Jump to content
IGNORED

Stigli i frilenseri na red.


Kundera

Recommended Posts

Just now, Uskebasi said:

Znači većini frizera, autolimara i molera se isplati da posluju po postojećim propisima, a većini frilensera se ne isplati?

 

Hvaljen Isus, konacno napredujemo.

 

Quote

Zašto bi se onda neko bavio frilensingom?

 

Do sada su se bavili jer se zakon nije primenjivao. Vecina se vise nece baviti.

Link to comment
23 minutes ago, Uskebasi said:

Ta prica o 80% poreza postoji samo u tvojoj prici. Nisam video da je negde pomenuto da frilenser na ime poreza placa 80% od odnoga sto zaradi.

Sve osobenosti frilensinga koje navodis se mogu primeniti za dobar deo profesija koje postoje godinama. Zasto mislis da npr. advokat pocetnik ima garantovane prihode?

 

Ali kljucno pitanje na koje izbegavas odgovor je to da li tvoje znanje i vestine koje posedujes tebe dovodi u inferioran polozaj u odnosu na frizera, ili kasirku?

 

50 posto za sve sto sad zaradi i jos 30 za ono sto je zaradjivao od 2015. a tada su mu govorili da ne mora da plati. Svako pravo donosi i obaveze i obratno. Od frilensera se trazi da placaju prava koja nemaju ili nisu imali (tipa zdrastvo). To je svakom normalnom totalno montipajtonovska situacija i pravno je neutemeljeno. 

 

Ako izaberes da placas porez, i ne postanes preduzetnik, tebi drzava po ustavu ove zemlje ne moze naplatiti porez koji ce te dovesti u poziciju da imas manje od minimalca, to je nesto neoborivo. Zasto to cenjeni profesor ne pominje, pa ocito da mi je neko sa vrha rekao da ne pominje.

 

Ne znam, da li si svestan koliko glup ispadas sada? Bukvalno si ti i Sinisa Mali protiv stavova i zakona celog civilizovanog sveta, koji priznaje specifikum frilensinga. Da li stvarno toliko verujes u svoje moci, da su svi po EU budale, a ti i Vucic i Brnabicka genijalci? U ostalom ko pa i kaze da.frizerka ne treba da placa manji pausal?  I ko kaze da kasirka ne treba da ima vecu platu od minimalca ( doduse onda bi i frilenseri manje placali za porez, ako bi bio povecan minimalac).

 

Edited by Kundera
  • Tužno 1
Link to comment
Just now, Kundera said:

a tada su mu govorili da ne mora da plati

Neznanje nije izgovor niti opravdanje za nepoznavanje zakona svoje zemlje.

 

Opet, što se krijete iza ljudi koji su zarađivali 300-400€, kada ste svi zarađivali preko 1000 i niste hteli da plaćate ni dinar nameta?

Link to comment
10 minutes ago, Kundera said:

 

Ne znam, da li si svestan koliko glup ispadas sada? Bukvalno si ti i Sinisa Mali protiv stavova i zakona celog civilizovanog sveta, koji priznaje specifikum frilensinga. Da li stvarno toliko verujes u svoje moci, da su svi po EU budale, a ti i Vucic i Brnabicka genijalci? U ostalom ko pa i kaze da.frizerka ne treba da placa manji pausal?  I ko kaze da kasirka ne treba da ima vecu platu od minimalca ( doduse onda bi i frilenseri manje placali za porez, ako bi bio povecan minimalac).

 

Ne znam kako definises glupog coveka? Da li je po tvojoj definiciji glup i nesposoban onaj ko ne može da izdrži poreske namete koje izdržava vunovlačar iz Kostolca?

Sakrivanje iza ljudi koji su u teskoj situaciji i koji su zaradjivali 200 evra mesecno je jadno i bedno. Najglasniji i najagresivniji su oni koju su sasvim dobro zaradjivali. Onaj ko je zaradjivao par stotina evra ce naci drugi nacin da zaradjuje, jer za te pare može da se bavi bukvalno bilo čim. Koliki god da je porez. većini iz ove grupe će biti jednostavnije da se bave nečin drugim, nego da vode racuna o porezima. Onaj ko je zaradjivao 1000-2000 eur, nema sansu sa nadje slican posao. I to je sustina problema. Bogati koji se kriju iza siromasnih i poturaju ove da bi zaštitili svoje prihode.

Edited by Uskebasi
  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, garmonbozia said:

Neznanje nije izgovor niti opravdanje za nepoznavanje zakona svoje zemlje.

 

Opet, što se krijete iza ljudi koji su zarađivali 300-400€, kada ste svi zarađivali preko 1000 i niste hteli da plaćate ni dinar nameta?

 

Cekaj, ako ja pitam sluzbenika poreske i kaze mi, ma to tek kad.dodje novi zakon, ko je onda tu kriv, ja ili poreska? Ako se to desi ne jednom, nego stotine puta, da li su frilenseri krivi ili drzava koja nije sprovodila svoje zakone, jer je sama znala da su nerealni i zastareli? Pa kad kovid ispraznio kasicu i setilo se da ti ljudi ionako ne glasaju za SNS, hajde malo da.calabrcnemo. Ince, jos jedna zabluda, ljudi koje zaradjuju hiljadu, zaradjuju nekad i 300, ovde su prihodi nesigurni, a konkurencija velika i stalna je.borba.da se.zaradi.za.tu lopovsko-mafijasku frilensersku platu.

