Jump to content
IGNORED

Kolika je preporučena internet brzina za jednu osobu?


DavidM222

Recommended Posts

Ćao svima!

 

Uskoro se selim u svoj stan i razgledam kakve sve internet planove i brzine mogu uzeti za sebe.

 

U stanu bih živeo samo ja, a internet uglavnom koristim za "casual" browsing, poput slušanja muzike, gledanja video klipova i surfovanja webom. Nisam nikada strimovao filmove ili nešto tako, niti radim bilo šta što intenzivno koristi bandwidth (npr. online gejming, Folding@Home, 4k strimovanje, itd.), ali sa vremena na vreme, ponekad skinem neke fajlove srednje veličine (~5 GB), kada skinem neki film ili programe, pa bi to mogao biti jedini izuzetak.

 

Koristim samo dva uređaja, svoj računar i svoj telefon. Većinu vremena sam na računaru, dok telefon retko kad koristim, i stvari koje radim na njemu su uglavnom slušanje muzike na YouTube i igranje malih igrica da mi prodje vreme.

 

Ne posedujem nikakve Smart uređaje poput Amazon Echo, Alexa, Google itd.

 

Veoma sam konzervativan u načinu na koje koristim aplikacije povezane na net (to jest, uvek isključim aplikacije čim završim sa njima, tako da u pozadini nema nepotrebne upotrebe interneta).

 

Razmišljao sam da uzmem nešto brzine 20 ili 25 Mbps, ali nisam siguran da li je ovo prenisko.

 

Rado bih čuo vaša mišljenja i predloge za kakvu brzinu mislite da je najbolje za jednu osobu.

 

Hvala unapred.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...