. ne, vecina ne moze da nadje drugi posao zato sto posla nema. drugo, zasto bi se bavili necim drugim, jel moraju da idu da kopaju kanale sa 40 godina jer drzava ne zeli da nadje resenje da pomogne? upravo je poenta da drzava takvim ljudima omoguci da nastave to da rade, da ne ostanu bez jedinog prihoda koji su imali. 

  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

to je potpuno neveorvatno. imam 15ak prijatelja dole kod mene koji rade frilens za 200 evra mesecno. zimi dobijaju vise, leti nula bodova, u proseku negde oko 200 evra. ne, vecina ne moze da nadje drugi posao zato sto posla nema. drugo, zasto bi se bavili necim drugim, jel moraju da idu da kopaju kanale sa 40 godina jer drzava ne zeli da nadje resenje da pomogne? upravo je poenta da drzava takvim ljudima omoguci da nastave to da rade, da ne ostanu bez jedinog prihoda koji su imali. 

+1

ali imaju kuće i stanove koji baš lepo mogu da se zaplene i prodaju mafiji na nameštenim aukcijama za 30% realne cene. :fantom:

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Meazza said:

 

A to sto treba da placaju 3k dinara drzavi 10 godina, to im nikakav problem ne predstavlja.

To je dug, kao i svaki drugi dug predstavlja problem. Ima moj prijatelj dug prema diskontu pića iz 2012. godine, zaposlio se 2019. godine i od tad mu se skida 2/3 plate svakog meseca na ime duga (nemu se isplati oko 13000 dinara mesečno). S obzirom da je pocetni dug bio veliki (neuspešan pokusaj bavljenja ugostiteljstvom) i da mu je kamata uveliko premasila glavnicu, praktično mu se od plate namiruje samo kamata, a glavnicu će možda početi da otplaćuje 2028. godine. Jel to fer i da li mu to predstavlja problem?

 

Ajd sad jedno pitanje za tebe lično. Da li si ti verovao da se na prihode koje ostvarujes kao frilenser ne plaćaju nikakve obaveze?

Link to comment

JA ne znam kako ne shvataju, ovo nije u sustini ispunjavanje zakona, vec volja jednog coveka, koji se posle 9 godina na vlasti iznenada setio da odere frilensere i ulozi u te novce u svoju veciti predizbornu kampanju.

Link to comment
1 minute ago, Uskebasi said:

To je dug, kao i svaki drugi dug predstavlja problem. Ima moj prijatelj dug prema diskontu pića iz 2012. godine, zaposlio se 2019. godine i od tad mu se skida 2/3 plate svakog meseca na ime duga (nemu se isplati oko 13000 dinara mesečno). S obzirom da je pocetni dug bio veliki (neuspešan pokusaj bavljenja ugostiteljstvom) i da mu je kamata uveliko premasila glavnicu, praktično mu se od plate namiruje samo kamata, a glavnicu će možda početi da otplaćuje 2028. godine. Jel to fer i da li mu to predstavlja problem?

 

Ajd sad jedno pitanje za tebe lično. Da li si ti verovao da se na prihode koje ostvarujes kao frilenser ne plaćaju nikakve obaveze?

 

Da li ti znas nekog frilensera da su mu u ovih 20 godina naplatili porez? Evo ja ne znam.

Link to comment

@Kundera

Pisalo je ovde par ljudi koji se bave frilensingom, a koji su organizovali poslovanje u skladu sa zakonom.

 

Ali nije to pitanje. Pitanje je da li si ti zaista verovao da možes da zaradjujes novac, a da nikakve obaveze ne plaćaš na te prihode?

Edited by Uskebasi
Link to comment
1 minute ago, Uskebasi said:

Ajd sad jedno pitanje za tebe lično. Da li si ti verovao da se na prihode koje ostvarujes kao frilenser ne plaćaju nikakve obaveze?

 

Preduzetnik sam, tako da mozes sam da zakljucis.

Link to comment
4 minutes ago, Meazza said:

 

Preduzetnik sam, tako da mozes sam da zakljucis.

Pa eto, ti si dokaz da je bilo moguce organizovati poslovanje u skladu sa zakonom. I zasto bi sad trebali da imamo razumevanja za one koji duguju porez jer su se nadali da niko nikada nece potegnuti pitanje naplate poreza. Da ne govorim da sve preko 5 godina sto je zastarelo je cist dobitak za njih.

Link to comment
10 minutes ago, Uskebasi said:

To je dug, kao i svaki drugi dug predstavlja problem. Ima moj prijatelj dug prema diskontu pića iz 2012. godine, zaposlio se 2019. godine i od tad mu se skida 2/3 plate svakog meseca na ime duga (nemu se isplati oko 13000 dinara mesečno). S obzirom da je pocetni dug bio veliki (neuspešan pokusaj bavljenja ugostiteljstvom) i da mu je kamata uveliko premasila glavnicu, praktično mu se od plate namiruje samo kamata, a glavnicu će možda početi da otplaćuje 2028. godine. Jel to fer i da li mu to predstavlja problem?

 

Neverovatno, da li je moguce da toliko ne pratis tok razgovora? Naravno da je problem i to ogroman problem za one koji su zaradjivali 200 evra mesecno, to i hocu da kazem. Ti u kvotovanom postu prelazis preko toga kao da ne postoji i kao da samo ovi od 1000-2000 evra imaju pravi problem.

Link to comment
11 minutes ago, Uskebasi said:

@Kundera

Pisalo je ovde par ljudi koji se bave frilensingom, a koji su organizovali poslovanje u skladu sa zakonom.

 

Ali nije to pitanje. Pitanje je da li si ti zaista verovao da možes da zaradjujes novac, a da nikakve obaveze ne plaćaš na te prihode?


Ne pricamo o pausalu, na zapadu retko koji frilenser na taj nacin regulise svoje obaveze. Pricamo o porezu na dohodak, da li znas ijednog frilensera koji je to platio?

Link to comment

Pa mi i ne ocekujemo od “propisi su propisi” lika da ima razumevanje, ne ocekujemo ni od “3000 dinara sledecih 10 godina za ljude koji primaju 200 eura mesecno” lika da ima razumevanje, a

najmanje od lika koji smatra da oni svakako mogu naci drugi posao. 
 

zato mi je drago kad vidim

da vucic ima vise razumevanja. 

Link to comment
1 minute ago, Uskebasi said:

Pa eto, ti si dokaz da je bilo moguce organizovati poslovanje u skladu sa zakonom. I zasto bi sad trebali da imamo razumevanja za one koji duguju porez jer su se nadali da niko nikada nece potegnuti pitanje naplate poreza. Da ne govorim da sve preko 5 godina sto je zastarelo je cist dobitak za njih.

 

Bilo je moguce meni koji sam mogao da zaradjujem dovoljno i redovno da mogu da platim pausalni porez i da mogu da zivim od toga. Znam ljude koji to nisu mogli, odnosno kojima bi ostalo ispod minimalne zarade ako bi im se odbili nameti, da ne govorimo da nisu cak zaradjivali ni svakog meseca - i tako godinama. Zasto bi trebalo (glagol trebati je bezlican) da imamo razumevanja za njih? Pretpostavljam da ako vec nemas razumevanja onda ga neces ni imati.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...