Edited by Kundera
  • +1 1
Link to comment

Ništa manja nego konkurencija ljudi koji su registrovani kao preduzetnici ili DOO. To apsolutno nije argument. 

 

Ti si dužan da čitaš zakon države i da prilagodiš poslovanje tome. Poreski službenik treba da odgovara za dezinformacije.

Edited by garmonbozia
Link to comment
6 minutes ago, Uskebasi said:

Ne znam kako definises glupog coveka? Da li je po tvojoj definiciji glup i nesposoban onaj ko ne može da izdrži poreske namete koje izdržava vunovlačar iz Kostolca?

Sakrivanje iza ljudi koji su u teskoj situaciji i koji su zaradjivali 200 evra mesecno je jadno i bedno. Najglasniji i najagresivniji su oni koju su sasvim dobro zaradjivali. Onaj ko je zaradjivao par stotina evra ce naci drugi nacin da zaradjuje, jer za te pare može da se bavi bukvalno bilo čim. Koliki god da je porez. većini iz ove grupe će biti jednostavnije da se bave nečin drugim, nego da vode racuna o porezima. Onaj ko je zaradjivao 1000-2000 eur, nema sansu sa nadje slican posao. I to je sustina problema. Bogati koji se kriju iza siromasnih i poturaju ove da bi zaštitili svoje prihode.

 

Ti mozes beskrajno da konstrujises ljude od slame, koje onda ja moram da pobijam, ali ako bas hoces vunovlacar je zasticen zanat i ima vrlo male poreske namete

 

Meni je glup covek ko misli da Srbija treba da pravi zakone iz radikalske SNS osmoze, a ne po uzoru na moderan svet.

 

Mogu frilenseri da nadju novi posao, ali vecina ce morati prvo da se uclane u SNS i zabotuje ( narocito po provinciji ), sto sam uveren da i jeste jedan od ciljeva ovakvog oporezivanja.

Link to comment
2 minutes ago, garmonbozia said:

Ništa manja nego konkurencija ljudi koji su registrovani kao preduzetnici ili DOO. To apsolutno nije argument. 

 

Ti si dužan da čitaš zakon države i da prilagodiš poslovanje tome. Poreski službenik treba da odgovara za dezinformacije.

 

Ali svaki poreski sluzbenik tokom.dvadeset godina? Nije malo cudno? Suvuse koncidencija? Uostalom frilenseri uglavnom nisu preduzetnici, to je fikcija. Frilenseti u normalnim zemljama imaju upravo status frilensera.

Link to comment

Kao što rekoh, apsolutno svi posluju sa rizikom da će izgubiti neki posao i zaraditi manje para, frilenseri tu nisu posebni.
 

Svaki poreski službenik sigurno to nije rekao. I apsolutno sam ubeđen da je puno ljudi izmislilo tu priču da su išli do poreske, jadni, jer su hteli da plate, a poreska im rekla - molim vas nemojte.

Link to comment

Normalan čovek se najpre raspita kako je uređeno njegovo poslovanje, pa u skladu sa time ili radi sve po propisima ili pristaje na rizike nezakonitog poslovanja.

 

Ovo sad je kmečanje ljudi koji su ili znali koje sve obaveze imaju i svesno ih kršili ili su bili toliko nesvesni propisa da im nije ni palo na pamet da treba da plaćaju bilo šta. Kako nepoznavanje prava škodi, odnosno ne oslobađa, nemaju baš nikakav osnov da se žale i zahtevaju ustupke koji se razlikuju od onoga na šta pravo imaju drugi poreski obveznici.

 

 

 

Edited by napadaj
Link to comment
4 minutes ago, garmonbozia said:

Ništa manja nego konkurencija ljudi koji su registrovani kao preduzetnici ili DOO. To apsolutno nije argument. 

 

Ti si dužan da čitaš zakon države i da prilagodiš poslovanje tome. Poreski službenik treba da odgovara za dezinformacije.

 

e baš to reci onima koje su ti službenici vraćali pet puta, šta on tačno ima od toga što će ovaj da odgovara (a neće) za dezinformacije?

 

dakle umesto da se osloniš na državnog službenika kome je to posao, ti moraš da cediš suvu drenovinu i izmišljaš toplu vodu da bi sproveo u delo nešto šta ne rade oni kojima je to, ponavljam, posao i koji su za to plaćeni od državnih para, tj upravo tog poreza?

  • +1 2
Link to comment

Ne poreski službenik, nego poreski savetnik koji se plaća, ili advokat koji se takodje plaća. Oni služe da ljudima koji ne poznaju poreske zakone iste približe.

Al jbg, zašto bi neko plaćao usluge poreskog savetnika, ili advokata, kad smatra da ne mora da plaća ni porez.

Link to comment

@garmonbozia

 

A tako ti dakle zamisljas raspravu o ovome. Ko se ne slaze s tobom u raspravi taj se "krije iza tudjih interesa" i ti kreces da "garantujes" sta i koliko on zaradjuje i na koji nacin posluje? Cuj ti tu bezobraznu budalu, neverovatno. Preporucujem ti da se manes takvih "argumenata".

Edited by Meazza
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...